UWAGA OSZUST !!!!

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Co do oszustw na allegro to przeżyłem ostatnio jedno - 1 kwietnia (prima aprylis) kupiłem felgi do mojej audiczki 16 cali z oponami. Opis na aukcji lakoniczny - felgi w stanie bdb zero rys uszkodzeń, opony zimowe po jednym sezonie. Dogadałem się z sprzedawcą na cenę - dosyć niska 700 zł za komplet, ale pomyślałem że koleś sprzedał auto i chce za zimówki kasę odzyskać więc nie byłem jakoś mocno podejrzliwy, tym bardziej że miał na koncie kilkadziesiąt pozytywów. Jedyne co to mailowo się upewniłem o ich stan, sprzedawca zapewniał ze felgi bez wgnieceń, rys, proste, wyważone, gotowe do jazdy, opony po jednym sezonie 7 mm bieżnika.

Wpłaciłem kasę i zaczęła się jazda :).

Koleś odpisał raz na maila po 2 tyg że wysłał i potem kontakt się urwał - nie odbierał telefonu, nie odpisywał na maile, mimo że do allegro się logował a telefon miał włączony cały czas. Zacząłem więc szukać o nim informacji i znalazłem że pracuje w Urzędzie Miejskim w swoim miejscu zamieszkania. Zdobyłem numer do pracy, zadzwoniłem i zapytałem co z felgami. Koleś ściemniał że wysłał, powiedziałem że jeżeli wysłał ma przesłać potwierdzenie nadania, jeżeli tego nie zrobi zgłaszam sprawę na policję.

W między czasie założyłem spór na allegro i tego samego dnia bezczelny typ napisał w sporze że zadzwoniłem do niego i mu groziłem, na co ma nagrania z rozmowy - oczywiście to bujda, byłem grzeczny przez telefon.

Wysłał też tego samego dnia potwierdzenie z nadania paczki i napisał że poprzednim razem DHL miał problemy z transportem i paczka do niego wróciła - sprawdziłem te info w siedzibie DHL i było nieprawdziwe.


Wiedząc z kim mam do czynienia nie odebrałem paczki tylko umówiłem się w siedzibie kuriera na komisyjne jej otwieranie przy świadkach.
Pojechałem z kumplem, zrobiliśmy dwa protokoły - jeden mój z kolegą, drugi z kurierem, do tego dokumentacja fotograficzna i nawet jakiś filmik z otwierania paczki.

Koła oczywiście całe poniszczone, porysowane, ranty obdrapane, opony nie po jednym sezonie a po 7 latach, na jednej wywalony balon, inne z gwoździami, porozcinane, bieżnik od 3 do 6 mm - na każdej innej grubości...

Z dokumentacją poszedłem na policję, wczoraj dowiedziałem się że wszczęli postępowanie i właśnie sprawa trafiła na prokuraturę. Mam nadzieję że osądzą oszusta.


I tu przy okazji chciałbym napisać o Programie Ochrony Kupujących z allegro - czyli o jednej wielkiej allegrowej fikcji.

W zasadach POK jet zawarta informacja że zgłoszenie można złożyć nie wcześniej niż 30 dni po zakończeniu aukcji i nie później niż 120 dni. Mi niestety nie udało się dochować terminu 120 dni, z czego większość czasu straciłem z winy samego allegro jak i sprzedawcy. Najpierw miesiąc czekałem na paczkę, potem spór allegro, do tego ciągle namawiali mnie na polubowne załatwienie sprawy, po zakończeniu sporu zaproponowali "bezpłatną poradę prawną" z której skorzystałem tylko że na odpowiedź czekałem 20 dni !!!, odpowiedź była tak bezsensowna że miałem wrażenie że osoba ją pisząca nawet nie przeczytała moich pytań. Potem zgłosiłem sprawę na policję i nie otrzymałem żadnego pisma na temat postępowania czy też braku wszczęcia postępowania, dopiero wczoraj zadzwoniłem i okazało się że postępowanie wszczęli już miesiąc temu, jednak informację o tym wysyłają zwykłym listem - oczywiście list ten do mnie nie dotarł :((.

Ja będąc przekonany że otrzymam polecony wcześniej do nich nie dzwoniłem, znając szybkość działania policji i nie chcąc ich niepotrzebnie poganiać. W ten sposób straciłem szansę na odszkodowanie ...
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Panowie nadal aktualne kilka dni temu ww oszust próbował sprzedać części do auta mojemu koledze dobrze że ten sprawdził nr konta w google
używał takich danych: Krzysztof Kozioł Poturzyńska 6/14 40-362 Przemyśl
Nr konta: 11114020040000310270274320
ale często je zmienia
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Oszukał multum ludzi i........ nadal oszukuje, więc lepiej unikać tego typka :evil:
http://www.google.pl/search?q=111140200 ... =firefox-a
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

Oszukani niech natychmiast, śmiało dzwonią na policję. To jest bezwzględny oszust imający się każdej branży- wynika to z linka.
Płacisz takiemu ciężko zarobione pieniądze, a on po prostu robi człowieka w konia. Jeśli by mnie to dotyczyło nie czekałbym nawet 5min z telefonem.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

krzysiek33 pisze:Oszukani niech natychmiast, śmiało dzwonią na policję. To jest bezwzględny oszust imający się każdej branży- wynika to z linka.
Płacisz takiemu ciężko zarobione pieniądze, a on po prostu robi człowieka w konia. Jeśli by mnie to dotyczyło nie czekałbym nawet 5min z telefonem.
Dzwonienie tu niewiele pomoże :mrgreen: trzeba osobiście pofatygować się na komisariat i złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa. :idea:
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

Vigo pisze: Dzwonienie tu niewiele pomoże :mrgreen: trzeba osobiście pofatygować się na komisariat i złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa. :idea:
Zgadza się.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dziwię się że nikt tego nie zgłasza...
ILPT
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Co prawda inny oszust ale też działa na szeroką skale.
Dałem się zrobić jak dziecko które pierwszy raz zobaczyło internet :evil:

Działa pod nickami dmod24, mod24,

jeden z nr. konta: 61 1050 ........... 5023 0465

Ponad 12 stron na jego temat dmod24, mod24 - oszust

Właśnie drukuje potrzebne dokumenty i idę zgłosić.
Ostatnio zmieniony sobota 04 paź 2014, 00:48 przez Rysiu., łącznie zmieniany 1 raz.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Zawsze można zgłosić oszustwo internetowe.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Nightmare pisze:Panowie nadal aktualne kilka dni temu ww oszust próbował sprzedać części do auta mojemu koledze dobrze że ten sprawdził nr konta w google
używał takich danych: Krzysztof Kozioł Poturzyńska 6/14 40-362 Przemyśl
Nr konta: 11114020040000310270274320
ale często je zmienia
W sumie niedaleko mnie mieszka skubany. Może delegacja ze światełek ?? Pyra, weźmiesz haubice ?? :)
A może w końcu jakiś zlot na podkarpaciu i przy okazji ?

B
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Dane się różnią tak samo jak kody pocztowe i miejscowości.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Rysiu., na dużą kwotę Cię wyrolował?
P.S na zlot podkarpacki też jestem chętny, noce teraz długie i trochę z Podkarpacia Nas tu jest
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Zależy jak na to spojrzeć, ja jako student straciłem sporo czyli 100zł.

Po powrocie z komisariatu na forum na którym się dowiedziałem że to oszust recydywista znalazłem profil do twarzoksiążki i grzecznie go poinformowałem że sprawa została zgłoszona.
Jestem za spotkaniem ale może osobny temat założyć bo się pomiesza.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

Panowie. Dobra rada na przyszłość, którą ja kiedyś otrzymałem i rozsyłam dalej. Zakupy w necie na kwotę powyżej 100 zł (z wyjątkiem "pewniaków") realizuję za pomocą karty debetowej. W razie problemu ze sprzedającym, zgłaszamy reklamację (tzw. chargeback), bank zwraca nam pełną kwotę, a potem dochodzi zwrotu kwoty+ kosztów od delikwenta.

Co do tego klienta, to faktycznie perfid.
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

Nightmare pisze:Krzysztof Kozioł Poturzyńska 6/14 40-362 Przemyśl
Nr konta: 11114020040000310270274320
Jako że jestem z Przemyśla temat mnie zabolał..

Niestety mam złe wieści, Przemyśl ma kod 37-700. Na domiar złego nie ma takiej ulicy w naszym mieście!
Podany kod pocztowy 40-362 również nie istnieje...
ODPOWIEDZ