Sofirn SP40 - problem z włącznikiem

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
schnor25
Posty: 1
Rejestracja: piątek 29 paź 2021, 12:29

Sofirn SP40 - problem z włącznikiem

Post autor: schnor25 »

Cześć, posiadam ok. pół roku czołówkę jak w tytule, model SP40. Do niedawna latarka działała wzorowo, od kilku dni mam problem z włączaniem/wyłączaniem, zmianą trybu pracy. Raz fajnie za pierwszym lekkim/normalnym kliknięciem się włącza, a innym razem trzeba kliknąć kilkukrotnie, mocniej czy lżej, aby załapała. Obstawiam włącznik (chciałbym, aby była to dość błaha usterka), ktoś z forumowiczów zajmuje się zawodowo, bądź hobbystycznie naprawianiem takich latarek? Stówa to nie majątek, ale szkoda wyrzucać na śmietnik, jeśli można ją naprawić. Ktoś, coś się podejmie diagnozy i naprawy? Pozdrawiam ;)
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Re: Sofirn SP40 - problem z włącznikiem

Post autor: Scenic »

Koszt takiej naprawy wyjdzie prawie tyle ile wynosi nowa, nie wiem czy warto? Licz same wysyłki 25zł w dwie strony... Nikt się nie zajmuje naprawami latarek zawodowo Producentki latarek nie udostępniają zamiennych sterowników czy schematów. Jak się coś zepsuje po prostu wymieniają na nowe ... Takie czasy ...



Bez schematów ciężko jest cokolwiek naprawić...
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Sofirn SP40 - problem z włącznikiem

Post autor: Mociumpel »

Czasem prosta informacja pomaga znaleźć to czego szukasz bez wnikania i robienia szumu na forum - np. gdybyś podał miejsce skąd nadajesz mógłbyś znacznie zawęzić obszar w którym szukasz "naprawiacza" - gdyby ktoś zechciał Ci naprawić po taniości. Oczywiście nic nie daje gwarancji ale zazwyczaj drobne szczegóły pomagają i poprawiają ekonomikę zapytania.
to tylko taki szczegół drobny - może pomoże.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Re: Sofirn SP40 - problem z włącznikiem

Post autor: Scenic »

Jak chcesz mogę się podjąć diagnozy Koszt to same wysyłki Szczegóły na pw. Jeżeli zepsuł się sterownik to niestety koszty naprawy przekroczą zakup nowej z Chin.
ODPOWIEDZ