Cree Q5 uszkodzona?

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
bartolas
Posty: 10
Rejestracja: sobota 15 mar 2008, 11:58
Lokalizacja: Wrocław

Cree Q5 uszkodzona?

Post autor: bartolas »

Witam jak widac na zdjeciu nie wiem czy to defekt fabryczny, otrzymałem ta diode i odrazu rzuciło mi sie w oczy to co widac na zdjeciu dioda nie testowana jeszcze czy ten defekt może miec wpływ na swiatło? sorki za troche marna ostrosc ale widac o co chodzi Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 18 maja 2008, 15:31 przez bartolas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Zrób ostre zdjęcie to raz a dwa już widać że silikon wychodzi spod soczewki. Kosz niedługo ją czeka pewnie.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
bartolas
Posty: 10
Rejestracja: sobota 15 mar 2008, 11:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bartolas »

próbowałem zrobic ;) tak chodzi tylko o silikon co sie w takich przypadkach dzieje?
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Zwykle po pewnym czasie odlata soczewka :( Może sie uda, moze to tylko jakaś niedoróbka produkcyjna. Widać jakieś zmiany pod szklaną osłoną w strukturze silikonu?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
bartolas
Posty: 10
Rejestracja: sobota 15 mar 2008, 11:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bartolas »

raczej nie widac innych zmian, postaram sie zrobic ostrzejsze zdjecia i też z innej strony,z kai już nie zamówie diod a może miałem pecha :roll:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witam.
Ja mialem podobny problem. Mialem peknieta soczewke od srodka i wyciekajacy silikon. Oddalem ja na wymiane i po problemie. Proponuje Tobie zrobic to samo:)
Pozdrawiam
DNF
cykowski

Post autor: cykowski »

musiała być przegrzana przy lutowaniu do płytki...
Awatar użytkownika
androot
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 14:55

Post autor: androot »

Ja niechcący urwałem soczewkę w Cree. Ratunkiem okazało się mocne jej dociśnięcie, odtłuszczenie styku pierścienia i soczewki, a następnie delikatne oblanie tego miejsca przeźroczystą żywicą epoksydową.
ODPOWIEDZ