JetBeam rrt2 2028 lu

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
BalticSea
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 19 sie 2021, 12:07

JetBeam rrt2 2028 lu

Post autor: BalticSea »

Witam, jeżeli nie w tym miejscu to przepraszam. Czy istnieje możliwość modyfikacji latarki JetBeam rrt2 żeby świeciła podobnie do Manker MC13?
Jestem zafascynowany tą druga latarka, natomiast kształt, wygląd, rozmiar, obrotowy pierścien w jetbeam to dla mnie ideał.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: JetBeam rrt2 2028 lu

Post autor: Mociumpel »

Bez osadzenia odpowiedniego TIR-a czyli soczewki raczej nie - a znalezienie właściwej i tanio to trochę szukania- nikt Cię w tym nie wyręczy niestety - taki mod z jednej strony byłby łatwy gdyby soczewka była idealnie dopasowana ...
Drugim bardziej realnym bo prostym i dającym namiastkę Jeta jest osadzenie innej diody w refie - w Dżecie siedzi SST-70 z kopułką, odpowiednikiem wprost byłby XHP50.3 Hi (6V)
http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... ED-Emitter
- dość świeża dioda z CREE niestety jeszcze niedostępna wprost - za 2-3 miesiące powinny się pojawić choćby na Kaidomainie.
Wystarczy wtedy tylko przelutować nową zamiast starej i zyskasz co najmniej podwojenie zasięgu - dalsze zwiększenie zasięgu bez zmiany sterownika i diody np. na XHP35 HI ALE wciąż z wykorzystaniem reflektora fabrycznego nie wchodzi w grę - no ale wymiana sterownika może się wiązać z brakiem możliwości sterowania pierścieniem - bo Jet to raczej mało popularna latara więc po mojemu w Polsce niewielu będzie ją znało od strony bebechów.
Ewentualnie sprzedaj co masz a kup Jeta ale Raptora na LEP-ie czyli laserowego pobudzanego wynalazka który w zasadzie zabija dowolna latarę z dowolną dioda zasięgiem - kosztuje krocie ALE ma obrotowy przełącznik ;)
Tu masz porównanie https://www.youtube.com/watch?v=TzZT75bK5-0
BalticSea
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 19 sie 2021, 12:07

Re: JetBeam rrt2 2028 lu

Post autor: BalticSea »

Mociumpel, bardzo dziekuję za klarowna odpowiedz. Tego rrt2 jeszcze nie kupiłem, czekałem na info odnosnie modowania tej latarki. W takim razie zamówie mankera mc13 i tak jak mówisz tego lepa dla zabawy. Szkoda bo naprawde jetbeam mi sie podoba i ten pierścien też fajna sprawa.
BalticSea
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 19 sie 2021, 12:07

Re: JetBeam rrt2 2028 lu

Post autor: BalticSea »

ODPOWIEDZ