JetBeam JET-II Mk3 V2

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

JetBeam JET-II Mk3 V2

Post autor: lennin »

Dziś po 5 dniach od wysłania do mnie światełka z HK (wliczając weekend) dotarło do mnie coś takiego :)

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Teraz zaprezentuje jakieś porównanie co do wielkości. Naprawdę jest malutki w końcu zasilany jednym CR123 ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka słów z pierwszego rzutu oka na to cudo. Sakramencko mały :| i lekki. Wykonanie coż mogę sie tylko przyczepić do nie nasmarowanych oringów i jakby były ciut za duże. Reszta bez zastrzeżeń. To oczywiście na gorąco.

W paczuszce otrzymałem światełko w stylowym czarnym pudełku, instrukcja, dożywotnia gwarancja, dyfuzor, smycz, zapasowe oringi, "gumka" wyłącznika, gratis w postaci futerału i bateri litowej.

Jak to świeci? Bo chyba to jest też ważne ;) Nie zrobię dziś beamshotów porównawczych ale.... subiektywnie świecąc na te same obiekty mimo większego spotu bije na głowę VB-16 na SSC. Wygar ma niesamowity. W trybie low niestety wychodzi ze z akusa wysysa 0.14A w trybie MAX prawie 2A. I sie zastanawiam nad poprawnością swoich pomiarów.
BTW po chwili świecenia MAXymalną światłością ostro sie grzeje body.

Dla ciekawskich zakupione za 54$ i obyło sie bez cła i innych upierdliwości :D


Więcej opisze jak zdrowie pozwoli w sobotę lub niedziele :] Totalny brak czasu mnie gnębi.

P.S. Przepraszam za jakość fotek ale o tej porze już nie wiele zdziałam.
Ostatnio zmieniony czwartek 21 lut 2008, 08:34 przez lennin, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

ładna- jak zmienia się tryby ?
A te 2A to faktycznie troszkę sporo, albo idzie naprawdę dużo w diodę, albo sprawność drivera jest słaba
ale fajna- duży ref, eh kusiciel
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Jak na CPFie pokazali ja po raz pierwszy bardzo mi sie spodobala.Sliczna jest, no ale ja nie wiem dlaczego ten LOW taki ambitny, wyglada na to ze u nas to jedynie driverek by Df ma ten prawdziwy LOW.Szkoda, bo z takim LOW jak jest w tym Jetbeamie to na chinskich akkuskach 3godz pracy tylko....
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Pomieżyłem jeszcze raz. Napiecie 3.8V na aku w spoczyku.
Prądy odpowiednio LOW 0.21A i MAX 1.75A :| Co do trybu LOW podobno jest to 5% maxymalnej jasności tylko czemu na beamie żuconym na sufit jest tylko minimalnie słabsza od bocialarki jadacej na 1.2A i diodzie B5?

Co do trybów masz dwie grupy.
W dziennym który mi bardziej odpowiada bo ma pamieć odpowiednio 100%-strobo-5%.
Przelaczenie w tryb zaawansownay polega na odpaleniu lampki na max 2 sekundy w low i zgaszeniu na 2 sekundy i masz tryb zaawansowany który jest prezentacja wodotrysków :neutral: Zmiana jasnosci co 5% ,2 strobo ,2 sos i lokalizator. Przejscie w tryb dzienny odbywa sie równie prosto. Po 2 sekundach w sos albo strobo gasisz lampke i po odczekaniu kolejnych 2 sekund odpalasz i jestes w trybie dziennym.

Niestety albo i stety musiałem zamówić AKU od AW bo chińszczyzna z DXa to hm..... przy pojemnosci 500mAh nie poswieci za długo.

BTW musze kupić jakiś pożadny miernik bo mój MASTECH MAS830B wydaje mi sie jakiś dziwny. Porównywałem prądy jakie wysysa z 18650 VB-16 na SSC z tym co pisał Tonio i wychodziło mi zawsze minimum 30% wiecej, morał z tego taki że to chyba nie miernik ale wskażnik a moje pomiary to raczej są poglądowe :roll:

I cytaty z CPFa odnośnie tego co inni pomierzyli:

HIGH
CR123 3V 950mA 4700lux/1m
RCR123 3V 780mA 4600lux/1m
RCR123 3.6V 500mA 5100lux/1m
LOW
CR123 3V 50mA 290lux/1m
RCR123 3V 40mA 300lux/1m
RCR123 3.6V 30mA 310lux/1m
Wiec prawda jest chyba gdzieś po środku albo ja nie potrafie ( nie znam techniki mierzenia pradu wysysanego z aku :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

wiesz, Mastechy nie są złe, a do tego dochodzą rozrzuty parametrów w produkcji oraz pomiar robiony przez kogo innego- cos o tym wiem, bo miałem zmieniać miernik, jak 2 moje były "trefne" a trefna była seria diodek :)
Zajrzyj do jakiegoś kumpla i zmierz prądy, jak wyjdzie podobnie- znaczy , że u Ciebie tak jest, a 0.21A brane w low, to sporo , ale możliwe :)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

CPF Niestety mam pecha. Chyba cała V2 to niewypał :( Nie tylko mi wyszły tak magiczne pomiary. 2A wysysa 16340 w chwili. Teraz pytanie czy wymieniać driverek bo naprawdę piękne światełko czy zwracać do sprzedawcy. :cry:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

hmm- 2A to dużo jest, a akusy od AW są b.dobre- ale znowu nie maja extra pojemności więcej, znowu wymiana drivera- no ciężko dostać dobry driver, zwłaszcza w dobrej cenie. Może te ogniwa z DX są słabowite ?
Hmm inni mają czasem podobnie- wygląda na jakiś walnięty driver, ale nawet przy takim prądzie latara powinna podziałać z 15min- tak mi jakoś wyszło przy żarnikach- nie powinno to się zbytnio róznić, ino 15min to troszkę mało.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

W VB-16 ogniwka spisywały sie dobrze :) Oponuje za zmianą drivera. Musze sie baaaaardo uśmiechnąć do pewnego pana o pomoc. Mimo iż nie czuje sie jeszcze na silach samemu to zrobić może sie uda. Wygląda na 17mm driverek wiec nie powinno być problemu. Cena raczej nie gra roli ;)Puścić max 700mA na diodę przy sprawności driverka rzędu 80% i biedzie super.
Nie mówiąc już ze wsadziłem litową baterie energizera i z niej wysysa ponad 3A prądu :shock: Teraz już wiem co sie kryje pod pojęciem 50% more light :oops: Skoro ma to być okupione 15 minutowym świeceniem na HIGH to ja dziękuję.

Testował ktoś ten driver pod względem sprawności? DX
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Lennin, w razie czego pomoge, wiec nie martw sie;-)
O sprawnosci driverka z Dx trudno mowic, bo to stabilizator ciagly-tzn. im wyzsze napiecie zasilajace tym wiecej mocy idzie w temperature tych AMC7135.Przy jednym ogniwku li-ion nie ma bólu, odrobinke tracimy na jasnosci bo jest troszke spadek napiecia na tych AMC.Jak robilem dla Pawla driverek na AMC z softem Flagiusza to wyszlo okolo 700mA w diodke, przy czym w sumie prawie caly prad trafia do LED-a.Swieci ladnie...;-)
Moze PAwel cos wiecej powie odnosnie wrazen, jasnosci, czasow swiecenia-ja tylko kilka minut swiecilem.Aktualnie mam Ultrafire EMR1 na Rebelu z tym driverkiem, na co dzien w LOW uzywam, moge zobaczyc jak dlugo w High pociagnie...na chinskich akkuskach.
Tak czy inaczej nie martw sie, pomozemy ;-)
p.s. raz odsylalem Jetbeama CLE 2.0 do Hobbyngear-przyslali sprawnego.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Macie pomysły donośnie dobrania sie do driwerka? HOW TO jakieś małe by sie oprzydało :)

Obrazek

Dioda jest zakryta palstikowym korkiem świetnie spasowanym. Podejrzewam że duzo łatwiej było ja wycentrować taką sztuczka tylko teraz nie wiem jak to sciagnąć :|

Obrazek

reasumując sprawnośc tego drivera w tryie HIGH przy założeniu ze na diodzie mamy 1A pradu daje jakieś 50%! Przy zasilaniu z 16340 to niedopuszczalne moim zdaniem. EDC które swieci 15 minut w trybie high :oops:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Po zabawie z innymi latareczkami mam wrazenie, ze tutaj driver jest dolutowany do tego miedzianego pierscienia widocznego na fotce a potem calosc jest wbijana na wcisk w reszte obudowy.Wyciaganie tego do przyjemnych nie nalezy....nie wiem kto jakiej metody sie dopracowal, ale ja nawiercam wiertlem 0.8mm kilka otowrkow po obwodzie, na granicy styku miedzi z aluminium, mozliwie blisko siebie tak, zeby mi plaska koncowka malego wkretaczka weszla i podwazam plytke z jednej strony.Trzeba byc ostroznym zeby nie przewiercic jakichs elementow wewnatrz driverka....choc jak juz nie dziala to mniejsza strata, hehe.Gorzej by bylo gdyby dodatkowo zalewali to w srodku jakims epoksydem...przyklejali do tego miedzianego pierscienia...
Najwyzej docelowo trafi tam inny driverek ;-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

A driwerek B tuleja miedziana do której jest przylutowany i wcisniety w głowice tak?

Obrazek

Trudno sie mówi jesli ulegnie znisczeniu. :???: I tak do najlepszych nie mozna go zaliczyć.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

TAk.
A -driverek, to ta plytka ze sprezynka do + akkusa
Wiercilem miedzy tulejka miedziana a zewnetrzna obudowa aluminiowa, po kątem może 30-45st, tak zeby sobie zrobic małą szparkę to wsadzenia cienkiego płaskiego śrubokręta i zastosowania dźwigni.
Gorzej by było gdyby driverek na całym obwodzie był dolutowany do tej miedzianej tulei ale aż tak gorliwi to chyba nie byli...no i gdyby czymś epoksydowym zalali...
Na CPF-ie żadnych fotek driverka nie ma?
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

wymień lampkę- szkoda kasy i czasu na kombinowanie a i takiego drivera nie dostaniesz (szkoda, bo fajny), no ino trza czekać :(
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Widzisz w tym sęk że wersja V2 podobno tak ma :) Tak sobie wymyślili ze zrobią ją jaśniejszą tylko że nikt sie nie spodziewał jakim kosztem. Kasy nie szkoda, wymienić nie wymienią bo wszystko jest podobno OK według producenta. Taka konstrukcja wiec ja zmodyfikuje ją na swoje potrzeby(z pomocą waszą :cool:) . Duzo niższy tryb LOW i bardziej wydajny driver.
Szkoda bo ideałem była V1 :roll: Zachcialo im sie tuningować żeby mocniej świeciło.

P.S. Czemu myslisz ze nie dostane dobrego drivera do tego?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ