Convoy S2+ słaby kontakt piguła a obudowa

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
vymmjv
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2022, 07:00

Convoy S2+ słaby kontakt piguła a obudowa

Post autor: vymmjv »

Witam,
Mój convoy w moim odczuciu, ma słaby kontakt między pigułą a obudową, czasem świeci jak by nie mógł, a jak świeci, to maksymalny prąd to jest około 1,6A. Gdy nie świeci, żadne uderzanie nie naprawią, jedynie pogmeranie przy pigule (wykecenie), próbowałem ją potrzeć gwint papierem ściernym, ale nie dało to zamierzonych rezultatów, dokręcam śrubokrętem nie mam żadnego patentu, aby móc się zaczepić o dwa ząbki i dokręcić na maksa, czy macie jakiś pomysł na polepszenie styku obudowa a pigułą. Sprawdziłem ile sama piguła bez obudowy może brać amper i u mnie jest około 2.0 A
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Convoy S2+ słaby kontakt piguła a obudowa

Post autor: marmez »

Trudno pomóc na odległość. Słaby styk, może być w każdym miejscu, Sterownik do piguły masz przykręcany, czy lutowany? Tam też może być coś nie tak. Dokręcanie mi najlepiej wychodzi szczypcami segera, jeśli mają za grube końcówki, to doszlifować. Dodatkowo nieraz sprężynka daje duży opór i dobrze ją zmostkować przewodem. Nieraz problemem może być też włącznik.

Powodzenia!

PS, A i pomiary prądu należy robić miernikiem z grubymi przewodami pomiarowymi, i dobrymi bananami, a nie przez standardowe sondy dołączania do mierników.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ