CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
elmiro1
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 09 mar 2021, 23:21

CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: elmiro1 »

Witam.
Zakupiłem na aukcji, z lombardu latarkę CONVOY S21A z ogniwem 18650 i chciałbym zakupić dobrej jakości, dwa ogniwa 21700 które są do tej latarki dedykowane, mógłby ktoś podać konkretny model dobrego ogniwa które, jakiś czas będzie dobrze się sprawowało.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

I jeszcze jedno pytanie, latarka posiada trzy diody LED, podejrzewam, że są one o barwie 5000K, czy dałoby radę podmienić tą płytkę z diodami na, jakąś inną o barwie światła 3000/3200K, tylko nie wiem co to za sterownik w niej siedzi, może ktoś pozna te elementy po zdjęciach.
Czy ta latarka była kupiona w takiej konfiguracji, jako gotowiec ? czy to jest czyjaś modyfikacja standardowej S21A
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: Scenic »

Diody można podmienić . Jedna dioda kosztuje w granicach 25-30 zł w zależności jaka Najlepiej xp-l lub xp-l hi Barwy od 3000K/4000K/5000K/6000K


Wygląda na moda .
elmiro1
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 09 mar 2021, 23:21

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: elmiro1 »

A masz może wiedzę, jakie tu obecnie siedzą diody na tym podłożu ??
Posiadam jedną latarkę Convoy S2+ od kolegi Dariusz70, drugą gdzieś posiałem, 130 złotych w plecy :)
Dziś w nocy porównywałem tą S21A kupioną w ciemno z lombardu, bez żadnego opisu, poza tym, że jest sprawna i używana, z S2+ od Dariusz70, to ta S21A świeci trzy razy mocniej, strumień świetlny jest też sporo szerszy i barwa światła też w górę, bo w CONVOY S2+ mam 4000K, a ta S21A świeci bardziej niebieskawym, jaśniejszym światłem.

Patrzyłem na te diody, te które wymieniłeś XP-L i XP-L HI, no i są dostępne na allegro u kolegi Cafel, już kupowałem od niego kilka rzeczy do latarek CONVOY S2+. Musiałbym jednak najpierw zapytać czy zrobiłby mi taki moduł na podłożu Triple, bo ja niestety nigdy jeszcze sam diody nie lutowałem, całe podłoże z diodą tak, dwa razy.
Muszę jeszcze kupić dwa porządne ogniwa 21700, wtedy latarka pewnie jeszcze pokaże więcej na co ją stać.
marchewkowy sok
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 15:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: marchewkowy sok »

Obecnie na tym podłożu masz xp-l hi. Jak Ci się nie spieszy to tutaj masz zlutowane na podłożu do wyboru, do koloru. Jak zależy Ci na ilości światła to bierz te co masz tylko cieplejsze.

A z ciekawości ile dałeś za nią w lombardzie?
elmiro1
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 09 mar 2021, 23:21

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: elmiro1 »

marchewkowy sok pisze: niedziela 14 lis 2021, 16:12 Obecnie na tym podłożu masz xp-l hi. Jak Ci się nie spieszy to tutaj masz zlutowane na podłożu do wyboru, do koloru. Jak zależy Ci na ilości światła to bierz te co masz tylko cieplejsze.

A z ciekawości ile dałeś za nią w lombardzie?
Dziękuję ślicznie za odpowiedź, przypuszczałem, że to mogą być całkiem dobre diody gdyż porównując ją do S2+ od kolegi Dariusz to ta S21A świeci dużo, dużo mocniej, tylko nie mam jeszcze do niej tych akumulatorków 21700. Latarka zawsze po wyłączeniu i ponownym włączeniu nie pamięta ostatniego trybu, zawsze startuje od najsłabszego :?:

Za latarkę zapłaciłem 40 złotych, plus kurier Pocztex 6 złotych i dostałem fakturę :lol:
Latarkę umyłem, odkaziłem i nie ma na niej żadnej ryski, wygląda, jak nowa, brakuje smyczy, tego sznureczka na rękę i pudełka, a tak to wsio, jak ze sklepu.

Tu ją kupiłem:
https://allegro.pl/oferta/latarka-convo ... 1409255887
marchewkowy sok
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 15:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: marchewkowy sok »

Na moje oko sterownik wygląda jak ten od Grega, ale mogę się mylić. Jak już będziesz miał aku to spróbuj tego sterowania, albo tego.
elmiro1
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 09 mar 2021, 23:21

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: elmiro1 »

marchewkowy sok pisze: niedziela 14 lis 2021, 17:20 Na moje oko sterownik wygląda jak ten od Grega, ale mogę się mylić. Jak już będziesz miał aku to spróbuj tego sterowania, albo tego.


A czy czasem te diody to nie są OSRAM ??, w tym sklepie, do którego dałeś link znalazłem te:
http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... l-w-optics

Taka sama płytka podłoża wszystkie oznaczenia identyko, nawet te literki/napisy przy diodach takie same.
marchewkowy sok
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 15:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: marchewkowy sok »

Faktycznie, masz rację. Nie przyjrzałem się z bliska. Tzn masz barwę 6000-6500k, bo w innych te diody nie występują. Diody nastawione głównie na zasięg i trochę też ilość światła.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: Scenic »

Jeśli sam sobie przylutujesz kup ten zestaw na podłożu z

http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... l-w-optics


Wyjdzie taniej . W PL niestety ceny są większe.


Przylutowanie samych diod też jest możliwe. Może jeśli kupisz u Grega to zrobi to za darmo. ALe to nie wiem.
elmiro1
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 09 mar 2021, 23:21

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: elmiro1 »

Scenic pisze: niedziela 14 lis 2021, 22:24 Jeśli sam sobie przylutujesz kup ten zestaw na podłożu z

http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... l-w-optics


Wyjdzie taniej . W PL niestety ceny są większe.


Przylutowanie samych diod też jest możliwe. Może jeśli kupisz u Grega to zrobi to za darmo. ALe to nie wiem.
Tak zrobię, zamówię sobie dwa komplety, 3000K i 4000K nie zależy mi na czasie bo latarki używam do pracy w sezonie letnim, kupując towar na giełdzie warzywnej na Broniszach, i dla tego muszę mieć porządne źródło światła. Miałem kilka lat Convoy S2+ od Dariusz70 i spisywał się rewelacyjnie ale niestety miałem tęgo w głowie i gdzieś ją posiałem :[
Drugą Convoy S2+ ma żona, ale tam jest starego typu dioda ze światłem 4000/4500K, a mi niestety potrzeba dużo cieplejszego światła.
elmiro1
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 09 mar 2021, 23:21

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: elmiro1 »

Witam.
Kupował ktoś gotowe diody na podłożu PCB ze sklepu kaidomain.com ??
Córka mi kupiła takie diody, jak w linku poniżej, ponad tydzień temu i nic od nich nie dostała, żadnej informacji na mejla, ani nic, czy oni tak działają normalnie, że mają w ...piiii... klienta i informacje związane z zakupem, o wysyłce etc

http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... l-w-optics
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: Pyra »

Witam

Kilkakrotnie kupowałem, maila raczej nie dostaniesz, a dane o przesyłce są na koncie przy zakupie.
Spokojnie możesz im dać miesiąc.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
marchewkowy sok
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 15:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: marchewkowy sok »

No ostatnio trochę zajmuje im wysłanie, ale w końcu to zrobią. Moje ostatnie zamówienie wysłali po niecałych dwóch tygodniach. Trzeba być cierpliwym po prostu.
elmiro1
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 09 mar 2021, 23:21

Re: CONVOY S21A Ogniwo 21700 i Diody

Post autor: elmiro1 »

Dziękuję za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiliście. Po tygodniu dostała potwierdzenie o płatności.

Kolega wyżej coś wspomniał o koncie przy zakupie, niestety córka kupowała te diody, jako gość, nie rejestrując się i w tym przypadku nic nie można sprawdzić.
ODPOWIEDZ