Fenix E25

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
nord91
Posty: 4
Rejestracja: piątek 27 sty 2023, 23:05

Fenix E25

Post autor: nord91 »

Witam wszystkich
Mam problem z Fenixem E25 zasilany 2x AA. Potrzebuje do niego sterownik sterowany microswitchem z przynajmniej 2 poziomami jasności. Na allegro udało mi się dostać ale ma 1 poziom i sterowany jest tylnim włącznikiem więc średnio pasuje. Sterownik powinien mieć około 21mm. Ma ktoś jakieś wyjście z sytuacji? Poprzedni sterownik zniszczyłem przez przypadek.
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Re: Fenix E25

Post autor: megabit »

Dopasowanie czegoś będzie bardzo trudne, może prostsza będzie naprawa uszkodzonego drivera? Co się z nim stało?
nord91
Posty: 4
Rejestracja: piątek 27 sty 2023, 23:05

Re: Fenix E25

Post autor: nord91 »

W nieumiejetny sposób chciałem go wyjąć i oderwałem go od tego elementu który styka się z baterią i oczywiście go zgubiłem, została mi tylko ta część z włącznikiem
nord91
Posty: 4
Rejestracja: piątek 27 sty 2023, 23:05

Re: Fenix E25

Post autor: nord91 »

viewtopic.php?t=11351
W tym temacie jest jak wygląda ten sterownik.
Na tej części która zgubiłem są jakieś dodatkowe elementy elektroniczne
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Re: Fenix E25

Post autor: megabit »

No to klops. Obecnie 2x AA to mało popularne zasilanie, i niewielu producentów ma teraz w ofercie takie sprzęty. Są co prawda sterowniki akceptujące 1x AA + li-ion, ale one bez zmian w sofcie lub elektronice będą interpretować 3V z 2xAA jako rozładowanego li-iona i będą się wyłączać. Szukaj - na średnicę nie patrz, do mniejszego drivera zawsze można zastosować pierścień z kawałka drutu miedzianego
ODPOWIEDZ