jaka latarka ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Izohietka
Posty: 8
Rejestracja: sobota 14 sty 2023, 18:50

Re: jaka latarka ?

Post autor: Izohietka »

a co to jest ten adruil ?
Izohietka
Posty: 8
Rejestracja: sobota 14 sty 2023, 18:50

Re: jaka latarka ?

Post autor: Izohietka »

pietros pisze: środa 18 sty 2023, 17:34 bądź większą, TS22.
widziałam ją na YT masakra jak ona daje :) widziałam ją po 40 dolarów na stronie wurkossa, niestety jestem niepełnoletnia, nie posiadam konta bankowego i nie jestem w stanie zamówić. Do tej pory rozne rzeczy zamawialam w Polsce za pobraniem.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: jaka latarka ?

Post autor: pietros »

Izohietka pisze: piątek 20 sty 2023, 20:22 a co to jest ten adruil ?
Anduril, to rodzaj oprogramowania, które posiadają w sterowniku niektóre latarki. Pozwala on na bardzo dużą konfigurację funkcji latarki, np. ograniczenie maksymalnej i minimalnej jasności, czy wlasnie ustawienie konkretnej temperatury do której może nagrzewać się latarka. W uproszczeniu sterownik na bieżąco sprawdza jaką temperaturę ma latarka i tak steruje jej mocą, żeby nie przekroczyła poziomu który został ustawiony przez użytkownika.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: jaka latarka ?

Post autor: rotan »

Izohietka pisze: piątek 20 sty 2023, 22:19 widziałam ją na YT masakra jak ona daje :)
...a co najlepsze, to to i tak jest nic :P
tzn. względnie nic, bo jak na swoje rozmiary to ona świeci doskonale... ale są latarki jedynie ciut od niej większe, które po odpowiednich przeróbkach potrafią walić nawet na 1km do przodu... :] choć oczywiście punktowo a nie "kałużą"

Pani, toć te Wurkkosy są ogólnodostępne na OLX, jeden i drugi:
https://www.olx.pl/d/oferta/latarka-wur ... SMhS4.html
https://www.olx.pl/d/oferta/latarka-wur ... RVs37.html
Izohietka
Posty: 8
Rejestracja: sobota 14 sty 2023, 18:50

Re: jaka latarka ?

Post autor: Izohietka »

No tak nie do końca dostęne, jednego już nie ma ogłoszenia a drugie niby nowe ale niby, bo nie ze sklepu a od kogoś, Bog wie czemu sprzedaje może ma wade :)
Dla bezpieczenstwa kupuje tylko ze sklepu.

Tak patrze na tego wurrkosa TS22, tam wchodzą akumulatory 21700. Spoglądalam na markowe aku na allegro (LG, samsung, Panasonic) i oprocz pojemnosci (4000 lub 5000) maja rozny amperaż (od 10 do 35 amper) o co chodzi z tym amperazem i na co to wplywa?
Kris
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2023, 20:05

Re: jaka latarka ?

Post autor: Kris »

Hej, sorki że podepnę się pod temat, ale nie chciałbym śmiecić i zakładać nowego. Fajne forum znalazłem to myślę że skorzystam i podpytam. Także myślę o wurrkos TS22, głównie łażenie w ciemnicy z psem po lesie który mam pod blokiem. Chciałbym zapytać użytkowników odnośnie tego wurkossa o którym koleżanka pisze:
1. jaki jest kształt tego światła ? bardziej kula i bardzo krótki zasięg czy taki żeby chociaż na kilkadziesiąt metrów poleciało ?
2. Czy ten akumulatorek w komplecie to coś godnego polecenia czy lepiej kupować niezależny ?
3. czy są jakieś wersje tego wurrkosa TS22 w sensie różnych diod, mocy itp? na co zwrócić uwagę

dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję że Izochietka się nie obrazi że w jej wątku piszę a może też czegoś więcej się dowie.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: jaka latarka ?

Post autor: PawelG. »

Izohietka pisze: poniedziałek 30 sty 2023, 19:38 Tak patrze na tego wurrkosa TS22, tam wchodzą akumulatory 21700. Spoglądalam na markowe aku na allegro (LG, samsung, Panasonic) i oprocz pojemnosci (4000 lub 5000) maja rozny amperaż (od 10 do 35 amper) o co chodzi z tym amperazem i na co to wplywa?
Chodzi o to, jaki maksymalny prąd mogą oddać pod obciążeniem.
Mocniejsze latarki mogą mieć zapotrzebowanie na poziomie nawet 6-10A, ale zwykle jest to 2-3A.
Jeśli chodzi o latarkę, to jeśli masz ogniwo i ładowarkę, to może pomyśl o jakim Convoy z Allegro.
Sprzedaje tam też Bocian, który jest obecny tu na forum, odezwij się do niego, poza Allegro pewnie da jakiś rabat i oboje będziecie zadowoleni.
Robi sprawdzone sprzęty na lata pracy.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Kris
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2023, 20:05

Re: jaka latarka ?

Post autor: Kris »

Nie wiem jak kolezanka ale ja juz sprawdzalem na allegro convoy od Pana bociana. To ze sa zapewne swietnie zmodowane to nie watpie. Niestety w moim budzecie okolo 200zl laplbym sie ledwo na stt20. Myslalem o xhp70 ale przy cenach modow niestety nie zlapie sie cenowo.
Czy ktos moze porownywal sofirna sp33s z wurkkosem ts22 ? Chodzi mi o to ktora jest ustawiona na wiekszy zasieg? Ts22 jest swietna ale baaardzo szeroko swieci kosztem zasiegu. Najbardziej pasowalaby mi latarka posrednia miedzy szperaczem a szerokim ts22 czy takowa istnieje ?
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: jaka latarka ?

Post autor: PawelG. »

Taka pośrednia latarka, to pewnie by się sprawdził Convoy M1 z optyką OP (niestety dość ciężko spotkać, większość ma gładki reflektor) i do tego SST40, albo XPL-HI, na Ali za ok. 150 zł, po kupnie pewnie by się przydało przesmarować ją pastą termoprzewodzącą.
Odezwij się do Bociana przez forum. Na Allegro prowizje są coraz wyższe, więc może tutaj się dogadacie na dobrą cenę.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Kris
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2023, 20:05

Re: jaka latarka ?

Post autor: Kris »

Sst40 jest slabsza od xhp70 ?
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: jaka latarka ?

Post autor: PawelG. »

Jest słabsza, ale w normalnym użytkowaniu nie wiem czy różnica będzie mocno zauważalna. SST40 jest odpowiednikiem XPL. Jeśli bardzo Ci zależy na XHP70, to możesz pomyśleć o Convoy S11, którego dostaniesz w oficjalnym sklepie na Ali, ale musisz się liczyć z tym, że warto ją będzie rozkręcić po otrzymaniu i dać dobrą pastę termoprzewodzącą pod diodę. Oprócz samej latarki licz się też z kupnem lepszego i pojemniejszego ogniwa, które da radę oddać ok. 8A, bo inaczej taki zakup nie ma sensu.
https://budgetlightforum.com/node/54947
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 sty 2023, 23:10 przez PawelG., łącznie zmieniany 1 raz.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: jaka latarka ?

Post autor: pietros »

Kris pisze: poniedziałek 30 sty 2023, 20:11 Hej, sorki że podepnę się pod temat, ale nie chciałbym śmiecić i zakładać nowego. Fajne forum znalazłem to myślę że skorzystam i podpytam. Także myślę o wurrkos TS22, głównie łażenie w ciemnicy z psem po lesie który mam pod blokiem. Chciałbym zapytać użytkowników odnośnie tego wurkossa o którym koleżanka pisze:
1. jaki jest kształt tego światła ? bardziej kula i bardzo krótki zasięg czy taki żeby chociaż na kilkadziesiąt metrów poleciało ?
2. Czy ten akumulatorek w komplecie to coś godnego polecenia czy lepiej kupować niezależny ?
3. czy są jakieś wersje tego wurrkosa TS22 w sensie różnych diod, mocy itp? na co zwrócić uwagę

dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję że Izochietka się nie obrazi że w jej wątku piszę a może też czegoś więcej się dowie.
Czy miałeś do czynienia z jakimiś poważniejszymi latarkami? Zasięg nie jest aż taki mały, spokojnie ogarnia te 120-150 metrów równomiernym światłem. Jeżeli chciałbyś coś z trochę większym zasięgiem spójrz na Wurkkos TS25, czy Sofirn IF25A, tam zasięg będzie nieco większy, ale niestety stabilizacja światła nie będzie już tak dobra i po nagrzaniu moc zostanie dużo mocniej ograniczona. Nie mniej jednak, jeżeli do tej pory nie używałeś nic lepszego niż bazarowe wynalazki, to gwarantuję Ci , że TS22 wywoła u Ciebie niemały opad szczęki.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: jaka latarka ?

Post autor: PawelG. »

Izohietka pisze: poniedziałek 30 sty 2023, 19:38 Tak patrze na tego wurrkosa TS22, tam wchodzą akumulatory 21700. Spoglądalam na markowe aku na allegro (LG, samsung, Panasonic) i oprocz pojemnosci (4000 lub 5000) maja rozny amperaż (od 10 do 35 amper) o co chodzi z tym amperazem i na co to wplywa?
Odezwij się też do ElSora z forum, może będzie mógł Ci zaoferować coś ciekawego.
viewtopic.php?p=274830#p274830
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Kris
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2023, 20:05

Re: jaka latarka ?

Post autor: Kris »

@Pietros do tej pory mialem tylko jakąś rowerowa latarke za 30zl 150 lumenow ;)
Ja wlasnie teraz zauwazylem ze jestes z Grudziadza ! Ja tez ;)
Czy u nas w miescie sa jakies sklepy aby pomacac wurkkosa, sofirna czy convoya ? Lub czy ktos sie zajmuje takimi latarkami oczywiscie odpłatnie jakby przepalila sie dioda ?

Rozwazam ts22 lub sp33s. Parametry maja podbne tyle ze wurkkos jest na aku 21700, a sofirn na 26650. Zauwazylem ze pojemnosci obu tych aku sa podobne okolo 5000mah ae 21700 sa mniejsze i tansze ;) czy wielkosc akumulatora ma znaczenie jesli chodzi o temperature? Jesli chodzi o wyglad bardziej podoba mi sie sofirn, jesli chodzi o aku to wurkkos...zapewne obie wywolaja u mnie szok. Latarki potrzebuje do wyjsc z psem. Mieszkm na Rzadzu i chodze z psem do tego lasku za ktorym jest wisla. Ciemno tam jak w d.... ;)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: jaka latarka ?

Post autor: pietros »

Co do sklepów, to stacjonarnie chyba ciężko obejrzeć gdzieś te latarki tak naprawdę. Jeżeli chodzi o naprawę, to przepalenie diody raczej jest bardzo rzadkie i takie sprzęty działają bezawaryjnie długie lata. Sam mam Convoya, który ma już prawie 10 lat i jest używany praktycznie codziennie przez domowników. Jeżeli już zajdzie potrzeba naprawy, to najczęściej trzeba posiłkować się wysyłką.

SP33S nie miałem, także ciężko mi powiedzieć, na pewno TS22 będzie zgrabniejsza. Jeżeli latarka ma być głównie do spacerów z psem w lesie, to sądzę, że nawet coś pokroju Wurkkos FC11 byłoby wystarczające, a łatwiej byłoby schować ją w kieszeni.

Ja mieszkam obok Grudziadza, ten lasek jeżeli rozświetlam, to idąc wałem od strony Rozgartów. :D W sumie mógłbym pokazać Ci jakieś latarki kiedyś wieczorem, miałbyś jakiś obraz jak co świeci i jakie ma możliwości, musiałbum tylko wygospodarować wolną chwilę, a o to ostatnio ciężko. Jeżeli coś by Cię zainteresowało, to mam nawet kilka sprzętów na sprzedaż, może akurat coś wybierzesz.
ODPOWIEDZ