Tylna czerowna lampka rowerowa - konkurs na najlepszą!

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Garminn
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 20:53
Lokalizacja: Poznań

Tylna czerowna lampka rowerowa - konkurs na najlepszą!

Post autor: Garminn »

Witam Serdecznie,

Kilka lat temu pomogliście mi przy wyborze czołówki, dzięki Wam mam tez bardzo mocną lampkę przednią :)

Aktualnie poszukuję najmocniejszego światła tylnego, które można zamontować na rower(nie musi być zgodne z przepisami.)

W skrócie opiszę: Jestem kolarzem, trenuję często w godzinach popołudniowych i niestety kamizelka i zwykłe lampki nie wystarczają i kierowcy nie zauważają jadącego małego punktu na drodze i stwarza się wiele niebezpiecznych sytuacji.


Chciałbym zakupić lampkę o możliwe jak największej mocy. Widziałem już filmy ze stworzonymi własnymi sroboskopami tylnymi do roweru, może inny ciekawy pomysł? , na pewno światło pulsacyjne.

Jeżeli ktoś z Was potrafiłby zrobić taką lampkę i byłby chętny do współpracy to oczywiście pokryję koszty wszystkie i odpowiednio zapłacę za pracę takiej osobie.

Bardzo proszę o pomoc,

Pozdrawiam,
Wojtek
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

hmm a Mactronic Wallee ? Bardzo mocne światło tylne, skutecznie razi tych co jadą za nami :D. 2 diody 0,5W. Rewelacyjne światło jak dla mnie ;)

No chyba, że chcesz mega miotacz fotonów na tył to już nie moja działka ;)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nie widziałem nic mocniejszego niż Magicshine MJ-818 (czerwona dioda 3W + 9 małych SMD).
Nawet Smart SuperFlash RL-317R nie daje jej rady.
Garminn
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 20:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Garminn »

Dziękuję za szybkie odpowiedzi, często było tak, że ktoś polecał mi "mocne" a tak naprawdę to było normalne światło...

Aktualnie oglądam filmy z Magicshine MJ-818. Możecie polecić sklepy w których mógłbym zakupić takie lampki?
Gangrena
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:24
Lokalizacja: CK

Post autor: Gangrena »

Jak chcesz też kupić przednią to tu jest dobra oferta http://allegro.pl/lampa-magicshine-mj-8 ... 36938.html
bar7ek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 16:27
Lokalizacja: wwa

Post autor: bar7ek »

Jeśli chodzi o konstrukcję kompaktową z baterią nie na kablu to wall-e świeci bardzo dobrze i ma jeszcze tą zaletę, że możemy regulować kąt świecenia dzięki ruchomemu uchwytowi. W magicshine nie widzę możliwości regulacji tego kąta (ale może jest) - mamy kąt taki jaki ma sztyca albo do czego to przyczepimy więc część mocy idzie "w podłogę" a wall'iego można tak ustawić żeby oślepiał jak komuś na tym szczególnie zależy.
Ale bez porównania ciężko ocenić - w końcu magicshine ma 3W a walle tylko 2x 0,5 z tego co pamiętam, ale może dzięki regulacji kąta widać go z większej odległości.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

No jest jeszcze "drobna" kwestia cen obu lampek której nie sposób pominąć.
Myślę, że bez mała 200zł za tylne światełko w przypadku Magicshine MJ-818 to może być już przesada.
Walle świeci wystarczająco mocno (nawet za bardzo), a jest od powyższej prawie pięć razy tańszy (45zł z wysyłką i gwarancją w kraju), a na jego korzyść przemawia to że jest mniejszy, lżejszy (82g), prostszy w budowie i ogólnie bardziej kompaktowy.
Na przykład jeżeli piszą prawdę w specyfikacji na DX to komplet Magicshine MJ-818 waży... 570g. :-|



.
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

Magicshine MJ-818 to przegięcie pałki. widziałem gdzieś na YT film w którym oślepiony kierowca mało nie wjechał na rowerzystę z tyłu, po prostu przestał chłopina widzieć bo spojrzał wprost w lampkę i stracił rozeznanie w przestrzeni(na to przynajmniej wyglądało). Bright eye jest to moim zdaniem optymalna-widać ją wyraźnie z kilkuset metrów i skutecznie informuje użytkowników drogi o obecności rowerzysty, przy tym nie oślepia. Jedna dioda 0,5W jest w sam raz na tył.
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Panowie, MJ-818 jest opcją dla ludzi, którzy mają z przodu inna lampę ze stajni Magica - obie lampy korzystają z jednego pakietu zasilającego. Kupowanie tylko i wyłącznie MJ-818 na tył jest dużą przesadą :)

Kolega pytał o "najmocniejsze światło tylne, które można zamontować na rower", więc zwyczajnie podałem to najmocniejsze.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Można zakupić też u grega drugą L2P zamontować z tyłu, założyć czerwony filtr, dać na moc 100% i będziemy władcami tylnych światełek. :razz:



.
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

Tak greg , może ona i jest najmocniejsza, jednak za mocna wg mnie, dlatego garminn-owi odradzam. Prawdą natomiast jest, że pytał garminn o najmocniejsze światełko i je podaleś, co nie oznacza, że wie jaki to PAŁERRRR!!!!!:)) Vigo jednak znalazł chyba coś mocniejszego:-)
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
Garminn
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 20:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Garminn »

Witam,

Światło ma służyć temu, żebym był widoczny i to wszędzie, naprawdę mogę podać kilka przykładów kolarzy potrąconych pomimo odblasków, kamizelek, świateł tylnych w zimie jak i w lecie...


Waga w rowerze treningowym nie gra roli.


Czy będę mógł w przyszłości do tego pakietu z tylną lampką dokupić np: tylko samą przednią lampkę i podłączyć do już posiadanego pakietu?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Garminn pisze:Czy będę mógł w przyszłości do tego pakietu z tylną lampką dokupić np: tylko samą przednią lampkę i podłączyć do już posiadanego pakietu?
Oczywiście.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Garminn, weź tylko jeszcze pod uwagę to, że zbyt mocne tylne światełko tzn. takie, które będzie razić i wręcz oślepiać jadących za tobą wcale nie zwiększy Twojego bezpieczeństwa na drodze, a wręcz przeciwnie.

Jarzący się w zupełnych ciemnościach intensywnym światłem punkt może zaburzać i utrudniać ocenę odległości, oraz zmuszać kierowców do odruchowego przysłaniania oczu dłonią przed nadmierną jasnością, a więc chwilowego oderwanie jej od kierownicy co może skończyć się nieszczęśliwie.

Moim zdaniem nie warto popadać z jednej skrajności w drugą.


_
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

[OT]
kierowca który jedzie pomimo tego że nie widzi, to morderca potencjalny jest. Intensywnie prowadzę autko już prawie 10 latek i w takich sytuacjach albo zwalniam na tyle by widzieć albo jadę inną drogą. Jeżeli z naprzeciwka ktoś mnie oślepia to zwalniam. Tak samo z rowerem....

Każde inne zachowanie jest po prostu nieodpowiedzialne.
ODPOWIEDZ