Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
LukeMike
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 13 wrz 2021, 20:59

Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: LukeMike »

Witam, Panowie mam dylemat, mam convoya s2+ miedzianego, zamontowałem go na rowerze, dodałem daszek wydrukowany w 3D, dobrze to świeci, z odcięciem ale w razie czego mam kolimator 60x20 więc też jest taka opcja. Tylko że jeśli mam już convoya zamontowanego w rowerze to nie będę go co chwilę odkręcać z mocowania go pro, jesli będę potrzebować jako zwykłej latarki.

Więc są dwie opcje:

1. Zostawiam convoya jako światło rowerowe i kupuję drugą latarkę do użytku domowego
2. Demontuję Convoya i używam jako latarka domowa a do roweru kupuję coś dedykowanego co dobrze świeci

I teraz czekam na wasze polecenia czegoś do 100zł, zacznijmy od latarki:

1. Latarka na 18650 lub zwykłe AA
2. Mocna
3. Nie musi mieć miliona trybów świecenia jak convoy (i tak używam dwa, może trzy)
4. Wodoszczelna (głównie od deszczu, pływać nie będę)
5. Fajnie jakby miała regulowaną ogniskową czyli skupienie światła

Podobna kwota jeśli chodzi o lampkę rowerową:

1. Obojętne czy 18650 czy AA
2. Mocne światło, z odcięciem, tak żeby nie oślepiać innych
3. Pewne, regulowane mocowanie dobrej jakości
4. Też nie musi mieć miliona trybów
5. Wodoszczelna



Mówimy o cenach u chińczyka oczywiście, Banggood, Aliexpress itp
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: Mociumpel »

1. https://pl.aliexpress.com/item/1005002026982797.html - barwa 5K, 12 trybów z ogniwem
2. https://allegro.pl/oferta/czarny-daszek ... 0191107865
i masz latarkę z 2400 lm z termoregulacją a daszek zapewni ci odcięcie
w wersji profi zdałby sie TIR 10-15 stopni a taki tylko Bocian daje ;) do swoich latarek lub trzeba wiedzieć jaki kupić na ali ;)
do celów ogólnych daszek robi robotę ...
zoomy nie nadają się za bardzo na rowerowe - ogólnie zapomnij, w szczegółach dobre są za ciężkie i nieporęczne - jako ręczne sa fajne ale na rower są do niczego ...
i teraz kiedy doszedł VAt plus opata z przesyłke chyba 8 zł stówa to "za mao" na dobrą latarę - sory bro ale zapomnij - chyba że zwykły S2 ale to ani postęp ani nic nowego ...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 27 wrz 2021, 22:46 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 1 raz.
LukeMike
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 13 wrz 2021, 20:59

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: LukeMike »

Nie no kolego źle poczytałeś to wszystko co napisałem.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: Mociumpel »

przeczytałem dobrze - dałem ci lepsza alternatywę - Twoje wymagania to relikt czasu sprzed 3-4 lat - obecne latarki sa 2 klasy lepsze - sory bro ale jesteś myślami tyle do tyłu ...
tak wygląda 3500 lm z termoregulacją na rowerze w terenie otwartym bez daszka
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
i uwierz że nie ma niczego czego bym nie zobaczył do 50-80m przed sobą w stożku 15 stopni ...
a z daszkiem to wystarczy tryb 900 lm i miasto moje i po szerokości i po długości ...
przez 2,5h ciągłej jazdy z dowolna prędkości w tym z górki ponad 70 ...
LukeMike
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 13 wrz 2021, 20:59

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: LukeMike »

Dalej nie rozumiem...

Convoy Z1 jako latarka domowa a Lumintop B01 będzie ok ?


ciężko będzie do 100zł...
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: Mociumpel »

Convoy Z1 to najlepszy zoom asferyczny (z soczewką szklaną) w dobrej cenie - sam mam taki ale mocno przerobiony (ogólnie jestem fanem zoomów z ledami z kopułkami - mniej kwadratowo świecą) a Lumintop - sprytna ostatnio modna ;) latara na rower https://www.sajdyk.pl/2020/05/lumintop- ... wer-i.html
Pomysł na dwie latary jak wyżej jest OK - choc latara z daszkiem wcale o dziwo nie jest gorsza ;)
LukeMike
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 13 wrz 2021, 20:59

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: LukeMike »

No dobra to teraz zadaje pytanie.

Czy do 100zł znajdę coś tej klasy co Z1 lub Lumintop? bo obydwie pozycje najtaniej są po około 150zł...
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: Mociumpel »

No nie - podałeś dobre rozwiązania - takich rozumiem oczekujesz - ze względu na nowe przepisy (clenie i VAT do przesyłek z Chin plus opłata manipulacyjna dla Poczty 8 zł) po mojemu i rozeznaniu nie znajdziesz "taniej" latarek o które pytasz a "tańsze zamienniki" niekoniecznie będą tym czego oczekujesz (zooma na pewno Ci nie podpowiem bo od dawna wiem że bez 150 zł do DOBRYCH zoomów nie podchodź - Convoy ze swoim Z1 i tak zrobił rewelacyjna robotę za psie pieniądze - w tej klasie wykonania i jakości z zoomem).
Krótko - wszystko poszło do góry - gdybyś pytał w lipcu ew. w sierpniu MOZLIWE że udałoby CI sie złapać (a tak to narzekaj na UE i pochodne - obecnie to bardzo modne w Bogatyni i okolicach - dołącz ;) ) )
LukeMike
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 13 wrz 2021, 20:59

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: LukeMike »

No i dalej nie wiem co wybrać:

1. Zostawić Convoya S2+ jako lampka rowerowa i kupić Convoya Z1 do domu jako latarka domowa
2. Demontować S2+ żeby był jako latarka domowa a do roweru kupić Lumintop
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: Mociumpel »

Ekonomiczniej jest:
1. zostawić S2 na rowerze - dać jedynie daszek dla spokoju sumienia jeśli uważasz ze razisz innych
2. kupić nowego Convoya wersja SST40 https://allegro.pl/oferta/latarka-convo ... 9768161753 - jest poręczniejszy, przy płytkim refie i mocy zaświeci i daleko (środkiem-spotem) i szeroko (koroną) - 2 w jednym
zapomnij zaś o zoomach ;) - szczególnie jeśli nie miałes okazji ich polubić - trzeba je pokochac bo sa specyficzne - jak niepełnosprawne fizycznie dziecko ale za to super inteligentne.
i masz zaoszczędzone i cieszysz się jak dziecko ...
LukeMike
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 13 wrz 2021, 20:59

Re: Kupno latarki lub światła rowerowego - co polecacie?

Post autor: LukeMike »

Ale po co mi drugi convoy s2+ jak już mam limitowanego miedzianego...

Miałem zooma, jakąś czołówkę za 40zł, dałem teściowi, ja byłem zadowolony
ODPOWIEDZ