Faser LN-10M z XP-G R5

co i jak zrobiłem...
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Cały moduł z diodami i elektroniką możesz wyjąć, jest na wcisk. Odkręć śrubkę przy włączniku i pociągnij go do siebie - wysunie się ze styków zasilających. Najbezpieczniej złapać paznokciami za rowek w radiatorze. Z tego co pamiętam włącznik nie przewodzi prądów roboczych, jedynie podaje napięcie sterujące driverem. Styki zasilające są pod spodem i to je sprawdź w pierwszej kolejności. Możliwe, że zasilanie diody 1W odbywa się przez włącznik i działa nawet gdy główne styki nie przewodzą. Nie wiem czy tak jest, ale może tak być.
Pozdrawiam
emil121987
Posty: 3
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: emil121987 »

No moduł miałem wyjęty bo też podejrzewałem że może coś nie stykać ale jest wszystko w porządku więc stawiam że wina leży po stronie modułu tylko że nic nie da sie pomierzyć bo nie ma jak więc chyba nic z tego nie będzie chyba że jeszcze jakieś pomysły macie :)
SP5WCX
Posty: 15
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 14:17
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Faser LN-10M z XP-G R5

Post autor: SP5WCX »

Siedząc w domu na pracy zdalnej, mam sporo wolnego czasu do zagospodarowania. Odgrzebałem więc od lat nieużywaną lampę górniczą LN-10M. Po trzech pełnych cyklach rozładowanie - ładowanie okazało się, że pojemność akumulatora jest nieznacznie tylko niższa od znamionowej. Jako że lampa ta została zaprojektowana na początku XXI wieku (na instrukcji obsługi jest rok opracowania 2006) a postęp w technologii źródeł światła LED jest znaczący, to pomyślałem o wymianie głównej diody LED na współczesną, wydajniejszą. Jaką współczesną diodę byście polecali? Oryginalna ma 3 W mocy, posiada soczewkę "kopułkową" fi 6 mm i jest na płytce radiatorowej "star 20 mm" o grubości około 3 mm. Barwa neutralna do ciepłej. Z uwagi na bardzo duży wybór diod o takiej budowie, zdaję się na Waszą wiedzę i doświadczenie co wybrać.
Z góry dziękuję!
ODPOWIEDZ