Dobry klej termoprzewodzący

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Jak przedziurawicie już aluminiową tubkę to warto trzymać taki klej we woreczku zawiązanym na supeł (wydusić powietrze wcześniej) podobnie jak silikon .
elektroda.pl
SST-90
Posty: 141
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 21:17
Lokalizacja: Alesund

Post autor: SST-90 »

Witam:)

Zamówiłem właśnie 50ml Fujika :P Jak to przechowywać żeby nie wyschło ?

Wcześniej zamówiłem małą tubkę kleju termo z ABB i przyszedł już wyschnięty;/ Tylko trochę w środku było użyteczne. Nie chciałbym w taki sposób zmarnować Fujika.

Poradźcie:)
WF-501B MC-E, KF-T60 XM-L, LL V6 Coast Stainless Steel, S1661501 3 x CREE XM-L U2, Olight S10 Baton XM-L2
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Trzymam od 2lat fujika w ciemnym kartoniku i nadal jest całkowicie użyteczny :P
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

Klej termoprzewodzący ? A komu to potrzebne ? :mrgreen:
Ja tam ostatnio dałem zwykłej pasty termoprzewodzącej, i dookoła stara przejechałem super glutem, z pewnością lepiej przewodzi niż takie kleje :wink:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

SST-90 pisze:Zamówiłem właśnie 50ml Fujika Jak to przechowywać żeby nie wyschło ?
Uważać, by za mocno nie dokręcić zakrętki, bo mi pękła, nie pękła przy zakręcaniu, tylko podczas przechowywania. Ostatnio zacząłem chować Fujika w lodówce, nie wiem, czy to ma sens, ale już sporo się u wylotu zebrało twardego kleju i od wyczyszczenia tego wkładam w woreczek strunowy i do lodówki.
dominos96 pisze:Klej termoprzewodzący ? A komu to potrzebne ?
Nie tylko latarki mamy na świecie :wink: , do niektórych zastosowań klej jest o wiele wygodniejszy i wystarczający.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

No właśnie nie o latarce mówie, chodziło mi o światełko nad biurkiem, tzn. profil aluminiowy i 3 durisy na nim.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

dominos96 pisze:No właśnie nie o latarce mówie, chodziło mi o światełko nad biurkiem, tzn. profil aluminiowy i 3 durisy na nim.
dominos96 pisze:Ja tam ostatnio dałem zwykłej pasty termoprzewodzącej, i dookoła stara przejechałem super glutem, z pewnością lepiej przewodzi niż takie kleje
Aluminium do aluminium SuperGlue... Nie ręczył bym za trwałość tego połączenia. Kleje cyjanoakrylowe mają to do siebie, że trzymają aż nagle puszczają. Zresztą nigdy nie kleiłem cyjanoakrylowymi aluminium i jakoś nie kojarzę, by je do tego polecano. Ja bym wolał jednak Fujika w tym zastosowaniu, termoprzewodzenie mniejsze niż dobrze dociśniętej pasty, ale do niepodkręcanych diod na dużych radiatorach wystarczające.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

marmez pisze:Aluminium do aluminium SuperGlue... Nie ręczył bym za trwałość tego połączenia. Kleje cyjanoakrylowe mają to do siebie, że trzymają aż nagle puszczają. Zresztą nigdy nie kleiłem cyjanoakrylowymi aluminium i jakoś nie kojarzę, by je do tego polecano.
Hmmm, to może zacytuje:
Przeznaczony do sklejania: metalu, gumy, drewna, ceramiki, styropianu, betonu,
twardych tworzyw sztucznych, szkła, skóry, sklejki, aluminium, itp. (z wyjątkiem PE i PP). Skleja materiały twarde jak i elastyczne.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dokładnie na superglue kleiłem wiele lat temu diody. Do dziś siedzi tak 15 ledów marki "china". W każdą leci około 1W. Puki nie ruszam siedzi twardo. Wystarczy mocniejsze "puknięcie" i potrafią odpaść. Na dłuższą metę nie polecam.

ALE

Testowałem też Fujika, prosto z DX, nówka tubka. Przykleiłem chińskiego leda 1W. Niby siedział a spłonął, dlaczego - po prostu odkleił się tak chamsko że nie było tego widać. Minimalna odległość zrobiła swoje.

Aktualnie stosuję jedynie pastę termo (niestety wystrzegam się polskiej AG Chemia - lubi się rozwarstwiać) i kiedy to możliwe to poprostu przykręcam ledy lub lutuję - np. Osram Dragon, no-name itd.
ILPT
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

No ja bym też przykręcał, ale nakrętki z drugiej strony nie mógłbym dać, a na gwint materiał był zbyt cienki. Jak na razie wiszą już kilka miesięcy i jest im dobrze, a nie traktuje ich jakoś delikatnie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

4xXM-L na SInkPadach, powierzchnie wyrównane, delikatna polerka (nie lusterko), dosłownie kropla fujika pod każde podłoże, porządnie dociśnięte, tylko tak, aby do tego wytłoczenia w SInkPad się nie schowało i 1,5A w diodę od maja 2013 roku. Dziennie po kilka godzin u kolegi na podwórku. Radiator w bezwietrzne ciepłe wieczory robi się bardzo gorący. Mimo różnic temperatur (czasem mróz) i wilgoć, bo halogen nie ma zabudowy, jest schowany po daszkiem tylko a kolimatory z holderami zapaćkane tylko silikonem na wysokie temperatury (czerwonym do silników) dla uszczelnienia, nic się nie odrywa, nie rusza siedzi twardo jak nowe. Klej się rozwarstwi jak jest go grubo. Jeśli w czasie dociskania coś na "wylezie" na poza podłoże, to trzeba to ładnie obetrzeć dookoła, wygląda estetyczniej i spoina się uszczelni. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby fujik puścił.
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Panjarek »

A jakiś klej z aliexpress?
Tani i dobry. Mam do naprawy jedną latarkę więc bez sensu kupować coś drogiego lub dużego.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Poszukaj sobie lokalnie AG CHEMIA klej termoprzewodzący. Kosztuje kilka złotych.
jucha
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2019, 14:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: jucha »

na Alli chyba nie ma porządnych klejów - zresztą wysyłka idzie dość długo
Kornel
Posty: 2
Rejestracja: piątek 23 sie 2019, 19:43
Lokalizacja: online
Kontakt:

Post autor: Kornel »

Dzień dobry. Na kleje otwarte mam następujący sposób - niewygodny, acz skuteczny. Zakręcam i wkładam do słoika z gęstym olejem. Cwane co? :twisted:
ODPOWIEDZ