Convoy na wycieczki w góry

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
pin54
Posty: 4
Rejestracja: piątek 18 wrz 2020, 10:28

Convoy na wycieczki w góry

Post autor: pin54 »

Potrzebuję dość szybko kupić nową latarkę (zamawiam z Chin, ale chciałbym to zrobić najlepiej w ciągu 24h), a w zasadzie cały komplet (ładowarka i akumulator)

Przeglądam od 3 dni, ale te wszystkie oznaczenia diod i akumulatorów nadal są dla mnie jedną wielką magią :/ Skupiłem się głównie na Convoyu i wydaje mi się, że chciałbym przy tym zostać, bo już się naoglądałem i szybciej będę mógł się zdecydować. Pytanie tylko który model?

Potrzebuję latarki na wyjścia do lasu i w góry, która będzie włączana tylko od czasu do czasu w celu odnalezienia oznaczenia szlaków na drzewach lub "namierzenia" psa (bo i tak używam czołówki). Czyli raczej zależy mi na dalekim zasięgu. Ale jednocześnie ma być nieduża i poręczna ponieważ większość czasu będzie schowana. Zakładam też, że w okresie pomiędzy wycieczkami będę nosił ją na co dzień w teczce z laptopem i dokumentami.

Budżet na latarkę z aku to tak pomiędzy 100-200pln

Patrzyłem głównie na Convoy S21B, wybrałem taką aukcję
Aliexpress S21B
5000K, XHP50.3 CRI R9050

Czy to dobry wybór? Jeżeli nie to dlaczego i co lepiej wziąć?

Ps. pytanie dodatkowe: jaką najtańszą ładowarkę do tego wziąć, która działa i nie psuje akumulatorów (później na spokojnie kupię sobie jakąś dobrą, jak się zastanowię czego dokładnie będę w przyszłości potrzebował).
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Convoy na wycieczki w góry

Post autor: Mociumpel »

Sumując wszystkie zalety i minimalizując wady:
https://pl.aliexpress.com/item/1005005521049495.html - 4000K/black?/Litokala/XHP50.3 HI R9050
zalety:
- 4000K - barwa nie męcząca wzroku dobrze odbierana przez oko - dość dobrze "przenika" przez mglista okolicznośc lub deszcz - chyba że ogólnie wolisz "zimniejsze" barwy - wtedy 5000K (połowa moich znajomych woli 4000K druga połowa 5000K - i jedna osoba 3000K ;) - nie ma reguł)
- kolor obudowy - męski jest zawsze czarny ;) a włącznik na obudowie zapewnia łatwe włączanie
- ogniwo Litokala - w zasadzie wszystko jedno ale sprawdzone i mocno średnie więc w miarę pewne - chyba że łazisz zimą wtedy Molicel P42A jest najlepszy.
- XHP50.3 HI R9050 - 3 w jednym - duża moc ogólna, płaska dioda zapewni zasięg, CRI90 poprawne lub nawet lepsze odwzorowanie kolorów
i ostatnie - latarka ma wbudowana ładowarkę ;) - potrzebujesz jedynie albo zasilacza USB-C lub powerbanka ...
wszystko w jednym i w cenie przyjaznej ;)
pin54
Posty: 4
Rejestracja: piątek 18 wrz 2020, 10:28

Re: Convoy na wycieczki w góry

Post autor: pin54 »

Zamówiona. Dzięki.

Jedyne na co zwróciłem uwagę to ubogie (w stosunku do S21B) opcje sterownika, ale pewnie i tak wystarczy. Zobaczymy.
ODPOWIEDZ