Romisen Cree 3w zasilana ciekawym sposobem...

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Romisen Cree 3w zasilana ciekawym sposobem...

Post autor: Dex-ter »

Szperając po Allegro.pl w poszukiwaniu cen Romisenków, natrafiłem na ta aukcję: http://allegro.pl/item336707125_mega_ma ... tarka.html

Najciekawsza część opisu, to ta:
Wykorzystuje prawie 90% energii z baterii do świecenia na maximum mocy. Zastosowanie popularnych paluszków R6 (2xR6) lub (1xR6) lub (1xCR 123) także czyni tą latarkę atrakcyjną ze względu na cenę i łatwość dokupienia baterii, czy stosowania popularnych akumulatorków Ni-MH lub Ni-CD.

Przy odrobinie inwencji twórczej latarkę można zasilić 1xR6+1xCR123A = 4,5v-5v co znacznie poprawia moc z zarazem jasność latarki. W tym przypadku gwarancja jednak wygasa - ja jednak sam używam tak zmodowanej latarki od kilku tygodni z powodzeniem i bez awarii a jasność świecenia ZNACZNIE wzrosła !
i
Zasilanie: 1 x AA/R6 lub 1 x CR123A lub 2 x AA/R6
(1,2v - 3,7v)
latarkę można także tuningować na blisko 200 lumenów
przy odrobinie inwencji twórczej zasilisz ją bowiem
1xR6 + 1xCR123A (4,5v-5v) - (wiąże się to z utrata gwarancji)
Pan RiderWawa_pl miał już kiedyś w swoich aukcjach podobne wariacje na temat jakichś Chińskich shitów, przy których Romisen, UltraFire wyglądały jak Fenix.
Ostatnio zmieniony sobota 19 kwie 2008, 14:42 przez Dex-ter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

ciekawe...
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7503
w DX kosztuje niecałe 16USD
i tak sobie patrzę na fotki i nie wiem jak tam dać CR123 - ma ok 16mm średnicy i ze 34mm długości, a ogniwo AA ma ok 14mm i 50mm długości, a body pod CRki nie widać- chyba, że długaśne sprężynki są i body takie, że AA ciut lata
A kombinowane zasilanie- no nie wiem czy można, pewnie driver wytrzyma, ale wydajność spadnie, pomimo wzrostu jasności
niby takie dane ma
* RCR123A(3.0V) 1214Lux/1m
* 2AA(Ni-MH) 1014Lux/1m
* 1AA(Ni-MH) 432Lux/1m
szkoda, że tylko jeden tryb
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

pawelsz pisze:ciekawe...
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7503
w DX kosztuje niecałe 16USD
i tak sobie patrzę na fotki i nie wiem jak tam dać CR123 - ma ok 16mm średnicy i ze 34mm długości, a ogniwo AA ma ok 14mm i 50mm długości, a body pod CRki nie widać- chyba, że długaśne sprężynki są i body takie, że AA ciut lata
A kombinowane zasilanie- no nie wiem czy można, pewnie driver wytrzyma, ale wydajność spadnie, pomimo wzrostu jasności
niby takie dane ma
* RCR123A(3.0V) 1214Lux/1m
* 2AA(Ni-MH) 1014Lux/1m
* 1AA(Ni-MH) 432Lux/1m
szkoda, że tylko jeden tryb
Cena to jedna rzecz, a pomysłowość tego pana, druga. Podejrzewam, że tacy sprzedawcy jak on zaopatrują się właśnie na KAi albo DX'ie, a potem sprzedają latarki i inne rzeczy za dużo więcej na allegro. Ja sam kupiłem drugą 502B i sprzedałem za 90zł :mrgreen:, a kumpel, któremu poleciłem DX regularnie zamawia u nich breloczki 1x5mm led, skarpetki na iPody i pokrowce do PSP - schodzą jak ciepłe bułeczki, a zarobił już na tym na czysto ponad 400zł. Wszystko zależy od tego, co się kupującemu napisze i czy zna się na rzeczy, czy nie. Wracając do tematu - zastanawiało mnie połączenie 1xAA i 1xCR123 - czy to nie jest niebezpieczne w jakiś sposób ( jak łączenie np. dwóch badziewnych unprotected CR123 ) ?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witam.
Co jak co, ale temu sprzedawcy nawet nie chcialo sie zrobic wlasnych fotek, tylko widac ze zywcem skopiowane z DX. Widac na nich nawet ich znak wodny..po prostu zal.
Ta aukcja tez jest niczego sobie http://allegro.pl/show_item.php?item=343084959 "osmio watowy zarnik" od kiedy dioda ma zarnik i jest do tego osmio watowa. Na zdjeciu widac ze to jest ciapnieta chinska dioda..
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

DNF pisze:Witam.
Co jak co, ale temu sprzedawcy nawet nie chcialo sie zrobic wlasnych fotek, tylko widac ze zywcem skopiowane z DX. Widac na nich nawet ich znak wodny..po prostu zal.
Ta aukcja tez jest niczego sobie http://allegro.pl/show_item.php?item=343084959 "osmio watowy zarnik" od kiedy dioda ma zarnik i jest do tego osmio watowa. Na zdjeciu widac ze to jest ciapnieta chinska dioda..
Pozdrawiam
DNF
Na temat latarki z linku już chyba kiedyś była rozmowa w wątku "G***a z Allegro.pl" - po prostu żal mi kolesia i ludzi, którzy dają sie na to nabrać. No ale za niewiedze się płaci. Kiedyś też kupiłem tego typu wynalazek za 30zł, a mogłem mieć za to coś lepszego z DX na oryginalnej diodzie.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

ahha- ten Romisen jest zasilany z CR123 czyli 3V, jak ktoś chce mieć większy wygar, to prościej dać RCR123 z o 3.6V (naładowany świeżo 4.2V) - wyjdzie podobnie jak kombinacja CR123+AA
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

pawelsz pisze:ahha- ten Romisen jest zasilany z CR123 czyli 3V, jak ktoś chce mieć większy wygar, to prościej dać RCR123 z o 3.6V (naładowany świeżo 4.2V) - wyjdzie podobnie jak kombinacja CR123+AA
Ano zgadza się. Zresztą, nie wiem kto używa latarek na zwykłych bateriach/ogniwach nieładowanych - to chyba nie bardzo ekonomiczne, choć np. z AA nieaku prąd idzie większy.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

no wiesz sa też akusy lifepo ino 3V (nominalnie coś , a max 3.2)
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

pawelsz pisze:no wiesz sa też akusy lifepo ino 3V (nominalnie coś , a max 3.2)
No tak, zapomniałem. Ktoś gdzieś już o nich wspominał. Tylko gdzie pospolity zjadacz chleba o nich słyszał :lol:.
ODPOWIEDZ