hid kit h7 5000k

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
darek186
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 06 mar 2012, 11:02
Lokalizacja: stąd

hid kit h7 5000k

Post autor: darek186 »

Witam, mam prośbę do obeznanych osób w elektryce jak i samych hidach, otóż znalazłem dwa zestawy HID kit gotowe do instalacji, oto one poniżej.

- tańszy 59.99 euro: http://www.ebay.ie/itm/H1-H3-H4-H7-H8-H ... 2568cfd635

- droższy 79.99 euro: http://www.ebay.ie/itm/H1-H3-H4-H7-H11- ... 25686b3737

Pisałem do sprzedawcy i on polecił mi te droższe do vectry C przedliftowej, teraz pytanie: czy te tańsze nie będą rzeczywiście dobrze działały?(skoro w sprzedaży są te tańsze to nie mogą źle działać-tak myślę), nie znam się na tym co jest w danych technicznych, tam widać jakieś róznice w cyfrach, poza tym różnica w oprogramowaniu: tanszy hid ma wersje 2.1 a nowszy hid wersje 3.1

Ktoś jest w stanie wytłumaczyć róznicę między tymi dwoma zestawami?
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: hid kit h7 5000k

Post autor: Tomeqp »

Witaj,
darek186 pisze:skoro w sprzedaży są te tańsze to nie mogą źle działać-tak myślę
Kolega chyba nigdy bubla nie kupił. W sprzedaży jest cała masa rzeczy, które źle działają już od nowości.
Taki przykład: najtańsze przetwornice slim zasilają jarznik prądem stałym powodując migotanie i szybsze jego zużycie, a jednak są w sprzedaży.

Co do różnic, to mogę tylko gdybać. Myślę, że może chodzić o kompatybilność z komputerami, żeby nie wyświetlały błędu spalonej żarówki. Może te droższe działają z Vectrą C, a tańsze nie? Najlepiej to chyba jednak zapytać sprzedawcy.

Rozumiem, że jesteś zapoznany z różnymi kwestiami dotyczącymi instalacji takiego zestawu i wiesz co robisz. :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Należy zacząć od tego że - jeśli włożysz takie coś do zwykłej lampy, bez soczewki to będziesz oślepiał i najlepszy hid ci nie pomoże. Wówczas dołączysz do elity z pod remizy. Nawet hidem w soczewce pod żarówkę będziesz oślepiał na zakrętach, łukach drogi itp.
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

Darku, myślę że czas najwyższy powiedzieć to głośno - tu jest forum latarkowe, natomiast pytania nt. części motoryzacyjnych można umieszczać na wielu innych forach w Internecie, o stosownej tematyce. Nie mówię tego nawet przez złośliwość czy nieżyczliwość, po prostu tutaj może nie być nikogo, kto zna odpowiedź na Twoje pytanie, a na jakichś forach samochodowych prędzej.. Z tego ma być zbudowany reflektor HID, czy zestaw ma być do auta?

Tutaj nie popieramy praktyk powodujących, że później nie da się jeździć nocami autem bez okularów przeciwsłonecznych..
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

To nie jest forum latarkowe, tylko światełkowe. Mamy przecież dział motowyzacyjny.

Ja od siebie dodam, że tanie (firm innych niż denso/koito/bosch/hella/valeo) hidy najlepiej kupować w sklepie stacjonarnym, wówczas wiadomo, że dany komplet działa i w razie "W" nie musimy wysyłać.
darek186
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 06 mar 2012, 11:02
Lokalizacja: stąd

Post autor: darek186 »

Auto obecnie posiada soczewki H7 i do nich chciałbym zamontować zestaw HID.
Skaktus nie wyczytałem nigdzie żeby HID H7 w soczewce poprawnie ustawionej kogoś oślepiał...

Ok spróbuje na forach samochodowych popytać:)
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Oślepiasz na zakrętach zawsze jak masz soczewki od halogenu.
darek186
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 06 mar 2012, 11:02
Lokalizacja: stąd

Post autor: darek186 »

Studzin jaki zestaw sprawdzony z canbus mógłbyś polecić do vectry c 2004?

http://allegro.pl/new-hid-xenon-cyfrowe ... 89576.html ten rozumiem nie nadaje sie?
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Żebym mógł coś z czystym sumieniem polecić to denso/koito/bosch/hella/valeo (w kolejności)na d2s i przerobić końcówkę. Jeśli będzie sypać błędami to wpiąć rezystor na którym odłoży się 20W. Mi w Omedze B denso/koito nie robi problemów.

Najlepsza opcja to wymienić soczewkę na bixenon i zostawić d2s.

Co do chińszczyzny to kumplowi prawdopodobnie przetwornica uwaliła MID'a (a to nie był tani zestaw, tylko taki za 230zł).
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

W omedze to i najtańsze przetwornice błedu nie wywalają.

Co do oślepiania jeżeli już to nie zawsze tylko na prawoskręcie.

Opowieście w stylu tata Marcina powiedział... mojemy znajomemu w serwisie orzekli że mu przetwornica ksenonu silniczek od wycieraczek spaliła... i tak rodzą się legendy...

Pozdrawiam :)
darek186
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 06 mar 2012, 11:02
Lokalizacja: stąd

Post autor: darek186 »

ledmocy pisze:Opowieście w stylu tata Marcina powiedział... mojemy znajomemu w serwisie orzekli że mu przetwornica ksenonu silniczek od wycieraczek spaliła... i tak rodzą się legendy...
Uważasz że poprawnie zamontowany zestaw HID nie powinien niczego "spalić"?


Ps. Na żadnych forum nie było tylu odpowiedzi na mój temat co tutaj:D
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

ledmocy pisze:W omedze to i najtańsze przetwornice błedu nie wywalają.

Co do oślepiania jeżeli już to nie zawsze tylko na prawoskręcie.

Opowieście w stylu tata Marcina powiedział... mojemy znajomemu w serwisie orzekli że mu przetwornica ksenonu silniczek od wycieraczek spaliła... i tak rodzą się legendy...

Pozdrawiam :)
Tutaj bym polemizował, czy omega wszystko łyknie(no może golas).
1. Jak był halogen nie było problemu.
2. Po zamontowaniu HID'a głupiały zegary i mid walił błędami (głównie skrzynia, ale ta nie wchodziła w tryb awaryjny).
3. Po demontażu wszystko wróciło do normy.
4. Po ponownym założeniu objawy wróciły + mid pokazywał głupoty - spalanie z kosmosu.
5. Po wyrzuceniu wszystkiego midowi tak zostało.
6. Mid z innego auta działa ok, zmiana eepromu nie pomaga.
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

darek186 pisze:Uważasz że poprawnie zamontowany zestaw HID nie powinien niczego "spalić"?
Nikt nie zagwarantuje że się nic nie spali - wszytko może się popsuć ale o spaleniu nie słyszałem... może inaczej nie widziałem - macałem, w opowieści nie wierzę.
studzin pisze:Tutaj bym polemizował, czy omega wszystko łyknie
Kolego sympatyczny osobiście stosuję w klusce z pełnym kompem SIMTEC ksenony od 5 lat i żadnych problemów nie miałem. Auto jeździło z 3 modelami przetwornic. Choć nie wsadzałem najtańszych z najtańszych czyli DC. Nie mam również automatu więc nie będę sie wypowiadał zresztą to nie forum dla tego stworzone :)

Pozdrawiam.
Darecki
Posty: 41
Rejestracja: środa 17 lis 2010, 12:16
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: Darecki »

ledmocy pisze:darek186 napisał/a:
Uważasz że poprawnie zamontowany zestaw HID nie powinien niczego "spalić"?


Nikt nie zagwarantuje że się nic nie spali - wszytko może się popsuć ale o spaleniu nie słyszałem... może inaczej nie widziałem - macałem, w opowieści nie wierzę.
W Volvo u znajomego Chiński xenon spalił elektronikę od wycieraczek .
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Darecki, po czym wnioskujesz? Prędzej padła zwyczajnie sama, a zwalenie winy na jakieś podpięte "nielegalnie" urządzenie jest doskonałym sposobem na wyciągnięcie kasy od delikwenta w serwisie :)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ