Ciekawosta Luxim 140lumenow na wat. plazma.

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
jjelement
Posty: 62
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 18:22
Lokalizacja: Kraków

Ciekawosta Luxim 140lumenow na wat. plazma.

Post autor: jjelement »

http://www.news.com/Luxims-tiny-but-pow ... 34653.html

oto link do filmiku,

małe cudenko wielkosci tictaka potrafi wytworzyc 140lm/W energi
niesamowite to za mało.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Tiaa... tylko że zasilać toto trzeba z tego co pamiętam mikrofalami ;). Co zdiebko utrudnia aplikację - ale tym się zwykłym śmiertelnikom głowy nie zawraca.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

bardzo ciekawe, jeszcze ciekawsze to czym to zasilic, gdzie kupic, ile kosztuje i jak z 1AA puscic ;-)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Przepraszam nie mikrofale (to było znacznie wcześniej - takie wspominki nt, kul plazmowych) plazma wzbudzana falami radiowymi...
Obrazek

Obrazek
Technologia jest generalnie znana w przemyśle półprzewodnikowym od ładnych paru lat - tutaj podstawową kwestią była miniaturyzacja :). Nie wiem czy za tym nie stoi (kasą) Panasonic.

Arku co do wystartowania tego z 1AA to raczej nie widzę takiej możliwości, dopalane cewką dla obniżenia napięcia startowego systemy UHP to minimalnie ok 100W - tutaj nigdzie nie spotkałem się z informacją na temat systemu mniejszego niż 200W – tak, że na chwile obecną nic z tego.

Ze specyfikacji 28V i 9,5A na przystawkę :). + jest możliwość zmniejszania mocy nawet do 20% początkowej ale to nadal daje 52W...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Cóż, czas wymyslić jakies nowe ogniwo, ciekaw jestem jak to będzie w przyszlosci-ile zmieszczą w czymś AA podobnym :mrgreen:
ODPOWIEDZ