wymiana diody lub ew modyfikacja

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
marcin79
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 26 gru 2023, 10:11

wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: marcin79 »

witam szanownych kolegów specjalistów
Posiadam latarkę nova tac, którą dostałem w prezencie. Latarka ma już kilkanaście lat i raz miała już wymienianą diodę ale obecny poziom światła już mnie nie satysfakcjonuje więc mam wielką prośbę do szanownych kolegów.
Czy jest ktoś, kto podjąłby się modyfikacji/unowocześnienia, oczywiście odpłatnie tej latarki w celu poprawy jasności, latarka body przypomina convoya s2.
Wiem, że można kupić coś nowego i tańszego ale jest to dla mnie wzór idealny.
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: marmez »

Cześć.
Masz może zdjęcia jak jest zbudowana? Albo jakiekolwiek zdjęcia? Czy latarka świeci słabiej niż kiedyś? Bo się zastanawiam, czy chcesz mocniejszą? Czy nie trzeba sterownika też wymienić... I jak u niej Jet z odprowadzaniem ciepła...

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
marcin79
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 26 gru 2023, 10:11

Re: wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: marcin79 »

podsyłam linka jak wygląda latarka tego typu
https://budgetlightforum.com/t/novatac- ... 219b/44958
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: Mociumpel »

Kilkakrotnie przeprowadzałem debaty nt. "zróbcoś" i za każdym razem rezultat był taki, że jednak była rezygnacja z dłubania w drewnie widelcem jakim była stara latara i ostatecznie był zakup czegoś nowego - wynikało to zazwyczaj z co najmniej potrojenia wartości realnej "starego świecidła" - cena nowego z ogniwem to zazwyczaj do 150 zeta a stare sentymentalne mają zazwyczaj mocno wygrzane i "wypocone" bebechy a wartość to kilkanaście zeta. Plusem takiej rozmowy było mocne skonkretyzowanie obecnych wymagań co do użyteczności (ostatnio furorę wśród znajomych robi Convoy S6 SFT40 5000K - malutki szperacz o dalekim zasięgu i sporej mocy wyjściowej - jak na rozmiar ołówka)
jeśli latara ma wartość sentymentalną zostaw ją sobie jako cenną pamiątkę, wstaw do gablotki i doceniaj kunszt - stare trabanty mają swój urok ale dzisiejsze technikalia upchane w starej obudowie to z własnego doświadczenia widzę że to tzw. rzeźba w koopie - wynika to z niewiedzy jak wygląda stare świecidło potem konieczność często domawiania części pod wymiar i możliwe że za 2 miechy otrzymasz nowe 800 lumenowe świecidło za jakieś 120 zeta z przesyłkami w obie strony ...
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: Kazik »

Miałem kiedyś NovaTaca przerobionego na Cree XM-L, ale jak to wyszło... Chyba wstawiłem XM-L na jakimś turbo małym PCB, ale już nie pamiętam - to było z dobre 10 lat temu. :cry:

@Mociumpel
Przy większości latarek zgodziłbym się z takim podejściem - ale akurat w NovaTac'a czy HDS'a to można ładować hajs. :D
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: Mociumpel »

Można i tak:
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=ksQX7ifu7Kg
przy czym owa dłubanina sugerowana aby właściciel latarki sam ją modyfikował - po prostu pasjonat nie liczy kosztów a liczy się efekt "wow" - wtedy ma to sens emocjonalny ...
Mam jedyną taką latarkę która jest poddawana "ciągłej nowelizacji" - Jaxman Z1 - zoom w którym siedzi obecnie sterownik 8A/6V Convoya i XHP70.3 Hi - jedyny "problem" że siedzi na półce i cieszy oko czasem poświeci - ale od zawsze takie było jej zadanie - ma być Top One battery Power mojej półki ...
Użytkowo ciurlam inne prostsze tańsze ...
Ale jak wyżej - zrobienie przez kogoś trabiego w turbie nie daje satysfakcji co własna modyfikacja - użytecznie w podobnej cenie są gotowce o bardzo dobrych parametrach ...
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: Czuprynski96 »

Jeśli gwinty w dobrym stanie i mechanicznie jest okej, to pewnie że warto przerabiać. Jak jest fajnie poobijana, to jej jeszcze charakteru dodaje :lol:
marcin79
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 26 gru 2023, 10:11

Re: wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: marcin79 »

wszystko sprawne tylko nie wiem kto się podejmie ??
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: Mociumpel »

To może napisz skąd jesteś - może ktoś blisko lub za ścianą mieszka ...
marcin79
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 26 gru 2023, 10:11

Re: wymiana diody lub ew modyfikacja

Post autor: marcin79 »

Jestem z Radomia
ODPOWIEDZ