Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Jareek
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2023, 09:16

Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Post autor: Jareek »

Siemka. To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich..trafiłem tutaj kiedy szukałem recenzji latarki. Było to super opisane i naprawdę bardzo rzetelna recenzja, dzięki niej zdecydowałem się na latarkę sofirn sc31 pro i teraz mam mały problem.
Jak w temacie.
Kupiłem latarkę z Ali express
Wszystko fajnie. Usunąłem papierek z baterii naładowałem. Podczas podłączenia głowicy do ładowarki latarka działa poprawnie. Jednak po odłączeniu kabla, na samej baterii już nie. Co ciekawe jeśli zacznę odkręcać pokrywę baterii, i jak jest już dosłownie na ostatnim zwoju gwintu wtedy łączy i działa, jak dokrece nie działa.
Najpierw myślałem że przeladowalem baterie i odcina zasilanie ale sprawdziłem miernikiem i bateria ma 3,3V
Latarkę podczas podłączenia do ładowarki resetowalem.do ustawień fabrycznych. Nic to nie dało.
Niewiem w czym problem. Jakieś pomysły.
Problem w latarce czy w baterii?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 gru 2023, 17:29 przez Jareek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Post autor: marmez »

Cześć,
witam na forum.

Po pierwsze, jeśli to Twój pierwszy post na forum, to proszę go poprawić i się w nim przywitać, bo inaczej moderator wywali do kosza :wink:

Co do problemu, to trudno powiedzieć. a teraz nie mam czasu pisać, później odpiszę. sprawdz, czy głowica jest dobrze z tubą dokręcona.
Wkładasz ogniwo Plusem stronę diody?

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Post autor: Czuprynski96 »

Luzujesz i wtedy zaczyna działać? Może płytka tam jest pęknięta i nie styka i dopiero po poluzowaniu, pęknięta ścieżka się łączy i działa. Pokaż fotki środka. Ew. coś źle przylutowane, może coś ze sprężynką którąś? Pokaż foty, może coś widać
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Post autor: Dziubek »

Tak na marginesie, naładuj "do pełna" ogniwo, aby miało 4,2V. Co do problemu w ogniwie to bez podmiany tego się nie dowiesz, ale jego awarię bym obstawiał na samym końcu, strzelając na ślepo.
Jareek
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2023, 09:16

Re: Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Post autor: Jareek »

Dziwne rzeczy.... Rozkręciłem latarkę żeby porobić wam zdjęcia. Złożyłem i nagle zaczęła działać. Teraz boję się odkręcać że coś znów poruszam:) wrzucę fotki.
A czy kierunek tej tuby na baterie ma znaczenie?? Tzn miejsce na klips ma być przy głowicy czy na tyle? Bo wydaje mi się że nie powinno mieć znaczenia a chyba właśnie to zamieniłem przez przypadek.
Załączniki
IMG_20231218_204818.jpg
IMG_20231218_204848.jpg
IMG_20231218_204718_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20231218_204659_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20231218_204654_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20231218_204649_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20231218_204725_Easy-Resize.com.jpg
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Post autor: marmez »

Jeśli świeci, to super.

Głowicy od latarki zazwyczaj się nie odkręca, akumulator się wymienia "dupką". Wiadomo, że można tube odkręcić od głowicy, ale zazwyczaj się to robi do wymiany tuby, albo sterownika itd. tuba nieraz trzyma sterownik.

Nie wiem jak z kierunkiem tuby w tym modelu, zazwyczaj nie można zamieniać, są inne gwinty, ale ponoć są modele, z symetryczna tubą.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Post autor: Czuprynski96 »

Nawet jeśli są symetryczne, to może być tak, że z jednej strony są anodowane i nie przewodzą prądu, a z drugiej są "gołe". Trzebaby popatrzeć, gdzie prąd ma płynąć po gwincie, a gdzie końcówką tuby, po dotknięciu się pierścionka stykowego na PCB. Czyli po prostu jak nie zadziała, to obróć. To właśnie mogło być problemem. Może dałeś tym anodowanym gwintem do tyłu i wykręcając, gdzieś na koniuszku łapało kawałek gołego aluminium i zaczynało działać.
Jareek
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2023, 09:16

Re: Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Post autor: Jareek »

Tak właśnie było jak mówisz. Sprawdziłem teraz i jak odwróciłem tube, o dziwo mają taki sam gwint z obu stron to nie działa. Więc już wiem co było problemem, doszedłem do tego przez czysty przypadek. Dzięki za pomoc.
Temat można zamknąć czy przenieś do archiwum może kiedyś się komuś przyda:)
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Problem z sofirn sc31 pro nie działa na baterii

Post autor: Czuprynski96 »

Np. niektóre Convoye mają tak samo, gwint ten sam, ale jeden goły, a drugi pokryty anodą.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
I posmaruj u siebie gwinty i oringi smarem silikonowym.
ODPOWIEDZ