ladowarki do baterii/akkusow

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

ladowarki do baterii/akkusow

Post autor: Calineczka »

dzisiaj byl u mnie znajomy z nowa ladowarka varty.szok.
probowalem znalezc na szybko naallegro-nie ma.pod akkusami...wentylator.
podobno b.szybka, wiec biore mirenik, wsadzam akkusa,,, :shock: :shock: :shock:

7,5A impulsowo.
chyba koszmar nocny biednego akkuska AA.
Co Wy na to?

zaczalem szukac na alledrogo to znalazlem ciekawostke, oswieccie mnie co to sa ogniwa RAM????

http://www.allegro.pl/item343200618_pro ... v_ram.html


p.s. znalazlem potwora:


http://www.varta-consumer.pl/content.ph ... onsumer.pl

Kod: Zaznacz cały

	 3 lata gwarancji
	Mozliwość bezpiecznego równoczesnego ładowania akumulatorków o różnych pojemnościach i stopniu rozładowania
	Ładowanie akumulatorków niklowo-wodorkowych w 10 - 20 minut
	Indywidualne wyłączniki ładowania: 4 x
Minus Delta i 4 x włącznik czasowy
	Funkcja Trickle Charge utrzymuje naładowane akumulatorki w pełnej gotowości do użycia
	Możliwość używania na całym świecie (110 - 240V)
	12 V DC zasilacz samochodowy
	Ładowarka wykrywa uszkodzone akumulatorki oraz niewłaściwy sposób ich włożenia
	4 diody LEDs sygnalizujace o rozpoczęciu ładowania,zakończeniu ładowania i niewłaściwym włożeniu akumulatorków
Typ Varta 	57075
Systemy do ładowania 	Niklowo-wodorkowe
Rozmiar baterii 	AAA, AA
 
Możliwość jednoczesnego ładowania baterii
AAA 	1-4 szt.
AA 	1-4 szt.
AAA 	15 min
AA 	15 min
 
Prąd ładowania
AAA 	3000 mA
AA 	7500 mA
 
Dostępne w następujących wersjach:
2 x AAA 1000mAh

4 x AA 2500mAh and 12 V. car adapter
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Co do ładowary to widziałem ze Camelion coś takiego robi. 2500mAh w 15 minut ładuje, ale tam trzeba specjalne akusy ładować, zwykłe by pewnie poszły z dymem. Tutaj jest coś Takiego

O ogniwach RAM nie słyszałem ale google "wie" prawie wszystko ;) :
RAM (Reusable Alkaline Manganase) are rechargable cells with many advantages: are cheap, have no autodischarge and no memory efect, work fine in higher temperature. Number of charging cycluses vary widely (25-600) and depends on degree of discharging. It is recomended to charging them as frequently as possible. RAM batteries are a good choice for everybody who frequently use AC adapter for power of HPLX.

RAM cells have to be charged by constant voltage 1.65 V per cell and when the charge current decreases below cca 10 mA, charging is completed.
Ogniwa Alkaliczne powtórnego użytku, są ogniwami ładowalnymi mającymi wiele pozytywów : są tanie, nie posiadają zjawiska samorozładowania i efektu pamięciowego, pracują dobrze w wyskih temp. Liczba cyków życia to ok 25-600, zależy od stopnia rozładowania (???). Zalecane jest ładowanie ich tak często jak to możliwe. Baterie RAM są dobrym wyborem dla wszystkich którzy często używają zasilaczy AC dla HPLX ????.

Ogniwa RAM powinny być ładowane stałym napięciem 1,65V na ogniwo i kiedy prąd ładowania spadnie poniżej ok 10mA ładowanie jest zakończone.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

O widzisz, dzieki, niech zyja google ;-)
Bije sie w piers, nic nie wiedzialem o takich ogniwkach...RAm...z pamiecia mi sie kojarzy ;-)
ladowarka ciekawa, cena mniej...wydaje mi sie ze wiekszosc akkusow na rynku szybko skonczyla by w niej zywot....przypomne, 7,5A!!
Stad wiatrak pod spodem...chyba zadne ogniwa nie lubia wysokich temperatur?A wnetrza akkusa ten wiatrak nie schlodzi.... :???:
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Znalazłem jakiegoś datasheeta. W sumie nic ciekawego. Początkowe napięcie dość wysokie 1.57V, ale szybko spada poniżej 1.2 ( przy w miarę sporym prądzie) a póżniej wolniej do 0.9V. Do zastosowań latarkowych się raczej nie nadaję, i kolejna ładowarka by doszła do kompletu :evil: . Także zostajemy przy standardowych akumulatorkach :twisted: :twisted: :twisted:
Załączniki
RAM batteries.pdf
(95.39 KiB) Pobrany 15 razy
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

No rzeczywiscie charakterystyka wyglada jak zjezdzalnia dla narciarzy ;-)
Dzieki bardzo za wyszukanie pdf-a :mrgreen:
ODPOWIEDZ