Wymiana reflektora w Fenix LD12

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Wymiana reflektora w Fenix LD12

Post autor: pralat »

Witam,
trochę jestem niezadowolony ze skupionego promienia w LD12, reflektor typu OP na pewno dawałby lepszy (dla mnie) efekt. Czy taka wymiana jest w warunkach domowych w ogóle możliwa? Czy można kupić taki reflektorek w rozsądnej cenie? Nie chciałbym się podejmować jakichś działań, jeżeli miałyby być bardzo drogie i/lub czasochłonne...
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witaj.
Trzeba by sprawdzić najpierw same wymiary reflektora. Na szybko przejrzałem google i nic ciekawego nie znalazłem.
Chcesz rozkręcać? Może piguła nie będzie klejona.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Hej,
a jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia przy demontażu? Oraz, jaka jest szansa, że jak to złożę z powrotem, to będzie działać?
Tam w ogóle może być problem ze zdemontowaniem, ze względu na dodatkowy guziczek z boku.

Poszukałem jeszcze w googlach na temat demontażu popularnego LD10, znalazłem takie hasło:
"The emitter module is sealed inside the head and is not easily disassembled"
(tutaj).
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Prawdopodobieństwo uszkodzenia jest równe twoim umiejętnościom + szczęście. Nikt tego ci nie powie bo nikt nie wie co potrafisz, jakie masz "zaplecze" itp.
ILPT
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Prosciej chyba będzie wymienić szybkę - np. coś takiego, lub może też być zwykła plastikowa szybka podrapana papierem ściernym. Obrazek
Jednak najprościej i najbezpieczniej będzie zastosować dyfuzor dyfuzor
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

W dyfuzor się zaopatrzyłem parę dni temu, daje on jakiś efekt, ale wiadomo że fajniej byłoby, gdyby i bez niego było ok.
Z próbami modyfikacji wstrzymam się, na pewno za jakiś czas pojawią się w sieci informacje na temat demontażu i wtedy się do sprawy ustosunkuję ;)
Dzięki <soczek>
ODPOWIEDZ