Sterownik LED obsługiwany microswitchem.

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
l-malik
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:25
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: l-malik »

Witam, mam na imię Łukasz - w końcu z wiecznego "czytacza" awansuję na piszącego :wink:
greg - pisałeś mi w mailu, że
Driver wymaga chłodzenia, więc musi być połączony termicznie z obudową.
wybacz może głupie pytanie początkującego - jak to rozwiązać "technicznie"? Z racji dwustronnego montażu elementów nie bardzo wiem jak doczepić driver do radiatora...
Pozdrawiam, Łukasz
"Opór napotykany przez nową ideę rośnie wraz z kwadratem jej ważności"
Bertrand Russell
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Jak w 90% latarek. Przylutować sterownik zewnętrznym pierścieniem do korpusu.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
MrM
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 15:28
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: MrM »

greg pisze:Teoretycznie można podłączyć dwa drivery pod 1 switch, przy czym może zaistnieć sytuacja, że sterowniki "rozjadą się" czyli jeden zinterpretuje np. 3-klik a drugi nie. [...]

Lepiej użyć jednego drivera z procesorem, a drugiego tylko z układami AMC i podłączyć sygnał PWM z tego pierwszego.

[...]
Greg,

Ja połączyłem Twoje drivery równolegle i czasem pojawia się efekt, o którym wspomiałeś.
Nie jest to jednak na tyle częste by było uciążliwe, ale jeśli byłaby możliwość wyeliminowania tej niedogodności poprzez sterowanie wszytkich AMC z jednego procesora, to chętnie bym z tego skorzystał. Pytanie tylko czy procesor pociągnie 16xAMC?

Pozdrawiam
Mirek
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Nie znalazłem informacji na temat mocy dostępnych trybów. Czy coś już posunąłeś się z pracami w rozwinięciu oprogramowania tego sterownika?
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Aktualnie na ukończeniu jest sterownik extended v2.1 w wersji pod microswitch. Sterowanie jednym lub dwoma przyciskami (tryby góra-dół), autodetekcja ilości przycisków. Ogólnie funkcjonalność jak extended v2.1 latarkowy, w pełni programowalny itp. Termin około 2 tygodni.

Będzie też wersja do pracy przy wyższym napięciu w konfiguracjach LED/li-ion 2s/2s, 3s/3s, 4s/4s. Czyli doskonała opcja do zasilania np. MT-G2 z 2x li-ion.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Drag-On
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 08:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Drag-On »

Greg, a jest szansa by microswitch był przylutowany od strony procesora?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Przewody do przycisku chwilowego możesz przylutować gdzie chcesz. Albo do stosownych gwiazdek, albo bezpośrednio do nóg procesora, to nie problem.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

greg pisze:Aktualnie na ukończeniu jest sterownik extended v2.1 w wersji pod microswitch. Sterowanie jednym lub dwoma przyciskami (tryby góra-dół), autodetekcja ilości przycisków.
Mam kilka "kadłubków" (bez driverów) z Petzla Myo XP i zastanawiam się czy nie dałoby się wyposażyć je w Twoje sterowniki. Jak rozwiążę problem z geometrią (umieszczeniem takiego krążka) to się odezwę. No chyba że wiesz coś na ten temat ?
pozdrav
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Możesz zmodyfikować mechanicznie driver. Przylutować układy AMC i obciąć kawałek płytki.
Do Myo nie przymierzałem tego drivera, nie pomogę z rozwiązaniem.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

greg pisze:Możesz zmodyfikować mechanicznie driver. Przylutować układy AMC i obciąć kawałek płytki.
Do Myo nie przymierzałem tego drivera, nie pomogę z rozwiązaniem.
Raczej odlutować AMC, wystarczą dwa. Przy 700mA driver się nie grzeje a i leda się da jakoś jeszcze schłodzić. Z wielkością jest ten problem że ten driver jest za mały :) Ale będę kombinował.
pozdrav
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

greg pisze:Przylutować układy AMC...
Miało być przelutować (w inne miejsce).
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

greg pisze:
greg pisze:Przylutować układy AMC...
Miało być przelutować (w inne miejsce).
To dobry pomysł, może by nawet na płytkę driverka wcisnąć mikroswitche w miejsca odpowiednie dla tej czołówki, pomyślimy ;)
pozdrav
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Teraz głowy nie dam, bo już trochę nie pamiętam, ile miejsca w Myo, ale może by dało radę oryginalny sterownik wypatroszyć z elementów oprócz mikroswichy. Krążek z powyższym sterownikiem z 2AMC nakleić (z izolacją) na płytkę po oryginalnym i tylk opołączyć kabelkami, co trzeba... Wtedy mikroswiche by na pewno były na swoim miejscu, ale by trzeba zniszczyć istniejący sterownik, choć ten z XP to akurat mała strata, bo kiepsko z aku działał.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

greg, do takiego zastosowania przydałby się jednak sterownik z sygnalizacją napięcia dodatkową diodą, czy już może zmieniłeś procek na lepszy?
marmez, tak się nie zmieści, ale mam pomysł żeby go umieścić na spodzie wewnątrz obudowy, tam gdzie teraz jest część radiatora, a radiator przenieść na tył obudowy do wnęki i zapodać mu otwarcie na zewnątrz. Ale to wątek Grega, nie śmiećmy

edit 27.10
greg, Twój sterownik znakomicie zmieści się w tej wystającej dołem części obudowy po zlikwidowaniu tego powyginanego radiatora. Jeszcze tylko popracuję nad radiatorem wystającym na zewnątrz i voila :)
Oryginalny sterownik moe zostać bez obciążenia lub odcięty od napięcia z wykorzystaniem tylko microswitch-y. Wskaźnik napięcia też chyba nie będzie potrzebny bo kombinuję z woltomierzem LED 0,28"
Mam pytanie co do sterowania - czy dałoby się zaimplementować sekwencje włączania/świecenia z Petzla do Twojego sterownika?
pozdrav
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Greg jak na dzień dzisiejszy wyglądają prace nad sterownikiem? Są już ukończone, może jakieś nowości wprowadziłeś lub jest nowsza wersja? Od kiedy będziesz je montował?
Gadaj bom wielce niecierpliwy. ;)
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
ODPOWIEDZ