Driver Flagiusza (programowalny) - nowa odsłona

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Mam pytanie - czy ten driver jest gdzieś do kupienia? Napisałem PMkę do df ale jeszcze jej nawet nie odczytał a jego ostatnia wizyta na forum miała miejsce 2 października :(
Awatar użytkownika
Sid Gotama
Posty: 148
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 15:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Sid Gotama »

>Kuras77
I jak, otrzymałeś odpowiedz?
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Niestety nie. Użyłem zmodyfikowanego (350mA) drivera od grega.
connan12345
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 17 gru 2013, 21:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Nedza

Post autor: connan12345 »

Marcio pisze:Panowie drodzy!
Przepraszam za OT, ale:
Jezeli jest jeszcze miedzy wami ktos, kto umie programowac Attiny mikroprocesorki, to niech sie do mnie zlosi na PM. U nas w Czechach jest na forum ogromny glod po driwerkach, elektroniki sa, ale trzeba nam lepiej mody zprogramowac.
Pytalem Flagiusza, ale sie nie zglasza :(
Dzieki
Dzień dobry!
Czytam już kolejny temat jak dobrą książkę. Do tej pory programowałem (i nadal to robię) w BASCOM, C++ jakoś do mnie nie przemawia choć niektórzy mówią że łatwiejszy , może kiedyś przemówi. Co do programowania Attiny ja używam zwykłego pcb wyciętego nożykiem do tapet. A sam układ dociskam klipsem do suszenia . Trzeba pamiętać o czystości połączenia między ścieżkami a PCB. Też się zastanawiałem nad clipem z ebay ale wpadłem właśnie na ten pomysł z PCB. Niby prowizorka ale działa (jak to prowizorka). Tak poprowadziłem ścieżki by zrobić złącze Canda , a programator mam USBtiny bez bufora .
Od jakiegoś czasu kombinuję by zrobić driverka do LED. Potrzeba na dziś to zasilenie 3 diod 3W lub jednej 10W. Co do pierwszej potrzeba 10.5V i 700mA , a co do drugiej 10V i 1A. Nie posiadam jeszcze AMC7135 o którym dowiedziałem się od kolegi z forum-nuras oraz z balastnurkowy.cba.pl .W końcu zamówiłem i czekam .Do chwili aż przyjdą do mnie taki driverek chciałbym złożyć. Czemu nie lepszy jest NE555 tylko Attiny13? Czy tylko ilość elementów na PCB przekonuje nad wyższością tego drugiego? Moje pytanie w związku z tematem to jak ma się "pojemność" cewki , kondensatora do częstotliwości z jaką "biega" PWM ?
Jeśli moje pytania nie w temacie proszę o przesunięcie. Dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ