Sofirn BS01

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Sofirn BS01

Post autor: Dziubek »

Witam,
Dziś na moim kanale YT opublikowałem reckę lampki rowerowej Sofirn BS01. Wychwalana za odcięcie i moc. Niestety idealnie nie jest, jednak w tej cenie, to światełko jest naprawdę godne uwagi.

Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Sofirn BS01

Post autor: marmez »

Cześć.

Czyli reasumując po obejrzeniu porównania mocy do Lumintop B01 bardziej polecasz Sofirn BS01?
( o tym porównaniu Twoim mówię : https://www.youtube.com/watch?v=3kEzDJN ... nel=Diodek )

Tylko w cenie Sofirn niestety droższy i ten uchwyt mnie martwi, ten od Lumintopa jest solidny.

Pozdrawiam,
marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sofirn BS01

Post autor: Dziubek »

Witam,
Sofirn, na samym początku drugiego filmu, na schodach, już mi się przechylił i jego uchwyt na wertepy ogólnie odpada moim zdaniem. Mocą jest nieźle i bardzo fajnie, jednak uchwyt kuleje. Gdybym jeździł tylko po mieście to pewnie padło by na Sofirna, ale ja często jeżdżę po lasach, górkach i pagórkach to finalnie i tak częściej ze mną jest Lumintop jeszcze. Nie ukrywam, że będę kombinować nad zmianą uchwytu w B01 ale to poboczny temat.
A do jakiej jazdy szukasz lampki? Masz konkretne wymagania lub budżet?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Sofirn BS01

Post autor: marmez »

Przemyślałem sprawę i jednak nie szukam. Dla siebie mam, najwyżej kupiłbym dla własnoocznego testu i potem by poszła na prezent, np. dla syna.

Ja w 95% jeżdżę po mieści i mało w tym nieoświetlonego terenu. Teraz używam do tego Convoy z optyka 15x45 i kieruję ją nisko, do tego czekam na Lumintop B01 - kiedyś miałem, ale dałem bratu.

W terenie zapalam z ww. mam drugiego Convoya z reflektorem SMO i jakaś mała diodą HI @2,1A, ogólnie daje ten drugi duży zasięg, a ten pierwszy bliski dystans. Do tego czołówka na kask.

Jako czołówka ostatnio używam Petzl Swift. Choć szkoda, że nie wersja Pro, bo bym mógł łatwiej montować na kask. Jest super bo ma zasięg o wiele lepszy niż wcześniej uzywany Wizard a i brak oślepiania gdy się spojrzy na licznik, czy nawet na telefon 😍. Ogólnie szkoda, że tylko Petzl produkuje latarki z funkcją Reactic. Chyba, że o czymś nie wiem.

Taki zestaw 3 latarek daje mi wystarczająco światła i zazwyczaj nie mam ich na maksymalną moc.

Poprzednio nie mogłem się zdecydować, czy Lumintop może być moja podstawowa lampka do miasta i pewno znowu będę miał ten problem 🤣

Pozdrawiam

PS Jak bym szukał to jakąś rowerową dla syna i pewno właśnie z odcięciem, do 200zł. Bo jako długie, to Convoyów Ci u nas dostatek 😉. To jeśli nic lepszego niż znajdę skończy się na kolejnym Lumintopie, chyba, że wlasnie ten Sofirn... 🤔
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sofirn BS01

Post autor: Dziubek »

Jeżeli nie masz parcia to poczekaj na reckę Offbondage i West Biking. Zapowiadają się ciekawie i cena bardzo przystępna. Dla dzieciaka to pewnie i tak przerost formy nad treścią. Off-a na początku przyszłego tygodnia powinienem omówić a West-a nieco później. Tak czy siak, obie zaliczyły test w terenie i mimo że nie powalają mocą, nie jest źle jak na "budżetówki z odcięciem" z Chin.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Sofirn BS01

Post autor: marmez »

Ok. Dzięki za zapowiedzi. Chętnie poczekam i obejrzę recenzje. Mój syn ma już 15 lat i na rowerze w lesie to juz częściej ja go gonię niż on mnie, tak, że oświetlenie należy mu się równie dobre 😅

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sofirn BS01

Post autor: Dziubek »

To już nie takie dziecko, toż to prawie dorosły chłop ;) No to nie wiem czy te światełka mu podejdą, myślałem, że jest on "nieco" młodszy. Te światełka nie są demonami mocy, ale może nie będzie miał takich wymagań. Dużo zależy od tego po jakiej ciemności jeździcie i czego oczekujecie.
ODPOWIEDZ