Światła do jazdy dziennej Astra H proszę o radę .

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
karolmps
Posty: 1
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 16:42
Lokalizacja: wrocław

Post autor: karolmps »

witam właśnie dzisiaj zastosowałem taki przekaźnik w fordzie mondeo MK IV 2008 R ,
światełka HP 506 fajnie pasują w zderzak bo są profilowane i wszystko jest super działa jak należy. Koszt przekaźnika to 4zł. Banalne a nie potrzeba żadnych drogich wyłączników świateł czy coś takiego . Szacun za Super pomysł . Wielkie dzięki .
pozdrawiam
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A lampki są dobrze spasowane i diody mają chłodzenie prawidłowe ? :twisted:
ILPT
mironmrn
Posty: 5
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 11:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mironmrn »

Witam jestem tu nowy, czy mogłby ktoś podesłać jakis link do tego przekaźnika ponieważ mam ten sam problem z astra h a link który wysłał piotrek k juz jest nieaktualny oczywiscie :). z góry dziekuje i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Najzwyklejszy przekaźnik samochodowy.
ILPT
mironmrn
Posty: 5
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 11:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mironmrn »

tak tylko wiele ludzi pisze o tandecie z allegro, które nie spełniają swojego zadania . Czy ten do nich należy?
http://allegro.pl/przekaznik-swiatla-do ... 10442.html
i kolejne pytanie jak podłączyć ? konieczna jest ingerencja w stacyjke? ponieważ specjalnie zakupiłem światła które miały sie ograniczyc do podłączenia + do swiateł mijania + do czegoś co da prąd po przekręceniu stacyjki i - masa aku . no ale niestety po odpaleniu żażenie . I wolałbym sie ograniczyć do ingerencji w komorze silnika pomijając wnętrze samochodu.
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

mironmrn pisze: no ale niestety po odpaleniu żażenie .
Musiałeś coś źle podłączyć, co ma Ci dać przekaźnik?
mironmrn
Posty: 5
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 11:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mironmrn »

Znaczy po przekręceniu stacyjki wszystko śmiga, tzn na zero dzienne świecą pełną mocą, po włączeniu mijania gasną, problem pojawia sie po odpaleniu silnika na zero wszystko git po włączeniu świateł mijania dzienne nie gasną tylko przygasaja "żażą się " .
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jeśli przekaźnik odcina całkowicie zasilanie to nie powinno nic się świecić.

Co innego jesli lampy mają funkcję postojowych, wówczas mogą lekko się świecić.
ILPT
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

Wystarczy zwykły przekaźnik z podstawką, u mnie w sklepie za 7zł :)

TO i TO
mironmrn
Posty: 5
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 11:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mironmrn »

no właśnie chyba nie gasną dlatego że alternator podaje zbyt wysokie napięcie i dlatego pytałem o ten przekaźnik (tyle zrozumiałem z rad wypisanych na forach m.in na początku tego tematu)
lampy nie posiadają funkcji postojowych.

a jak wygląda podłączenie tego przekaźnika ? wystarczy ingerencja tylko w komorze silnika?
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

Tak, wystarczy tylko pod maską, 5 min roboty bo wszystkie kable już masz i tylko do nich się podpinasz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Za wysokie napięcie nic tutaj nie zmienia. Tego typu lampy działają na przetwornicach które często pracują w zakresie od około 10 do około 30V więc wysokie napięcie z alternatora tutaj nic nie ma do rzeczy. Prędzej funkcja świateł postojowych lub kiepska przetwornica.
ILPT
mironmrn
Posty: 5
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 11:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mironmrn »

Nie wiem o co dokładniej chodziło ale po zamontowaniu przekaźnika takiego jak podał ledmocy zgodnie z instrukcją piotra k wszystko śmiga jak powinno ! Dziękuje bardzo za pomoc Pzdr !!
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Wszystko śmiga bo przekaźnik odłącza zasilanie lamp. Teraz przetestuj lampy w trasie poza miastem - musisz się liczyć z tym że czasem lampy zakłócają radio.
ILPT
lesnik200690
Posty: 1
Rejestracja: środa 26 sie 2015, 13:09
Lokalizacja: Szczecinek

przekaźnik

Post autor: lesnik200690 »

Witam serdecznie wszystkich, możecie podać link do a aukcji z tym przekaźnikiem bo mam taki sam problem w mojej astrze H
z góry dziękuję bardzo
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa 26 sie 2015, 18:10 przez lesnik200690, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
ODPOWIEDZ