Latarka MacTronic MX132L BlackEye - co zrobić aby...

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Elektronika będzie pasować - dioda już niekoniecznie. Ale zazwyczaj ubocznym i niechcianym efektem wymiany diody z XR-E na XP-G jest właśnie mniejsze skupienie światła w spocie, co akurat w Twoim wypadku będzie na plus :)
darfu
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 12 lis 2009, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darfu »

Przez przypadek włączyłem latarkę bez wkręconego reflektora i mogę powiedzieć, że uzyskałem to o co mi chodziło :) szeroko, gładko ale już nie tak jasno choć wystarczająco.

Teraz lata mi szkiełko i nie wiem czy dioda się sama nie wykręci (pewnie nie)

Czy macie jakiś sposób na zblokowanie szkiełka które wytrzyma wstrząsy?
Oczywiście nie mówimy o zalaniu klejem :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

z tą elektroniką był bym ostrozny. Nie ma tam żadnego ograniczenia pradowego, a ta diodka która chcesz wstawic ma z reguły niskie napięcie przewodzenia. Może to poskutkowac usmazeniem leda...
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

xpe miały niskie Vf, te xpg już nie
MariuszR
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2016, 07:17
Lokalizacja: Koszalin

Awaria MX-132L

Post autor: MariuszR »

Chciałbym się podłączyć do tematu odnośnie tej latarki. Mianowicie czy ktoś posiada schemat lub pomoże mi rozszyfrować układ który mi się spalił w sterowniku?? Załączam zdjęcia. Proszę o odpowiedź.
układ:
Obrazek

spalona część:
Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jeśli jest połączony z + to MOSFET z kanałem P a jeśli z - to MOSFET z kanałem N. Generalnie chyba lepiej jest wymienić sterownik na coś lepszego niż to "cudo" bez stabilizacji, choć oczywiście jakiś pasujący tranzystor to koszt ~1/10 ceny sterownika (nie wliczając przesyłki).
ODPOWIEDZ