Convoy s2+ jaki model?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Przesmiewca
Posty: 1
Rejestracja: środa 19 cze 2019, 00:26
Lokalizacja: Poznań

Convoy s2+ jaki model?

Post autor: Przesmiewca »

Hej, sporo jeżdżę na rowerze, zaczął się najgorszy czas w roku czyli ciągły mrok po południu. Już jakiś czas temu podjąłem decyzję o kupnie Convoya ;) ale ilość różnych modyfikacji dla tego modelu mnie przerosła, stąd zwracam się o pomoc do was. W zeszłym roku miałem olight h2r nova, musiałem mu dorobić daszek żeby nie razić rowerzystów i kierowców. Preferuję raczej ciepłą barwę światła, w nocy w lesie taka barwa światła jest dla mnie mniej "straszna". Z mocy świecenia chciałbym jakiś mały 50, średni 150 i może z 500 lm, strobo nie potrzebuję bo mam inne światełko pozycyjne. Bardziej mi zależy na tym żeby starczyło na 10 godzin świecenia to akurat ładowanie co 4 jazdy. I pozostaje kwestia rażenia kierowców. Czy są jakieś szkła rozpraszające światło, albo z linią odcięcia, czy to w ogóle nie ma sensu i tak trzeba będzie stosować daszek? widziałem takie daszki dedykowane dla Convoya.

Podpowiecie mi jakiś model spełniający moje wymagania? ;D
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Convoy s2+ jaki model?

Post autor: Mociumpel »

Świat idzie do przodu, technika również - teraz tylko S21A/B zależnie od preferencji wizualnych (A jest podobny do starego S2+ a B do większego brata S11 - gładszy plus ma bezel stalowy do wymiany refa bez odkręcania korpusu).
Polecałbym https://pl.aliexpress.com/item/1005002474119301.html wersja 5000K i 12-grupowy sterownik (bardzo konfigurowalny polecam 0.1%, 1%, 10%, 35%, 100% bez pamięci trybu - po wyłączeniu zaczyna od najniższego - nigdy nie walnie po oczach a osoba postronna będzie wdzięczna lub 9. - z ograniczeniem mocy maksymalnej do połowy).
Zaleta - duża dioda szeroko świeci i jest b. wydajna, sterownik ma b. dobrą sprawność a nastawiony w razie stresu na maksa SAMODZIELNIE dopasuje jasność nawet jak się mocno nagrzeje - zbije temperaturę do bezpiecznej.
Dodatkowo daszek https://allegro.pl/oferta/czarny-daszek ... 0191107865 i nikt nie będzie zawracał ci doupy że razisz ...
Tu masz konkrety z obrazkami viewtopic.php?p=273784#p273784
ODPOWIEDZ