Migający Convoy S2+

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
PawelP
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2022, 15:45

Migający Convoy S2+

Post autor: PawelP »

Witajcie. Mam latarkę Convoy S2+ (bez żadnych modyfikacji). Używam jej do jazdy rowerem. Od jakiegoś czasu podczas jazdy na nierównej nawierzchni dioda przerywa/miga i co chwilę samoczynnie przełączają się tryby świecenia. Co może być nie tak? Docisk (sprężyna) akumulatorka? Sterownik? Czy ktoś podjąłby się próby naprawy? Oczywiście odpłatnie. Przy okazji zamieniłbym optykę na eliptyczną rowerową. Czy taka naprawa ma sens jeśli chodzi o koszt?
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: rotan »

Panie, jak bez modyfikacji to to może być każda z tych przyczyn albo żadna... :D
Zwykły S2+ to tandeta
Wymiana optyki jest prosta (znajdź na YouTube kanał Diodek, on tam ma nagrany ten proces od A do Z), ale ja bym na twoim miejscu i tak zainwestował w jakąś modowaną, zwykła grzeje się jak wściekła, nawet jej opór powietrza podczas jazdy wystarczająco nie chłodzi
A koszt sterownika + roboty przy wymianie, nowej optyki + roboty przy wymianie itd., to dokładasz parędziesiąt PLN i masz gotowca z wymienionymi: optyką, sterownikiem, podłożem, diodą, przewodami, ze zmostkowanym włącznikiem, z nasmarowanymi gwintami...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: marmez »

Cześć.
Tutaj viewtopic.php?p=274949#p274949 podawałem moje rozwiązanie takiego problemu. Mi od tej modyfikacji nic nie przerywa. U Ciebie ewidentnie przerywa coś od strony zasilania sterownika, co - zgodnie z zasadą działanie sterownika - powoduje zmianę trybów. Do podanych możliwych przyczyn jeszcze bym dopisał włącznik, choć ja standardowo obstawiam sztywną sprężynę na samym sterowniku.

Na początek spróbuj rozciągnąć obie sprężyny, które masz, przy czym przy tej na sterowniku, musisz ją z dołu przycisnąć (np. płaskim wkrętakiem) by jej nie odrywać od sterownika, tylko rozciągać.

Co do opłacalności, to przy zlecaniu komuś i jeszcze, gdyby trzeba do niego wysyłać, to faktycznie wyjdzie 2/3 ceny już gotowej po modyfikacjach, jak znajdziesz kogoś u siebie lokalnie, to myślę, że się opłacać może.

PS Skąd jesteś?
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
PawelP
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2022, 15:45

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: PawelP »

Dziękuję Wam za porady. Spróbuję rozciągnąć sprężyny. Jeśli nie pomoże, wychodzi na to, że chyba rzeczywiście lepiej będzie kupić zmodowaną nówkę. Chyba, że znajdzie się jakiś spec ze Szczecina, bo tutaj mieszkam - odpadłyby koszty przesyłki.
PawelP
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2022, 15:45

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: PawelP »

marmez pisze: wtorek 29 lis 2022, 19:43
Na początek spróbuj rozciągnąć obie sprężyny, które masz, przy czym przy tej na sterowniku, musisz ją z dołu przycisnąć (np. płaskim wkrętakiem) by jej nie odrywać od sterownika, tylko rozciągać.
Rozciągnięcie sprężyn nic nie pomogło :( Dodatkowo zauważyłem, że trzymając latarkę pionowo z diodą skierowaną w dół, ta nie świeci w ogóle. Po skierowaniu jej w górę i potrząsaniu - przełączają się tryby.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: Dziubek »

Rozkręć i skręć ponownie. Daj później znać.
https://www.youtube.com/watch?v=QyYCAuwG-Nk
Ostatnio zmieniony środa 30 lis 2022, 00:20 przez Dziubek, łącznie zmieniany 1 raz.
PawelP
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2022, 15:45

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: PawelP »

marmez pisze: wtorek 29 lis 2022, 19:43
PS Skąd jesteś?
Jestem ze Szczecina.
PawelP
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2022, 15:45

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: PawelP »

Dziubek pisze: środa 30 lis 2022, 00:19 Rozkręć i skręć ponownie. Daj później znać.
https://www.youtube.com/watch?v=QyYCAuwG-Nk
Wielkie dzięki, to była przyczyna. Prosto, szybko i po kłopocie. Nie wiem, czemu sam na to nie wpadłem :niepewny: Jeszcze raz - dzięki!
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: rotan »

Świetnie że znalazłeś rozwiązanie, ale chyba mi nie chcesz powiedzieć że teraz za każdym razem jak coś się będzie działo to będziesz rozkręcał i skręcał latarkę zamiast zainwestować w moda? :D
Zresztą tak jak "stockowy" S2+ odprowadza (a raczej nie odprowadza) ciepło to podejrzewam że i tak niedługo zdechnie :twisted:
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: Dziubek »

Najprostszy "mod", który można zastosować tutaj, to podklejenie gwintów klejem, od biedy lakierem do paznokci, jeżeli sytuacja będzie się powtarzać. Dodatkowo wymiana pasty pod podłożem z diodą. Skoro latarka jest używana na rowerze, to powietrze będzie ją chłodzić. Lekka przesada z tym że ona zaraz "zdechnie".
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: rotan »

No takie mroźne powietrze jak teraz to może i owszem, ale jak jeździłem kiedyś na zwykłym S2+ w porze np. wiosenno-letniej, to był już wyraźnie ciepły, nawet podczas jazdy (a co dopiero podczas choćby chwilowego postoju)
Po wymianie pasty na jakąś konkretną zapewne będzie poprawa, ale dla mnie w sytuacji w której ktoś i tak chce robić to za opłatą to to jest bez sensu, lepiej doinwestować te kilkadziesiąt PLN i mieć wszystko zrobione tak jak powinno być
Jest szybciej, solidniej, i jest przerobione wszystko co należy a nie tylko jedna lub dwie rzeczy
I tak w sumie to kto wie czy to byłaby wlasciwie inwestycja droższa niż takie zlecanie komuś zrobienia wszystkiego od zera, no bo trzeba zapłacić i za wszystkie produkty/części, i za robociznę, i za wysyłki
No ale to już nie moja sprawa, jak mu się tak będzie chciało co rusz bawić w poprawianie każdego elementu z osobna to jego wybór
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: marmez »

Niestety ekonomia != ekologia

Kupując nową produkujemy więcej śmieci. Dla niektórych to też jest argument.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
PawelP
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2022, 15:45

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: PawelP »

rotan pisze: środa 30 lis 2022, 17:16 Świetnie że znalazłeś rozwiązanie, ale chyba mi nie chcesz powiedzieć że teraz za każdym razem jak coś się będzie działo to będziesz rozkręcał i skręcał latarkę zamiast zainwestować w moda? :D
Zresztą tak jak "stockowy" S2+ odprowadza (a raczej nie odprowadza) ciepło to podejrzewam że i tak niedługo zdechnie :twisted:
Latarkę mam już ok. 2 lata i pierwszy raz miałem taki problem, więc myślę, że jeszcze trochę "pociągnie". Grzeje się mocno, owszem, ale mi to nie przeszkadza, w dłoni jej nie trzymam. Jednorazowo używam jej góra 2 godziny do późnych powrotów z trasy, i do tego się nadaje. Jak padnie, poszukam lepszej. Póki co - działa.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: Dziubek »

Nawet jak Ci padnie, można naprawić i zmodować przy okazji, jednak nie ma co myśleć na zapas. Najważniejsze że działa.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Migający Convoy S2+

Post autor: rotan »

PawelP pisze: czwartek 29 gru 2022, 10:05 Grzeje się mocno, owszem, ale mi to nie przeszkadza, w dłoni jej nie trzymam.
Tobie to nie przeszkadza, ale latarka ma pewnie trochę inne zdanie :hyhy:

Nie no, jeśli działa to super, widocznie trafił się Chińczyk który zamiast skupić się na akordzie skupił się na solidniejszym wykonaniu... :D

Dobra, już tak na poważnie to mimo wszystko rozważyłbym zakup moda bez względu na przyszłość obecnej latarki... przynajmniej w sytuacji w której planowałbyś zmodyfikowanie tej obecnej, bo to, jak już napisano wyżej, jest kompletnie nieopłacalne, właśnie ze względu na dostępne w zasadzie od ręki (i, jeśli chcesz przerobić dosłownie wszystko, tańsze) gotowce
ODPOWIEDZ