Zestaw HID

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Zestaw HID

Post autor: patryk0102 »

Witam, jakiś czas temu kupiłem xenony z cienką przetwornicą(nie slim) i jestem niestety niezadowolony, ponieważ światło jest strasznie niestabilne, drży, coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=B0jlTHy7Epw no i teraz chciałbym kupić drugi komplet, ale takie, w którym światło jest stabilne, no no i niestety nie wiem jaki zestaw wybrać.Przeszukując allegro znalazłem taki zestaw: http://motoallegro.pl/hid-zestaw-xenony ... 16732.html no i zaciekawiło mnie to, ponieważ przetwornice są mniej więcej wielkości pudełka zapałek, ale no właśnie, miał ktoś do czynienia dokładnie z tymi przetwornicami??Boję się kupić, żeby znowu się nie naciąć dlatego postanowiłem się Was poradzić, czy brać ten zestaw z małymi przetwornicami, czy lepiej kupić jakiś sprawdzony z normalnymi dużymi przetwornicami..?
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w wyborze.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Kup sobie porządny zestaw a nie chiński szmelc za 100 zł to nie będzie migać. Zapałki muszą być chyba w bardzo dużym opakowaniu. Przecież to są przetwornice o standardowych rozmiarach, nawet nie jest to slim. Skąd wpadłeś na pomysł, że one takie małe są?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: patryk0102 »

Widziałem kiedyś zdjęcie to są wielkości mniej więcej paczki zapałek, minimalnie większe.
Tutaj nawet jest filmik: http://www.youtube.com/watch?v=cPrHRV2x ... re=related 2:23
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

O rety... taki zestaw to analogowe przetwornice czyli zamienisz to co masz na - to co masz.

W miarę rozsądny czyli tani cyfrowy mam za 145, a taki który mogę polecić to koszt ok 250zł.
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Patryk jak byś chciał pozbyć się starych przetwornic to daj znać;)

Powiedz czym zasilasz przetwornice?
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: patryk0102 »

Venom, A co byłbyś chętny??Jak coś to napisz na PW :wink:
Przetwornice mam założone w samochodzie aktualnie, wcześniej miałem trochę w skuterze :razz:
ledmocy, Mógłbyś podać link do tych xenonów??Byłbym Ci wdzięczny.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zanim cokolwiek kupisz sprawdź palniki, być może one są uszkodzone.

Zasilanie jest prawidłowe tj poprzez przekaźnik ?

Zakup xenony od firm z allegro co sprzedają je w większych ilościach. Sprawdź czy na to co kupiłeś masz gwarancję, jak tak, oddaj.

A jak zamontowałeś xenony do reflektora H4 to niech cie czeluści piekielne pochłoną. :evil: To samo tyczy się lamp bez soczewki :evil:
ILPT
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: patryk0102 »

skaktus, Zamawiałem od firmy, ale po co mam składać reklamację jak przyślą mi ten sam badziew?Bez sensu.
skaktus pisze:A jak zamontowałeś xenony do reflektora H4 to niech cie czeluści piekielne pochłoną. :evil: To samo tyczy się lamp bez soczewki :evil:
Zamontowanie w passacie b5 po lifcie :wink:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Masz prawo do zwrotu i zniego korzystaj. Dodatkowo domagaj się zwrotu kosztów wysyłki.

Co do samych xenonów, niestety ale 90% zestawów standardowych nie różni się w ogóle od tych niby cyfrowych za dużo większe pieniądze. Aktualnie posłałem paczkę z przetwornicami do Venoma, gdzie zanim spakowałem całość, miałem w rękach przetwornice typu SLIM określane jako standard i jako cyfrowe. Prócz innych opakowań i cen (zwykłe slimy 200 zł, cyfrowe 349zł) to wnętrze takie same. Awaryjność również.

PS-mam nadzieje że spryskiwacze zamontowane...Choć i tak wiele to nie pomoże. Odcięcie jest dla halogenu i na łukach czy zakrętach i tak walisz po oczach.
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: patryk0102 »

Panowie, jak myślicie, czy zastosowanie przekaźników do świateł coś pomoże na to migotanie??Czy raczej gra nie warta świeczki??
Pozdrawiam.
...John
Posty: 92
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 04:10
Lokalizacja: KrK

Post autor: ...John »

Już samo zakładanie HID do auta, to gra nie warta świeczki.

Nic przekaźnik nie pomoże, zamień sobie przetwornice stronami i będziesz wiedział, czy to wina żarnika, czy przetwornicy i dokup sobie później pojedynczy element.
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: patryk0102 »

Już samo zakładanie HID do auta, to gra nie warta świeczki.
Oj uwierz mi, że warta :wink:
Tylko trzeba nie kupować jak najtańszego, bo później więcej problemów niż pożytku, sam się o tym przekonałem...
Pozdrawiam.
...John
Posty: 92
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 04:10
Lokalizacja: KrK

Post autor: ...John »

patryk0102 pisze:
Już samo zakładanie HID do auta, to gra nie warta świeczki.
Oj uwierz mi, że warta :wink:
Owszem na pewno świeci lepiej, jednak w każdej chwili możesz trafić na policjanta, który każe to wyciągnąć, albo zabierze dowód. Nie wiem dlaczego na takiego trzeba trafić, gdyż powinien to robić każdy policjant - niemniej jestem zdania, że jak ktoś chce mieć ksenony, to niech pomyśli o nich przed kupnem auta.
ODPOWIEDZ