Wasza ocena sklepów internetowych.....

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Sklep http://www.edc-light.com

Nie wiem czy to wpadka tylko przy moim zamówieniu czy standard (moje pierwsze zakupy. Na stronie brak recenzji innych użytkowników, ale sklep polecony przez kogoś z forum).
Zamówienie zrobiłem 08/17/2015.
Przed zakupami kontakt mailowy (2-3 maile) bardzo dobry, odpowiedzi po kilku godzinach.
Po zamówieniu Awaiting Shipping przez tydzień. Po tygodniu mail, że nie ma dodanego adresu do zamówienia. Adres na koncie jest, ten sam "do wysyłki" na paypall, niestety najpierw dodałem rzeczy do koszyka, później wpisałem adres i zapłaciłem. Pewnie z tego powodu już się podczas płatności nie zaktualizował. Sklep uniemożliwia "dodanie adresu do zamówienia", pobierając adres z karty użytkownika w momencie dodania rzeczy do koszyka.

Tak czy inaczej- totalny brak odpisywania na maile (ok. 5-7 wysłanych maili). I ciągle nie wysłana przesyłka- ponad 20 dni.

Nie za bardzo wiem co mogę zrobić, oprócz czekania i zrobienia roszczenia na Paypal- sklep nie ma możliwości anulowania zakupu.

Chciałem sobie przyoszczędzić kilka centów na Fasttechu :mad:
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Aktualizacja, z kolejnym zamówieniem z tego sklepu:
PayPal po miesiącu kasę oddał.
Zamówiłem u nich znów. Ledy.
Adres już podawałem wszędzie.

Dostałem maila po tygodniu, że co prawda w ofercie i na zdjęciach mają ledy z PCB, to tak na prawdę wszystkie sprzedają bez PCB.

Się już chyba z nimi nie dogadam :mad:
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Na BLF też ostatnio zaczęli narzekać na brak kontaktu itp. Być może ja polecałem ale u mnie transakcja odbyła się bez żadnych problemów. Ja też dwa razy pisałem do nich ostatnio kiedy pojawi się 3x xhp 50 w shockerze ale nie odpisali mi :neutral:
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Może ktoś w ostatnim czasie robił jakieś zakupy w sklepie Kaidomain?
Jakaś może poprawa podczas współpracy z nimi? Ktoś kiedyś raczej niepochlebne opinie wystawiał im.
Będę wdzięczny za info.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Kilkanaście razy kupowałem, zamówienia większe i mniejsze, zawsze OK.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Mam właśnie do wyboru zakup w Kaidomain albo Fasttech.
Chyba bardziej mi by pasowało właśnie w Kaidomain dlatego pytam.
Dzięki za info.

Jak paczka przyjdzie napiszę opinię czy wszystko ok.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Ja zamawiałem u nich w zeszłym tygodniu. Kontakt i obsługa klienta doskonała. Jedynie na wysyłkę czekałem 7 dni, ale miałem dość udziwnione zamówienie spoza asortymentu sklepu.
wentyl
Posty: 4
Rejestracja: piątek 30 paź 2015, 01:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wentyl »

Witam za pierwszym razem, zgodnie z regulaminem :)

militaria.pl - nigdy nie miałem problemów, terminowe wysyłki, towar zgodny z zamówieniem, KSK
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Gearbest to dno, najgorszy SHIT itd. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nawet gdybym miał rabat 50% to baardzo mocno bym się zastanawiał czy coś tam kupić.
Zakupiłem nożyk 9 września, po 45 dniach napisałem ticketa, kilka wymijających odpowiedzi , że trzeba czekać 60 dni ( a w opisie przesyłki, przy wyborze sami napisali, że idzie max 25 dni roboczych! ) , po czym 13 września kolejne żądanie z mojej strony i Gearbest milczy już 4 dni!
Taki wspaniały suport, NIE OCZEKUJCIE, że jak coś się zepsuje, dojdzie uszkodzone/niedziałające to otrzymacie jakąś pomoc!
Ja będę walczył, choć nie będzie łatwo, bo płaciłem niestety bezpośrednio kartą.
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Sklep: Maritex
Ocena: Pozytywna
Pakowanie przedmiotów zrobiło na mnie wielkie wrażenie, wszystkie elementy osobno podpisane, a przesyłka przyszła szybciej, niż myślałem :zdziwko:
Gorz
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2015, 09:28
Lokalizacja: Lyck

Post autor: Gorz »

Wpisałem to w wątku na temat gearbest ale wyparowało podobnie jak wpis z pytaniem dlaczego wyparowało.
Decydując się na zakupy w gearbest wiedziałem jakie ma opinie. Ale płacąc paypalem nic nie ryzykuję. Nie wiem dlaczego ktoś napisał że pp daje złudną ochronę. Kolega kupił uszkodzony wzmacniacz hiend w Singapurze i po założeniu sporu w pp odzyskał 2000 USD.
Zaczynałem zakupy w gb od drobiazgów potem kupowałem latarki convoya, kilka sztuk, mieli akurat te konfiguracje które potrzebowałem, znajomego też namówiłem i kupił z 3 sztuki S2. Najdroższą latarkę kupiłem u nich za jakieś 40 usd - nurkową Brynite. Poza tym kupowałem noże i inne gadżety w tym gsm. Wysyłki realizują przyzwoicie czasem w nawet w 7 dni od zapłaty przeważnie około 14 dni. Raz się zdarzyło że czekałem 30 dni i raz był problem z towarem ale grzecznie zaproponowali zwrot kasy albo poczekanie na dostawę łącznie od zapłacenia do otrzymania też wyszło jakieś 30 dni.
Statystyka jednak nie kłamie i smartfona za więcej niż 100 USD bym pewnie u nich nie kupił.
Ostatnio kupiłem S2 w gearbest i coś było nie tak z driverem - poprosili o opis uszkodzenia i bez wniku dosłali drugą latarkę po jakiś 12 dniach od rozpatrzenia reklamacji
W temacie reklamacji zawiódł mnie ostatnio banggood który preferowałem ze względu na szybkie dostawy (średnio 10 dni od zapłaty). Kupiony u nich nie najtańszy (bo za 5 usd) brelok retraktor nawalił praktycznie od razu. Po reklamacji złożonej dla zasady subtelnie sugerowali że sam zepsułem niewłaściwie użytkując a jak wysłałem zdjęcia obrazujące problem targowali się i proponowali punkty za połowę wartości gadżetu dopiero jak postawiłem sprawę na ostro zaproponowali że wyślą drugi. W tym samym czasie dla zasady zareklamowałem brak dostawy zamówionego towaru - karabińczyka. Olali mnie zupełnie. Towar przyszedł po 45 dniach więc nie ciągnąłem sporu dalej ale całkowity brak reakcji na taką reklamację daje do myślenia. Uczciwie należy przyznać że jakieś 1,5 roku temu też nawalili i dosłali mi Convoya C8 z refem OP zamiast zamawianego SMO po reklamacji dali mi punkty o równowartości ceny refa SMO w ich sklepie. Ale wygląda na to że z reklamacjami u nich jest jak się trafi albo zmieniła się polityka w tym zakresie.
Ostatnio zmieniony czwartek 21 kwie 2016, 08:40 przez Gorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Gorz
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Gorz, nic nie wyparowało - jest w odpowiednim miejscu > http://www.swiatelka.pl/search.php?search_author=Gorz
glebor
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 18:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: glebor »

Ja chętnie podzielę się z wami opinią z dość popularnego sklepu banggood.com, gdyż jest tam sporo artykułów (ładowarki, BMSy, telefony, diody latarki) także każdy prędzej czy później na nich trafi. Podczas korzystania z tego sklepu około 30 razy niestety nie mam zbyt dobrej opinii.

sklep po pierwsze bardzo często ma status na towar instock po czym przy złożeniu zamówienia na 6 sztuk status zmienia się na outstock, jest to bardzo denerwujące, a sklep zazwyczaj posiada małe ilości danego towaru. Wybierając przesyłkę kurierską, gdy zależy mi na czasie okazuje się, że sprzedawca ma 1 dzień roboczy, po 5 dniach wysyła wiadomość, że towaru nie ma ale ma planowaną dostawę na przyszły tydzień, podając datę. Wiadomo, gdy zależy nam na danej rzeczy jesteśmy w stanie poczekać. Po tygodniu dostaję maila że towar jeszcze nie dotarł, albo, że dotarł, ale musi przejść przez stan magazynowy i zanim zaczną wysyłać minie kolejne kilka dni. Niestety na 6 przesyłek kurierskich tylko jedna doszła w planowanym terminie, 2 kolejne w ciągu 14 dni a kolejne 3 w ciągu miesiąca :( a VAT jeszcze trzeba było zapłacić.

Kolejny raz zdarzyła mi sie sytuacja zamawiam 6 sztuk danego towaru, w paczce są 4 sztuki. Paczka została zważona widnieje napis 1.6KG. ważę towar waży 900 gram. Paypal prosi o zważenie przedmiotów z paczki i wagę na etykiecie. Waga się nie zgadza, więc teoretycznie ja wyjąłem 2 przedmioty. Super sprawa na robienie klienta w balona :(

Mam w banggoodzie konto VIP4. Mimo wydanych w tym sklepie 10 tysięcy zł niestety klient dalej jest traktowany jak "*****" :D o niebo lepiej jest zrobić zakupy u pewnego dostawcy z aliexpress z DHL FAST SHIPPING niż w banggoodzie :)

Co ciekawe banggood stosuje politykę zaniżania wartości towaru. Do puki paczka nie zostanie rozpakowana, mniej więcej 1/4 paczek na wysoką wartość uniknie cła. Niestety paczki bardzo często są zatrzymywane w urzędzie celnym i trzeba przesyłać skan wyciągu z konta bankowego, a z urzędu kontaktują się w sprawie paczki w ciągu zazwyczaj 5 dni, czyli wysyłka znacznie się opóźnia. Zamawiając paczki z aliexpress urząd celny wyjmuje dokumenty, wali pieczątkę z vatem do opłacenia i paczki są w terminie max 7 dni roboczych.

Ceny zawsze są wyższe niż na aliexpress - zazwyczaj jest to coś pomiędzy allegro i alixpress, natomiast fajną sprawą jest tania szybka wysyłka 7-10 dni poprzez NL-POST.

kupując w banggodzie!:
- sprawdzamy zawartość paczki w obecności listonosza/kuriera, jeżeli zamówienie jest niekompletne spisujemy protokół, bez tego paypal nie odda kasy!
- Jedyne co trzyma mnie w tym sklepie to fast NL shipping, który powoduje, że paczka jest w ciągu tygodnia i wysyłka ksoztuje 3-16zł w zależności od wagi. Paczki również przychodzą pocztą, aczkolwiek przez fast shipping zawsze przechodzą przez centralę urzędu celnego tak jak w przypadku kurierskich.
Rowery elektryczne
epojazdy.blogspot.com
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Bo banggood nie jest typowym sklepem dla tych co potrzebują dużo i szybko (czyli najczęściej sprzedawców, handlarzy).
Ja zawsze wybieram paczkę z free shiping i czekam. Jak na razie ani jedna paczka się nigdzie nie zawieruszyła, nie została oclona, niemal każda dotarła w czasie do 2 msc (gdzie za tą jedną co dotarła tydzień później dostałem 100% zwrotu gotówki).
Paczki przesyłane kurierem brane są na prześwietlenie w pierwszej kolejności (gdyż to zwykle wskazuje wysoką wartość).
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

A ja chciałbym polecić sklep maritex.com.pl
Przy pierwszym zakupie zdziwiłem się że zamówienie złożone w jeden dzień przyszło kurierem w następny.
Przy którymś z kolei zamówieniu jest dokładnie tak samo, w następny dzień od złożenia zamówienia paczka u mnie.

Do tego wszystko solidnie zapakowane i oznaczone.
Zamawiając diody smd w tych samych rozmiarach nie trzeba się domyślać która jest która.
ODPOWIEDZ