Problem z masą monitora

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
hagrid
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: hagrid »

Witam
Może nie do końca w temacie ale mam podobny problem - z powodu kondensatora umieszczanego pomiędzy częścią sieciową a niskonapięciową zasilacza impulsowego.
Myślę że rysunek dokładnie prezentuje sprawę - karta graficzna to część projektu na mikroprocesorze.
W chwili podłączenia monitora popłynie prąd - między masą karty gaficznej a monitorem istnieje znaczna różnica napięć.
Co moglibyście mi poradzić?

Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Nie wiem, czy tylko tak narysowałeś, czy masz tak połączone, ale nie powinno być połączenia pomiędzy PE a N. Kolejna sprawa, to w przypadku połączenia obu urządzeń (monitor - zasilacz) do tej samej linii zasilającej, nie ma prawa być różnicy potencjałów na masach. Obstawiam wadliwy lub uszkodzony zasilacz.
Sprawdź połączenie masy w zasilaczu (wewnątrz), tam najprawdopodobniej jest uszkodzenie.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
hagrid
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: hagrid »

Dzięki za przeniesienie do nowego tematu. Układ sieci to TN-C, rzeczywiście nienajlepiej narysowałem.
Zasilacz impulsowy jest galwanicznie odizolowany od sieci przez transformator, transoptor, pozostaje tylko ten kondensator w którym widziałem przyczynę problemu. Chodziło mi o to że podczas pomiaru napięcia między jednym z zacisków wyjściowych zasilacza a linią "PEN" miernik pokazuje na zakresie AC napięcie koło 90V. Ale jak się teraz nad tym zastanawiam to nie powinno mnie to dziwić :oops:
ODPOWIEDZ