Z serii " grubasek " XM-L i Tiablo A9

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Z serii " grubasek " XM-L i Tiablo A9

Post autor: midi »

Witam, kolejna latarka jaka ostatnio się u mnie pojawiła, zrobiłem ją dla siebie ale chyba nie zabawi u mnie zbyt długo. Dioda XM-L reflektor A9 sterownik AMC by Edim mod, 3,5A w diodę kontrola temp. diody 4 tryby ciągłe z pamięcią , ochrona aku. Zasilanie to koszyk na 3x18650, ogniwa połączone równolegle co powinno skutkować pracą w trybie max około 2h przy średniej jakości ogniwach, oczywiście prąd będzie spadał w raz ze spadkiem napięcia jednak XM-L mają niskie Vf co skutkuje dość stabilną jasnością latarki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Latarka posiada jeszcze plastikową nakładkę na włącznik z tyłu tak by latarka stała na zakrętce, mnie nie jest to bardzo potrzebna opcja jednak wiem że czasem może się przydać więc jest.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Fajna konstrukcja, z tymi żeberkami przy głowicy wygląda jak miecz świetlny Luka ;)
Obrazek

Przy pakiecie 3p podejrzewam sterownik liniowy.... :roll:

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota 05 lut 2011, 21:13 przez Pyra, łącznie zmieniany 1 raz.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Pyra:
midi pisze:sterownik AMC by Edim mod
Midi, całkiem sympatyczne światełko :)
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Latarka bardzo fajna, jak to świeci w porównaniu do MAGA mod XM-L ?
Forma zasilania z koszyka jest tu bardzo na plus :!:


Wyszło jak zawsze super ;-)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Świeci dokładnie tak samo bo to ta sama dioda i ten sam ref, jedyna różnica to tu w max jest 3,5A a w tamtym magu jest 4A co wypada troszkę gorzej niż przy 3,5A. Oczywiście jak widać gabaryty znacznie mniejsze i dość długi czas pracy latarki.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Pyra: co to jest na tym zdjęciu?.
A latarka midiego niezła :)jak zwykle zresztą.
Awatar użytkownika
leszekw
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2009, 15:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: leszekw »

To na zdjęciu Pyry wygląda na amortyzator ;) a Latarka Midiego jak zwykle świetna
Pozdrawiam,
Leszek W.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
leszekw pisze:To na zdjęciu Pyry wygląda na amortyzator ;)
Ciemna strona Mocy przez Ciebie przemawia, już nie ma dla Ciebie ratunku ;)
To jest lightsabre Luke Skywalcer ROTJ czyli: miecz świetlny (oryg. - szabla) Luka z VI epizodu Gwiezdnych Wojen - powrót Jedi. Luke wykonał go na podstawie planów Obi Wan Kenobiego, po utracie miecza Anakina w pojedynku z Vaderem na Bespin.
Jak można tego nie wiedzieć :mrgreen:

Jakoś przeoczyłem ten driverek w opisie, a to jest rasowany 8xamc czy 4xamc? bo 3,5A to tyle co w moim 10xAMC.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

To rasowy 8AMC doprawiony do 10-sięciu :mrgreen: i troszkę pogrzebany co by termistor było gdzie podłączyć, soft zmieniony.
Pyra - miecz świetlny super, my to już dziadki się robimy bo dla mnie to oczywiste co to takiego :twisted: latka lecą nie ma co hehe.

[ Dodano: 7 Luty 2011, 21:19 ]
Witam, oto jak latarka świeci, udało mi się dość dobrze ustawić diodę co przekłada się na dobre skupienie i ładny rozkład światła, wiem że chcę mieć światło tego typu , sama latarka jest naprawdę nie wielkich rozmiarów i moc jaką dysponuje robi wrażenie. Na marginesie dodam że właśnie uruchamiam latarkę do nurkowania z tą diodą i refem Catapulta, skupienie w tym refie jest niemal idealne, o wiele lepsze niż z diodą SST50 która powoduje że hotspot wygląda jak oponka czyli mamy małą dziurę w środku w XM-L niemal nie występuje to zjawisko. Moje zdanie jest takie że XM-L mimo że katalogowo jest mocniejsza od SST50 stanowi lepszy wybór , jasność niemal nie ustępuje Luminusowi a zdecydowanie mniej pobiera prądu co przekłada się na wyższa sprawność układu. Diody XM-L dodatkowo mają niskie Vf, trafiły mi się takie które mają 3,1V-3,2V przy 3A a to już naprawdę dobrze. Mimo że SST50 świeci nieźle ja zdecydowanie wybrał bym XM-L, kurcze Cree daje radę .
Pozdrawiam.
http://www.youtube.com/watch?v=uXiyUYhwP8c
http://www.youtube.com/watch?v=PUo_INpQr7I
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ