Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Z krótkich doświadczeń rowerowych (montażowych) z latarką:

1) wciskając jednym palcem włącznika powoduje się przesuwanie latarki do przodu w uchwycie (tym droższym, led lenser) więc albo trzeba trzymać jednymi palcami i włączać kciukiem albo zaopatrzyć się w oczko (które przy okazji zablokuje przesuwanie do przodu; http://img18.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3554067231 )

2) klips z oczkiem ( http://img18.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3544457245 ) się do roweru nie nadaje jeśli chcieć wkładać latarkę wsuwając ją do uchwytu (można tylko wpychać od góry co pewnie nie wróży długotrwałości trzymania przez uchwyt). Klips jest z jednej strony, oczko z drugiej - wsunąć się po prostu nie da. Jakby ktoś wpadł na pomysł spiłowania oczka i zostawienia samego klipsa (jako, że klips też ma małą dziurkę z swojej strony) to znów to spowoduje, że nie będzie części blokującej przesuwanie się latarki w uchwycie (to z opisu pkt 1)

3) uchwyt led lenser nie ma płynnego ustawiania kąta bocznego. Kąt można ustawiać tylko skokowo (są ząbki) więc trzeba zgrać ustawienie na kierownicy z kątem bocznym uchwytu jeśli gdzieś się chce wycelować.

Podsumowując:
- uchwyt led lenser - szału nie robi, taki sobie, brania bez oczka bym nie polecał do zastosowań rowerowych
- latarka świetna (próby w domu, czeka na test terenowy); gabarytowo większa od np. noise 500
doc_struś
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 20:05
Lokalizacja: Poznań/Międzychód

Post autor: doc_struś »

U mnie na tym tanim uchwycie od Grega latarka siedzi całkiem dobrze, myślałem że będzie się wysuwać jednak na razie siedzi dość dobrze, może dlatego że jest nowy. Zastanawiam się natomiast nad tym włącznikiem który jest stosowany do broni, pozostaje wymyślić jak go szybko i pewnie montować na kierownicy.

Klips z oczkiem faktycznie nie jest zbyt wygodny jeśli światełko jeździ na rowerze, wziąłem go jednak do innych zastosowań i czeka na pierwszą wyprawę w teren.

Kupując latarkę zastanawiałem się nad tą srebrną koronką bez "zębów" jednak kasy już nie było i nie kupiłem i żałuję tego z dwóch powodów:

- zęby kłują w dłoń jak się wpycha latarkę w uchwyt
- dużo jeżdżę po festiwalach i może się zdarzyć że na bramce zechcą mi zarekwirować światełko, bo faktem jest że broń z tego nie byle jaka... a gładka koronka nie powinna budzić takich emocji ;) choć jak dla mnie to bez większego znaczenia która koronką bym wyłapał w paszczę

Teraz myślę nad zrobieniem daszka odcinającego światło aby nie razić ludzi i zyskać trochę światła pod kołem bo na razie zakleiłem część szybki a to zabiera trochę mocy.

@Greg z początku wydawało mi się że sterownik extended jest zbyt skomplikowany jednak muszę powiedzieć że jak na sterowanie jednym przyciskiem to bardzo dobrze to przemyślałeś.
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Mnie ogólnie design L2 podoba się bardziej niż L2P, odstający przycisk lepiej sprawuje się w zastosowaniach rowerowych, a stawianie pionowo też nie jest jakimś problemem. :smile:

Obrazek

Myślę, żeby kupić jeszcze łapkę https://www.fasttech.com/products/0/100 ... asers-30mm

ps. Te ząbki nie kłują nie jakoś specjalnie i boleśnie w dłoń, a myśl, że można się tym obronić przed zwierzem czy bandziorem podnosi na duchu. Na festiwalach nie powinni się jednak czepiać.
doc_struś
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 20:05
Lokalizacja: Poznań/Międzychód

Post autor: doc_struś »

xar pisze:ps. Te ząbki nie kłują jakoś specjalnie i boleśnie w dłoń, a myśl, że można się tym obronić przed zwierzem czy bandziorem podnosi na duchu. Na festiwalach nie powinni się jednak czepiać.
No nie kłują jakoś bardzo, po prostu te światełko jest tak dobre że się czepiam ;) a odnośnie festiwali to różnie to bywa, miałem sytuacje że coś podpasiło bramkarzowi i za wszelką cenę chciał to odebrać, oczywiście pod pretekstem że można tym zrobić krzywdę... kiedyś straciłem antyperspirant roll on ;).


sry za offtopa
SoD
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 22:12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SoD »

Dostałem L2 latarka ładnie zrobiona wszystko elegancko...

Ale...

Siedzę już drugą godzinę próbując ustawić 3 tryby: 36 - 2 - 100

Jestem laikiem, nie umiem tego zrobić... Kilka razy miałem chęć rzucić tą latarką w ścianę.

Raz włączanie trybów nie działa albo po prostu nie wiem jak...
Raz włącza się stroboskop...
Raz włącza się od 2%
Raz od 100%

Nie mam pojęcia, jest to chyba dla mnie zbyt skomplikowane.

Co chce:

- ustawić 3 tryby
- 36 - 2 - 100
- zablokować żeby NIC WIĘCEJ MI SIĘ NIE WŁĄCZAŁO nawet jak bede klikał miliard razy... za kazdym razem ma włączać się na 36 drugi ma być 2, trzeci 100

Help


EDIT:

Walka się opłaciła, poszło.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

:mrgreen:
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
SoD
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 22:12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SoD »

Latareczke polecam w 100%...

W końcu załapałem jak to cudo działa... teraz mogę ustawić wszystko na tip top. Zrobię najbardziej skomplikowaną operację! :mrgreen:

Dziękować Greg.
krisprince
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 18:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krisprince »

Witam
A czy tą lub inną latarkę można zamówić z opcją zoom? Miałem takie coś w jednej sztuce i bardzo mi się przydawało.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nie można. Zoomy to zło. 99% profesjonalnego rynku latarek ma stałą optykę - reflektor - JETBeam, Olight, Dereelight, Surefire, Solarforce, EagleTac, Tiablo, NiteCore, ThruNite, Fenix i inne.

Solarforce ma stały reflektor, o szerokim kącie świecenia.

Polecam artykuł cała prawda o chińskich zoomach.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
micra
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 06:20
Lokalizacja: Lublin

L2P na rowerze - doświadczenia

Post autor: micra »

Witam,

widzę, że wątek rośnie - pozwolę sobie dodać kilka zdań o latarkach - mam dwie. Obie zakupione z myślą o rowerze. Obie z wyłącznikami "rowerowymi", obie z wersją ciepłą diody.

Pierwsza z ochroną termiczną, driver nieprogramowalny - na stałe ustawione tryby bodajże 15-40-100, z pamięcią trybu.

Druga bez ochrony termicznej, driver programowalny (3 tryby). Używam bez pamięci trybu ustawiona na mniej więcej 5-30-100. Podniesiony o 0,1V poziom od jakiego następuje zmniejszenie strumienia światła w celu ochrony ogniwa.

Gdybym miał zamawiać trzecią to zdecydowanie programowalną - tryby podobnie jak w drugiej - nie wiem czy teraz jest wersja 3 czy 4-ro trybowa, ale 3 wystarczają (mi wystarczają). Strzałem w 10-tkę było podniesienie poziomu ochrony o 0,1V. W pierszej latarce, przy standardowym poziomie, z tego co pamiętam od 2,8V spadek jasności następuje gwałtownie i jadąc ciemnym lasem musiałem "już" się zatrzymywać i "już" zmieniać akumulator - obecnie tego problemu nie ma. Spadek jest zdecydowanie wolniejszy.

Nie mam też problemu z uchwytem - jeden mam led lenser, drugi ten "nie led lenser" i oba są takie same - wyglądają tak samo, tak samo skutecznie trzymają latarkę - niezależnie od terenu w jakim jeżdżę.

Tryb 100 włączam sporadycznie - albo by kogoś oślepić (jak on oślepia mnie), albo gdy jest rzeczywiście taka potrzeba, ale wtedy trzeba i tak zadbać o doświetlenie szerokie w pobliżu.
UMP - mapa dla wszystkich
http://mapa.ump.waw.pl
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Co do uchwytu to ja przeszedłem na gumowy uchwyt z allegro. Łatwiej z niego wyjąć latarkę, jest wygodniejszy w użyciu. Jednocześnie trzyma na tyle dobrze, że trudno byłoby zgubić latarę. Jestem zadowolony nawet bardziej niż z Led Lensera.

W obydwu też zmieniałem tryby i nie powodowało to przesuwania się latarki w uchwycie..
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Awatar użytkownika
Strzała
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 12:52
Lokalizacja: Radom

Zadowolony użytkownik.

Post autor: Strzała »

Szczęśliwy posiadacz Solarforce L2P XM-L U2 1C driver programowalny extended. 100% zadowolenia. Polecam jak najbardziej. Przetestowana już pierwszego dnia w boju, nocna służba. ;) programowanie ogarnięte. Włącznik taktyczny spełnia soje zadanie :D ale jednak na rower nie bardzo polecam ;) dla rowerzystów rzeczywiści lepszy reverse click. Godne światełko POLECAM. !!!

PS greg potrzebował bym drugiego włącznika ->rewers na rower. czyli całego tyłu, czy da rade to ogarnąć? i jaki ewentualny koszt?
Pozdr.
EDC X1, optyka TIR narrow + szkło UCL, driver extended v2.0, LED XM-L2 T6 3C by. Greg
Solarforce L2P XM-L U2 1C driver extended v2.0. by. Greg -
...i nastała jasność. :D
arrassan
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 09:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: arrassan »

Witam
Jestem nowy na forum. Greg, gdzie można kupić Twoją najnowszą latarkę Solarforce i w jakiej cenie?
Dzięki
arrassan
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

arrassan pisze:gdzie można kupić
Hej.

Możesz kupić przez forum pisząc PW do Grega lub przez Allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1143136
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Tommy
Posty: 9
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 09:33
Lokalizacja: PL

Post autor: Tommy »

Witam
Jakich używacie uchwytów do tej latarki na rower? Czy Led Lenser to jedyne sensowne rozwiązanie?
ODPOWIEDZ