Gaciron V9D-1800 modyfikacja oprogramowania

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Gaciron V9D-1800 modyfikacja oprogramowania

Post autor: cervandes »

Cześć.

Mam lampkę rowerową Gaciron V9D-1800. Jestem z niej wybitnie zadowolony, zwłaszcza z opcji sterowania trybami na pilocie. Pilot oczywiście jest na kabelku.

Mijają prawie 4 lata od zakupu i dochodzę do wniosku, że pojemność fabrycznych akumulatorów nie jest już wzorowa, chciałbym zlecić komuś z forum wymianę na panasy (w środku siedzą dwa 18650). Ale poza wymianą zasilania mam pewien pomysł, plan, zagadnienie, które być może ktoś tu z forum jest w stanie zrealizować przy okazji rozebrania lampki do zmiany ogniw. Mianowicie chodzi przeprogramowanie funkcji w sterowniku lampki...

Obecne działanie jest następujące: jeśli lampka jest włączona, to przytrzymanie włącznika przez 1s spowoduje jej wyłączenie a dalsze trzymanie po kolejnej około sekundzie powoduje włączenie trybu strobo. Więc jadąc, chcąc użyć strobo w formie klaksonu - robi się na chwilę przed rowerem ciemno. Mój pomysł to odwrócenie logiki, tj aby w trybie włączonej lampki przytrzymanie włącznika włączało strobo a dopiero dalsze trzymanie włącznika wyłączało lampkę na amen. Czy taki pomysł ma jakiekolwiek szanse powodzenia?

I jeszcze takie pytanko dodatkowe. Pakiet z dwóch ogniw wg producenta ma 6700 chińskich mAh. Jeśli ładuję lampkę ładowarką 5V, poprzez mierniczek i ten pokazuje mi 3000mAh że zostało wyssane przez lampkę - tzn, że te ogniwa co są w środku, to mają 2x1500mAh, tak? Czyli czas pracy przechodząc na NCR18650B byłby ponad dwukrotnie większy? Dobrze myślę?

Pozdrawiam
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Gaciron V9D-1800 modyfikacja oprogramowania

Post autor: Pyra »

Witam
cervandes pisze: czwartek 27 paź 2022, 12:20 Mianowicie chodzi przeprogramowanie funkcji w sterowniku lampki...
Aby to zrealizować, trzeba napisać cały program od nowa. Pozostaje jeszcze pytanie, jaki tam siedzi procesor.
cervandes pisze: czwartek 27 paź 2022, 12:20 Jeśli ładuję lampkę ładowarką 5V, poprzez mierniczek i ten pokazuje mi 3000mAh że zostało wyssane przez lampkę - tzn, że te ogniwa co są w środku, to mają 2x1500mAh, tak? Czyli czas pracy przechodząc na NCR18650B byłby ponad dwukrotnie większy? Dobrze myślę?
Dobrze myślisz. Pojemność nie zależy od napięcia. Druga sprawa, to energia władowana w akumulatory, jest niestety większa, od tej którą można wydostać...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gaciron V9D-1800 modyfikacja oprogramowania

Post autor: cervandes »

Pyra pisze: czwartek 27 paź 2022, 18:35
Aby to zrealizować, trzeba napisać cały program od nowa. Pozostaje jeszcze pytanie, jaki tam siedzi procesor.

I w tym miejscu sprawa się komplikuje. Miałem nadzieję, że to tylko drobna podmianka w sofcie, ale skoro trzeba napisać całe oprogramowanie, to wygląda na to iż nie ma to najmniejszego sensu.

Dziękuję.
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
ODPOWIEDZ