Test ogniw 18650

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Serkules
Posty: 323
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 21:16
Lokalizacja: Świdnica Śl.

Test ogniw 18650

Post autor: Serkules »

Witam!

Polecam obejrzeć solidnie wykonany test różnych ogniw w rozmiarze 18650.

Oryginał w języku duńskim:

http://lygte-info.dk/info/Batteries18650-2011.html

Tłumaczenie strony przez Google Translator

Pozdrawiam
Seba
Thrower to nie wszystko - czasem trzeba światła blisko ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Serkules, świetny teścik, dzięki za linka ;-)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Się gościu napracował. Test rewelacja!
Te ogniste TF nie są takie złe wcale :D
Temat przyklejam ku pamięci.
xsherlock
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 25 sie 2009, 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xsherlock »

Ktoś ma wiecej info o tych samsungach co to się ładują do 4.35 V. co to za bateria, gdzie to nabyć?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

U grega lub na bto.pl
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

W przyszłym tygodniu będą dostępne ładowarki analogowe CC/CV, prąd 1 lub 2A (wybierany), 2 kanały, napięcie końcowe 4,20 i 4,35V (wybierane).

Ładują tak, jak życzy sobie producent ogniw. CC/CV i odcięcie na końcu przy prądzie 50mA.
pabloq
Posty: 14
Rejestracja: piątek 10 wrz 2010, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pabloq »

xsherlock pisze:Ktoś ma wiecej info o tych samsungach co to się ładują do 4.35 V. co to za bateria, gdzie to nabyć?
Jest taka tendencja do zwiększania napięcia na ogniwach litowo-jonowych. Kilka lat temu tego typu ogniwa miały napięcie znamionowe nawet 3,2V (napięcie końcowe ładowania 3,6V).
Patrząc na ostatnie produkty Samsunga tu:
http://www.samsungsdi.com/battery/cylin ... attery.jsp
można zobaczyć, że ich "ostatnie słowo" ICR18650-30A (3000mAh) ma wartość napięcia końcowego i znamionowego najwyższą ze wszystkich, nawet od jego mniejszego i nieco starszego brata ICR18650-28A (2800mAh) - odpowiednio 3.75V znam. i 4.3V max.
Widziałem je też u EDIMA bo w bto.pl aktualnie ich nie ma na stronie.

BTW - ku przestrodze przed zakupami ogniw "NOWYCH, Z DEMONTAŻU Z NIEUŻYWANYCH BATERII" na Allegro: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=81215#81215
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Panasonic NCR18650B 3400mAh [green]

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Materiał zaczerpnięty z: BudgetLightForum.com

http://translate.googleusercontent.com/ ... d7758DLrsQ

pozdr. Tomek
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Trochę sie podepnę pod temat.

Trochę trenuję rowerem, dużo wieczorami - mam L2P od Grega i ogniwa Panasonica NCR (bez zabezpieczenia) i tak się zastanawiam, jak zniesie takie ogniwo "kąpiel w deszczu" ?

Jako ciekawostkę podam, że kupiłem rok temu od Grega dwa ogniwa Panasonica NCR 3100mAh i kilka ogniw używanych.
I tak - ogniwa używane zaraz po zakupie na 30% mocy latarki świeciły ok. 2h 5 minut - teraz po upływie roku świecą 1h 5 minut, a na mocy maksymalnej (tylko na takiej jeżdżę :) ) - świecą teraz niecałe 30 minut.
Natomiast ogniwa Panasonica praktycznie nic nie spadły z pojemności.

Wiem, wiem dochodzi też czas życia ogniw. :)

I taka drobna uwaga - ogniwa nowe może są i drogie, ale tylko wtedy można wykorzystać pełną moc latarki np. na pełnej mocy na ogniwach Panasonica latarka dużą mocą świeci przez ok. 40 minut (max to 1h 10 minut), a na używanych ok. 10 minut.
Powyższe nie dotyczy osób, które rzadko używają latarkę w trybie max.

M...
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Szczerze mówiąc zwykłe zachlapanie powinny spokojnie wytrzymać i nie powinny doznać żadnego uszczerbku na "zdrowiu" :mrgreen:
Co do dłuższej kąpieli to kto wie, osobiście mam za świeże ogniwa żeby zaryzykować taką zabawę <bezradny>
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ogniwo jest szczelne, ale może pojawić się korozja jak woda będzie siedzieć pod koszulką, raczej nie trzymaj ogniw pod chmurką ;), są różne pudełeczka, watro się zaopatrzyć. A jak deszcz zrosi ogniwo pod czas np. zmiany to szybko wytrzeć choćby w kieszeń.

Ciekawostka, ogniwo wrzucone do wody i widać jak zachodzi elektroliza
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Piotrekwar1985
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2015, 20:12
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Piotrekwar1985 »

Ja wam powiem, że jakoś nie mogę się przekonać do ogniw ze względów bezpieczeństwa. Ze trzy lata temu przeczytałem na innym forum jak gościowi się ogniwo w latarce spaliło i dość mocno poparzyło. Jakby mi takie coś się zrobiło w domu.. Ja pierniczę. Może panikuje i dzisiaj ogniwa są znacznie bezpieczniejsze, ale ...piiii... jakoś mi się ciężko na nie przestawić.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ogniwo było firmowe?
Na forum też kolegę poparzyło... :-|
Ale nie ma co panikować, trzeba zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, trochę rozwagi i będzie dobrze. Trzeba uważać czy ogniwo nie jest gdzieś wgniecione czy koszulka nie jest rozdarta itp.
Moim zdaniem można śmiało używać . ;)
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Może panikuje i dzisiaj ogniwa są znacznie bezpieczniejsze, ale ...piiii... jakoś mi się ciężko na nie przestawić.
Co masz w telefonie?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Piotrekwar1985 pisze: Może panikuje i dzisiaj ogniwa są znacznie bezpieczniejsze, .
Panikujesz, nie wiem czy To Cię przekona ale najsłynniejsze samochody elektryczne firmy Tesla mają zasilanie z 6800 ogniw 18650 i to w segmentach równoległych po ok 100 szt tych ogniw.
Ciekawostką jest że rolę pseudobezpiecznika pełni cienka srebrzanka na plusowym kontakcie.
Dziesiątki tysiący tych samochodów jeżdzi z powodzeniem, są uznane za najszybsze i mają najdłuższy dystans bez ładowania (a więc i ogniwa są bardzo eksploatowane) i właśnie ten typ baterii okazał się bezpieczny.
Obrazek
Załączniki
TESLA-Aku-wewnatrz.JPG
TESLA-Aku-wewnatrz.JPG (111.02 KiB) Przejrzano 9775 razy
WojtekErnest
ODPOWIEDZ