Mactronic Scream na 18650

co i jak zrobiłem...
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Mactronic Scream na 18650

Post autor: misiekbelchatow »

Witam bardzo serdecznie!!!
Pochwalę się swoją modernizacją mojej latareczki.
Na początku zakupiłem przedłużkę na ogniwo 18650, link do sklepu znalazłem na forum( http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... b574#80972 ).
Obrazek
Niestety z powodu braku chłodzenia dioda gotowała się w kilka sekund:
Obrazek
dioda opierała się tylko na krawędziach, pod spodem była pustka.
Więc z kawałka dotoczonego pręta ucięto mi 3 mm krążek.
Krążek poszedł do zamrażarki na kilkanaście minut, na pigułę pasta termo. Zmrożony krążek został wciśnięty w pigułę i oto mamy chłodzenie domowym sposobem :-)
Obrazek
Ogniwo było troszkę luźne w body, podczas potrząsania latarka zmieniała tryby, więc dolutowałem sprężynkę do drivera:
Obrazek
I takim sposobem latareczka z powrotem zagościła na moim rowerku, wygryzając nowszą koleżankę. W/g mnie latareczka z zoomem jest praktyczniejsza na rowerek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

misiekbelchatow, gratulacje :-). Dobrze się trzyma ten dotoczony fragment?
Myślałem, że Mactronic ma ciut lepsze latarki a tu proszę, też dziury sprzedają.... :|
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: misiekbelchatow »

Myślę że dobrze się trzyma, wciskałem imadłem. Latarka po ok minucie robi się cieplutka, myślę że chłodzenie da radę. Ale czas pokaże.
topor305
Posty: 7
Rejestracja: sobota 17 lis 2012, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: topor305 »

Witam, trochę odświeżę temat.
Rozumiem, że modyfikacja polegała także na zmianie diody i drivera?
I przy okazji moje pytanie: czy jeżeli zostawię oryginalne bebechy, to wystarczy wymienić koszyczek 3xAAA na 18650+przedłużka, bez żadnych innych znaczących zmian?
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: misiekbelchatow »

Niestety kolego, ale dioda i driver pozostały oryginalne. Osobiście myślę że nie warto inwestować w bebechy, ponieważ body raczej nie odprowadzi wyższych temperatur. Po kilkunastu minutach świecenia w pomieszczeniu latarka bardzo się nagrzewa. Tryb max, praktycznie do używania tylko podczas jazdy rowerem, ewentualnie spacerów.
topor305
Posty: 7
Rejestracja: sobota 17 lis 2012, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: topor305 »

To rozumiem, że wystarczy włożyć 18490 lub, jeśli sie zmieści 18650 (plus ewentualny pierścień lub sprężynka), lub wyprowadzić na zewnątrz podłączenie do rownolegle połączonych aku?
Dobra informacja, dzięki ;) To szukam aku i ładowarki jakiejś.

[ Dodano: 21 Listopad 2012, 07:55 ]
Witam ponownie, zapomniałem o jeszcze jednej ważnej sprawie. Widzę, że kolega dorobił chłodzenie do screama. Czy przy przejściu na zasilanie z 18650 jest taka konieczność? Napięcie z tego ogniwa jest takie samo jak z 3xAAA, a o ile się nie mylę prąd pobierany powinien być taki sam. Jedynie pojemność jest większa w porównaniu z pakietem bateryjek. Jeśli się mylę, to naprowadźcie mnie ;)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Napięcie jest wyższe z tego względu, że naładowany akumulatorek Ni-MH faktycznie ma na początku 1.44V ale chwila moment i spada do nominalnego.
Natomiast w li-ionie nie ma tak szybkiego spadku, no i ta wydajność prądowa.
topor305
Posty: 7
Rejestracja: sobota 17 lis 2012, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: topor305 »

Hej, rozumiem, że do screama ta chińska przedłużka pasuje? Może spróbować sobie sprowadzić coś takiego...
Alwin
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 07:59
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Alwin »

Korzystając z okazji pierwszego wpisu chciałbym Was przywitać, jednocześnie mając nadzieję, że nie zostanę na dzień dobry skarcony za odgrzebanie dwuletniego wątku.
ale co tam...żyjąc chwilą kupiłem rower, a później coś na szybko jakieś "oświetlenie"...z lenistwa kupiłem zestaw składający się z Scream BPM-170L(300lm) + Wally

Co do wallego nie mam zastrzeżeń, to do Scream'a i jego koszyka na trzy baterie AAA już tak, tak więc zaczęło się szukanie rozwiązań m.in. dzięki temu trafiłem na swiatelka.pl (teraz już wiem, że za odrobinę więcej można byłoby mieć coś lepszego).

Dobra teraz do rzeczy, kupiłem za całe $0,98 polecaną tulejkę od skośnookiego (do dziś się zastanawiam na czym on zarabia wysyłając to gratis) i jestem mile zaskoczony, ponieważ do przeróbki nie trzeba stosować żadnych sprężynek, co więcej wystarczy włożyć tylko ogniwo i skręcić latarkę do "kupy" i wszystko będzie działało.

Obrazek

ale chciałem sobie zadać choć trochę trudu, więc wykonałem sobie idealnie dopasowany koszyk do ogniwa i latarki.

Obrazek
Obrazek
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Ogniwo to które masz w tej chwili oddaj na złom i kup sobie 2-3 szt u nas w sklepiku.
Kilku kolesi sprzedaje dużo porządniejsze ogniwa za naprawdę niewielkie pieniądze.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nawet takie ogniwo może być zabójstwem dla tej latarki - nie wiadomo co jest pod diodą lub czego tam nie ma. Osobiście mam takie ogniwa kupowane w dawnym milhuncie i dobijają one do 2000mAh :) Oczywiście są gorsze, ale to i tak zawsze lepsze niż Bailong.
ILPT
Alwin
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 07:59
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Alwin »

Czytałem o ultrafire, że są be, piasek w środku itp.....a o trustach nic nie widziałem, aż tak tragiczne są ?, nie są to ogniwa o kosmicznej pojemności tylko mają mieć 2400mah


P.S. Jak można sprawdzić te ogniwa ? Jakiś tam miernik mam...
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Wszystko co ma w nazwie -fire to chińczyk. Możesz trafić, że będą posiadać parametry deklarowane przez producenta, ale może być, że nie będą działać wogóle.

Jest takie coś jak dział zapewnienia jakości, kosztowny w utrzymaniu. Dlatego chińskie rzeczy maja duży rozrzut parametrów, z czym trzeba się liczyć przy zakupie. Czasem warto kupić coś w Polsce, zapłacić drożnej i mieć gwarancję, niż kupować 3 razy to samo w chinach.
Alwin
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 07:59
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Alwin »

Uka wiedziałem, że to typowy chińczyk ale taki "lepszej" jakości, przed zakupem poczytałem opinie i ogólnie złe nie są.

PS. ogniwa kupowane u nas (gwarancja 3-mc)
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: misiekbelchatow »

Witam!!
Ja również dorobiłem tulejkę, kilka warstw przypadkowego papieru. Nie było się czym chwalić, więc nie wspominałem. Natomiast pomimo tego na nierównościach latarka zmieniała tryby, dlatego dolutowałem do drivera sprężynkę, co zapewniło nieprzerwane dostawy prądu :) . Latarka juz dawno przeszła na emeryturę i wypoczywa w samochodzie w schowku.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ