Jakie ogniwa 18650?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Jakie ogniwa 18650?

Post autor: evolucja »

Cześć.
Potrzebuję zakupić 8 ogniw 18650 3,7v do akumulatora w laptopie. Bez protekcji. Jakie polecacie o pojemności co najmniej 2200mAh?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

A jesteś pewien, że to akusy a nie elektronika?
Nowy wsad może załatwić sprawę! Poczytaj fora.
Pozdrawiam
DNF
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Znaczy laptop ma już około 5 lat, z tego około roku leżał kompletnie nieużywany. Bateria trzyma ostatnio coraz krócej; szybko się ładuje i szybko wyładowuje(w około pół godziny). Myślę, że po tylu latach to może być sprawa tylko zepsutych ogniw.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Wpisz w googlach model laptopa i poszukaj coś nt kasowania pamieci w elektronice baterii.
Planuję zrobić to u siebie, ale jeszcze nie zagłębiałem się w to.
Oczywiście, że połowicznie za czas odpowiada również już słaba jakość ogniw.
Zobacz czy nie masz skoku podczas rozładowania tzn np przy 50% czy nagle nie skoczy np do 10%.
Co do ogniw, to nie doradzę :(
Pozdrawiam
DNF
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Słyszałem, że najlepsze ogniwa robi Panasonic.
http://allegro.pl/ogniwo-ogniwa-3-7v-24 ... 14533.html - tutaj masz 2400mAh, ponoć bardzo dobre, może sam trochę kupię, bo cena okazyjna.
Pozdrawiam
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Cena okazyjna, dodatkowo okazyjnie sprzedawca zawyża koszta przesyłki plus gratisowo 1zł do każdego ogniwa! Wszystko jest okazją :evil:

Pewnie każde ogniwo z osobna owiją w złote sreberko... :dobani:
MrSeb
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 26 lut 2009, 01:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MrSeb »

Przerabiałem już temat baterii w laptopie, na początku spróbuje zresetować eeprom w baterii, w oryginalnym sofcie jest określona ilość cykli ładowania, po przekroczeniu którego bakteria udaje że jest zużyta. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje wymiana ogniw i ponowny reset. Pogrzeb na elektrodzie, tam jest cały wątek na ten temat, i sympatyczni ludzie którzy pomogą ci w resecie wsadu eeprom. Sam program do tego to kilka ładnych $, także najlepiej zgrać wsad i ładnie poprosić o skasowanie cykli ;) i ustawienie wsadu na określoną pojemność bakterii. U mnie podziałało przez chwilę, po czym okazało się że jeden accu jest walnięty. Pary accu możesz sprawdzić obciążając je zwykłą żarówką samochodową od pozycyjnych, i mierzyć napięcie miernikiem.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Sprzedawca z alledrogo YAGACOMP nadaje się bezpośrednio na czarną listę:
- zawyżone i ukryte koszty wysyłki (dopłata za każdą sztukę na tej samej aukcji),
- w opisie wysyłka paczką pocztową (jest droższa od listu), przychodzi list,
- ogniwa często inne niż na zdjęciach aukcji.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

No to pozostaje mi podziękować za ostrzeżenie i przeprosić za podlinkowanie aukcji. Nie wiedziałem, że sprzedawca tak postępuje.
Pozdrawiam
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

@MrSeb
W takim razie faktycznie najpierw spróbuję zgrać EEPROM i poprosić o jego wyzerowanie :) Jestem jednak prawie pewien, że to jednak ogniwa nie są już w pełni sprawne.. W końcu laptop ma te kilka ładnych lat; nie był traktowany zbyt dobrze jeśli chodzi o ładowanie - podłączany kiedy chce i na ile chce.
Może jednak uda się to jakoś poprawić; choćby do tej godziny.

Temat ogniw dalej pozostaje aktualny w każdym bądź razie, może ktoś kiedyś kupował 18650tki do baterii do laptopa i może się opiniami podzielić :)
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

greg pisze:Sprzedawca z alledrogo YAGACOMP nadaje się bezpośrednio na czarną listę:
- zawyżone i ukryte koszty wysyłki (dopłata za każdą sztukę na tej samej aukcji),
- w opisie wysyłka paczką pocztową (jest droższa od listu), przychodzi list,
- ogniwa często inne niż na zdjęciach aukcji.
Co do zawyżonych kosztów przesyłki, to napisałem do niego, ale nie raczył odpowiedzieć.
Co to znaczy, że ogniwa często inne niż na zdjęciach? Inny model, inne parametry, inny stan? Waham się, czy nie kupić paru sztuk.
szymonsad
Posty: 24
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 10:55
Lokalizacja: Łuków

Post autor: szymonsad »

MrSeb a jak dokładnie zgrać ten wsad?
batterymon pokazał to:
Obrazek
Oczywiście ten wzrost to po podłączeniu zasilacza :)
bateria trzyma ok 6 minut :/
Na początku ładowałem baterię, a potem odłączałem zasilanie i jechałem na baterii aż do końca. Potem odechciało mi się zabawy i cały czas siedzę na zasilaniu. Efekt - z ponad 2,5h bateria trzyma 6 minut.
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

szymonsad, aby zgrać wsad, trzeba rozmontować baterię oraz użyć specjalnego Interfejsu, który można zrobić samemu lub kupić gotowy :-) Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tutaj
Awatar użytkownika
kazik_23
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kazik_23 »

greg pisze:Sprzedawca z alledrogo YAGACOMP nadaje się bezpośrednio na czarną listę:
- zawyżone i ukryte koszty wysyłki (dopłata za każdą sztukę na tej samej aukcji),
- w opisie wysyłka paczką pocztową (jest droższa od listu), przychodzi list,
- ogniwa często inne niż na zdjęciach aukcji.
niestety pomimo ze to moje ulubione ogniwa niestety potwierdzam-2x kupowalem i 2x to samo
TDK pisze: Co do zawyżonych kosztów przesyłki, to napisałem do niego, ale nie raczył odpowiedzieć.
Co to znaczy, że ogniwa często inne niż na zdjęciach? Inny model, inne parametry, inny stan? Waham się, czy nie kupić paru sztuk.
Przychodzą zielone a na fotce aukcyjej szare.Parametry te same .Ogolnie ogniwa sa rewelacyjne-stad moje ulubionei kazdemu je polecam gorąco.Ale jestem swiadomy ze kupując 4sztuki zapłaciłem realnie po11,5 a nie po 9,99 (polecony pewnie 6-7 zaplacilem za 4szt z wysyłką 53więc koszty 53-7=46:4szt=11,5)
Oczywiście zawsze można kupić AW za ~80zł albo WOW za ~25zł albo Panasoniki2900 z hkequipment.hk za 35zł.Jest wolność.Ja wolę te I tanie I solidne czyli od yagacomp za 11,5....
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

4 sztuki u tego handlarza kosztują:
4x9,99 + 10 (najtańsza wysyłka) + 3x1 (za kolejną sztukę) = 59,96
czyli 14,99 za sztukę

I nie chce być inaczej.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ