Psie lampki- zbiór podstawowych danych użytkowych

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Psie lampki- zbiór podstawowych danych użytkowych

Post autor: Czuprynski96 »

Witam. Jako, że mam niedużego czarnego pieska, oczywiste mi się wydało, że potrzebuje on światełka. Zacząłem szukać i zdurniałem z powodu mnogości produktów i niedorzeczne marnych i mało dokładnych opisów. Lampka psa, czyli coś, co się gdzieś zaczepia, żeby jakoś świeciło, jest urządzeniem na tyle prostym, że nie ma chyba sensu robić osobnego tematu dla każdej z nich. Wpadłem więc na pomysł tematu zbiorowego, w którym każdy posiadacz psiej lampki zapoda kilka praktycznych informacji o niej. Takich jak np.:
  • -Sposób mocowania- do czego i jak ona pasuje,
    -Siła, sposób i czas świecenia,
    -Jak działa i jak się ją obsługuje,
    -Zasilanie,
    -Sposób i czas ładowania
    -Waga
Zacznę od swojego nabytku.

Max & Molly Matrix Ultra LED Safety light, cena ok. 70 zł.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Waga- 13 gramów.

Mocowanie odbywa się poprzez naciągnięcie sylikonowej gumki i wciśnięcie w plastikowe wycięcie.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Po kilku spacerach okazało się, że to kiepskie zapięcie. Jak pies zaczął się kręcić, to zaczepił karabinkiem od smyczy i odczepił lampkę. Więc dosyć łatwo ją zgubić. Zdecydowanie brakuje tu jakiegoś "czegoś", co zapobiegałoby wypadaniu gumki z wycięcia.

O to jak wygląda zapięta na tasiemkach o szerokości: 15, 20 i 25 mm.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Po dosyć mocnym naciąganiu, zaczepiłem gumkę na baterii AA o średnicy 14 mm. Na coś grubszego bym się bał, że pęknie.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Są 4 tryby świecenia, zmieniane poprzez klikanie przycisku. Odbywa się to w pętli: wyłączona- 100%- 70%- 50%- mruganie ze 100% jasności- wyłączona. Włączyć można tylko białe diody. Czerwona się włącza tylko podczas ładowania.

Świecenie na 100%. Zdjęcie kontrolne i z lampką. Powiedziałbym, że na najwyższym trybie, w całkowitej ciemności, na odległość metra- dwóch, byłoby widać gdzie nogę postawić. Świeci dosyć szeroko.
ISO 3200, czas otwarcia migawki 1/4 sekundy.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Nie wiadomo jaka jest pojemność baterii, a producent podaje dziwnie długi czas świecenia. Zmierzyłem czas na lampce ustawionej na 100%. Pierwsze 4 godziny świeciła bez mocnego spadku jasności. Po 5 godzinie znacząco osłabła, po 6 godzinach świeciła jak na najniższym trybie.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Więc realny czas na najwyższym trybie uznaję za 4 godziny.

Ładowanie odbywa się poprzez gniazdo micro USB ukryte pod gumową klapką.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Podczas ładowania świeci czerwona dioda, jak się naładuje, to gaśnie. Podany przez producenta czas 30 minut ładowania, mniej więcej się zgadza.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Konstrukcja lampki oczywiście zgodna z nowoczesnymi trendami, czyli nierozbieralna, sklejona na stałe. Jak coś się popsuje, to nie naprawisz, wyrzucasz do kosza.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Jak ktoś ma pytania- proszę pytać, chętnie odpowiem. Kto ma psią lampkę- zapraszam do pokazania w tym wątku!
ODPOWIEDZ