Mały led w dużej dziurze ....

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Mały led w dużej dziurze ....

Post autor: lennin »

W odwiecznej pogoni za światłością i kompromisem miedzy niedużymi rozmiarami a rozświetlaniem nicości zanabyłem sobie coś takiego :

Obrazek

Ładne gładkie z opcją wymiany otoczki na skórkę pomarańczy ;) Ja jednak wolę jak jest nieskazitelnie gładko :

Obrazek

A co to to to to tam w środeczku takie małe z drucikami siedzi? To chyba jakiś potwór? E to CREE Q5 WC w module co sie łatwo wymienia, więc nie ma problemu jak mała diodka naruszona będzie zębem czasu i trzeba będzie wymienić na coś nowszego :

Obrazek

No jak widać nie taki potwór straszny to poświećmy mu jeszcze w paszcze i po delektujmy się widokiem SMO a w srodeczku idealnie wycentrowana Q5:

Obrazek

Dobra, dobra to może coś innego teraz. Śrubeczka od klipsika i powloka jakaś taka co przypomina HAIII :

Obrazek

Była śrubeczka to teraz klipsik :

Obrazek

Pod klipsikiem mamy gwincik, oj ciasny nie luźny wiec chyba dobrze spasowany:

Obrazek

Tak roznegliżowana, w pełnej naturze zrobiliśmy z ukrycia fotke dziurki w głowicy i stożka do którego przylega moduł i oddaje ciepełko gdy trzeba :

Obrazek

Koniec sesji rozbieranej czas na porównanie jej z młodszą (mniejszą siostra ze stajni XR-E) :

Obrazek

Obie sobie leżą w bezruchu jakby pozowały:

Obrazek

I złapana w naturalnym środowisku jeszcze :

Obrazek

Obrazek

Nieśmiało zaszliśmy ją od przodu :

Obrazek

I ostania fota bo sie spłoszyła i zaświeciła jak to dzika latarka :

Obrazek

Wielkie dzieki Pawle za to że mnie namówiłeś (świadomie lub nie) na zakup bohaterki naszej sesji,
DEREELIGHT DBS v2
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

fajne foty, a zwłaszcza foty diody w głębi refa- no ciężko tak złapać.
A to światełko ma opinię jednego z lepszych throwerów - oczywiście z refem SMO, no i te wymienne moduły w standardzie D26- bajka- szybko i przyjemnie można zmienić driver wraz z diodą i opanować potwora - ino czemu te refy takie drogie ? (bo dobre ?)
Eh teraz będzie oczekiwanie na jakieś zdjęcia jak toto świeci+pomiary niewinne :D
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Piekna latareczka;-)
Mam nadzieje, ze to poczatek opisu?
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

To ja sie staram a wma jak zwykle mało :D Nie mam odwagi wiecej ..... pisać o niej. Zdjecia w plenerze beda i opisy kolejnych modyfikacji też ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Hoffer007

Post autor: Hoffer007 »

"Daj im palec a wezmą całą rękę" ja nie wiem nie rozumie takich ludzi.
Kiedy fotki z nocnej zabawy? czemu tak późno?

Jakie będą modyfikacje? Driver? oringi?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Modyfikacje.

Na poczatek bedzie wymiana diody z Q5 WC (ktora świeci na fioletowo) na R2 WG (cieplejsze światło), druga bedzie zrobienie od podstaw modułu z diodą. Bedzie to najprawdopodobniej ten driver http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7882 R2 bedzie prażona prądem 1,2-1,4A. Wizualnie nie ma co poprawiać można tylko schować głebiej włącznik by stala na dupce ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

W miejscu, gdzie aktualnie jestem nie chcą wczytywać się obrazki, ale gratuluję Lennin ... barwności opisu!!! :-)
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Dobra po wieczorno nocnej sesji zdjeciowej wybrałem coś takiego dla pokazania jak toto świeci w porównaniu z innymi światełkami.

W zawodach udział wzieły popularne na forum dość sprzęty:
-Bocialarka na SSC P4 bin U z driverkiem na AMC- w diode mamy jakieś 900mA
-JetBeam Mk3 CREE R2 WH świerzy akus więc okoolo 700mA diode (podobnie świecący VB-16)
-DBSv2 CREE Q5 WC która w nocy wcale nie wydaje sie taka fioletowa jak w dzień.

Zdjęcia były robione w odległości 50 metrów od biektu. Wszystkie z tymi samymi ustawieniami.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dalsze odległości nie wiem jak ustawić ostrość w aparacie bo autofokus nie ma szans , ręcznie graniczy to z cudem :|

I mieczyk świetlny:

Obrazek

I porównanie promienia po lewej DBS po prawej JetBeam:

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 13 kwie 2008, 07:38 przez lennin, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

No własnie...a ja sie tu dziwie kto mi tak przez okno świeci a to Lennin sie bawi... :mrgreen:
Niezły zasięg :mrgreen:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

I mamy pierwszą awarie DBSa. Po teście na runtime i wymianie akusa na świeży miałem nie miłą niespodzianke. Po dokładnie 91minutach i wyczekaniu aż latarka zacznie "dygotać" i nie da sie wlaczyć w tryb HIGH miałem pełne gacie strachu że zjarałem diode lub sterownik. Ja go klik a tu nic. Szybko jednak znalazłem usterke. Tak jak myślałem przy spadku napiecia i ostrym działaniu step-upa piszczał wyłacznik. Niby nie słyszalne ale świadczy o tym że duuuży prąd płynie przez średnio przemyślaną (wykonaną) konstrukcje mocowania wyłacznika i jego styki. Rozebrałem wyczyśćiłem i zadziałało. Jednak taka sytuacja jest niedopuszczalna w terenie kiedy w środku głuszy zmieniamy akusa i mamy problem!!! Kto przy sobie nosi plaskoczepy lub jakieś inne narzędzie żeby rozebrać włącznik? :shock:

BTW. Jako iż jestem nieobliczalny zrobiłem jeszcze jeden test ;) Rozpedziłem sie do 90km/h swoim magicznym żelazkiem na drodze nie oświetlonej w środku głuszy, zgasiłem światła mijania i sprawdziłem czy da sie jechać oświetlając sobie droge DBSem :twisted: Efekt niesamowity, jakbym miał właczone światła pośrednie miedzy mijania a długimi. Wiem już że jak padnie instalacja elektryczna świateł mam zawsze rozwiazanie ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Hoffer007

Post autor: Hoffer007 »

Lennin Piekne!!

Super fotki super latarki, juz wiem na co bede zbieral kase ;]

Jak bys mial foteczke z wenatrz "zelaska" jadac na swieczce to prosze wrzuc ja tu :D
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Hehehe 3 rąk nie mam ;) I tak jedną trzymałem za oknem dbsa drugą kierowałem i włanczałem,wyłanczałem światla. A co raz sie żyje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...No to Lennin chyba trzeba dokupic drugie swiatelko drogowe/mijania ;-)
Kolejny wylacznik okazal sie wadliwy...i to w takiej latareczce-nieciekawie.Tym bardziej przekonuje mnie to do prac nad driverkiem:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=6158
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

to ten sam wyłącznik
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Lennin, ta fota jest piękna :

Obrazek :mrgreen:
ODPOWIEDZ