Convoy L2

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
kilero0
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 07 gru 2021, 22:26

Convoy L2

Post autor: kilero0 »

Witam. Mam problem z latarką Convoy L2 XP-L HI V3 3C drv. 5A
Spaliłem diodę i nie wiem jak to szukać i gdzie szukać, żeby była taka sama jak wcześniej. Jak to naprawić? Na diodzie napisane L4P 3535. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Re: Convoy L2

Post autor: Dariusz70 »

XP-L HI V3 3C Neutral White 5000K 3535 LED Emitter - podłoże miedziane z bezpośrednim padem termalnym.

Ale aby nie spalić ponownie diody trzeba poprawić odprowadzenie ciepła.
Sprawdzić powierzchnie osadzenia podłoża diody w głowicy latarki. Często zdarza się pozostałości obróbki tokarskiej- "cypelek" po środku. Wyrównać drobnym papierem ściernym.
Sprawdzić czy dolega podłoże całą powierzchnią czy czasami tylko krawędziami. Jeśli tak trzeba podfazować krawędzie podłoża.
Widać czy dolega całą powierzchnią po dociśnięciu podłoża na cienkiej warstwie pasy i ponownym wyjęciu.

Podłoże osadzić na bardzo cienkiej warstwie dobrej pasty. Docisnąć wykonując drobne ruchy prawo/lewo.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
kilero0
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 07 gru 2021, 22:26

Re: Convoy L2

Post autor: kilero0 »

Dziękuję za radę. A czy tylko z tej strony mogę zamówić diodę? Może gdzieś w PL się uda? Jakaś podpowiedź?
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Re: Convoy L2

Post autor: Scenic »

kilero0 pisze: środa 08 gru 2021, 10:16 Dziękuję za radę. A czy tylko z tej strony mogę zamówić diodę? Może gdzieś w PL się uda? Jakaś podpowiedź?
W PL znajdziejsz na allegro ale już zalutowane na podłożu.


https://allegro.pl/listing?string=xp-l&price_to=30
ODPOWIEDZ