Naprawa "udapłego" Skilhunt H03

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
navrys
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2022, 11:43

Naprawa "udapłego" Skilhunt H03

Post autor: navrys »

Cześć,

spadła mi na beton Skilhunt H03. Świeci tylko jeśli się delikatnie dociśnie diodę. Zauważyłem też, że plastik optyki jest chyba lekko ułamany i być może przed upadkiem to on jakoś dociskał ją i wtedy było ok, więc spróbowałem gorącym klejem "dołożyć" trochę plastiku, ale niestety nie pomogło.

Nie mam doświadczenia z latarkami, nie wiem jak są konstruowane, więc chciałbym Was prosić o radę. Coś jeszcze kombinować z tą optyką, doklejaniem czy może spróbować rozebrać całkiem obudowę, wyjąć elektronikę i pewnie coś by trzeba było zrobić z tą diodą, zapewne dolutować. Tylko nie wiem jak jest ta dioda przylutowana, czy tam coś jest od spodu, więc nie wiem czy to tak się da, bym przywrócił jej kontakt.

Na filmiku i zdjęciu widać jak to wygląda:
https://imgur.com/a/eV3ZGYq

Pomóżcie, proszę :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Naprawa "udapłego" Skilhunt H03

Post autor: Browar »

Soczewka dociska podłoże diody do obudowy latarki i nie ma wpływu na przewodzenie samej diody. Dioda jest przylutowana do podłoża i wygląda na to że się odlutowała. Do naprawy trzeba wyjąć diodę z podłożem i przelutować. No chyba że któryś przewód od sterownika do podłoża jest odlutowany i lekkie poruszenie go przywraca styk.
pozdrav
navrys
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2022, 11:43

Re: Naprawa "udapłego" Skilhunt H03

Post autor: navrys »

Dzięki. W takim razie będę próbował jakoś ją rozkręcić, co nie wydaje się proste na pierwszy rzut oka.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Naprawa "udapłego" Skilhunt H03

Post autor: pietros »

Skoro wyjąłeś optykę, to nic więcej nie musisz rozkręcać. Wszystko jest już na wierzchu, starczy odlutować przewody i wyjąć podłoże z diodą.
navrys
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2022, 11:43

Re: Naprawa "udapłego" Skilhunt H03

Post autor: navrys »

Wyszło na to, że chyba druty połączeniowe w diodzie są uszkodzone, te pod tym miękkim glutem.
Szukam nowej diody i nie mogę nigdzie znaleźć Cree LM X2 w wersji U4. Wiecie czy gdzieś w ogóle byłaby dostępna?
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Re: Naprawa "udapłego" Skilhunt H03

Post autor: megabit »

Na allegro masz dostępny bin U3 który będzie niezauważalnie mniej jasny. U4 dostępny na kaidomain.com
navrys
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2022, 11:43

Re: Naprawa "udapłego" Skilhunt H03

Post autor: navrys »

Dzięki! Z allegro zamówiłem wcześniej właśnie to U3, ale domówię sobie te U4
ODPOWIEDZ