Fenix HL30

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
carlos69
Posty: 6
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 20:48
Lokalizacja: Chojnice

Fenix HL30

Post autor: carlos69 »

Witam wszystkich.Czy ktoś już miał może styczność z tą czołówką??
Czy warto troszkę dopłacić czy pozostać przy Fenix HL21
Proszę o wszelkie uwagi i opinie.


Fenix HL30
http://www.fenixlight.com/viewnproduct.asp?id=113
carlos69
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

Witaj.

Porównaj sobie zdjęcia

HL 30 i HL 21

http://fonarik.com/test/indexen.php?mod ... e=2&mode=0
( z lewej strony masz zdjęcia z feniksami )


HL 30 ma niby ponad 2 razy więcej lumenów, ale gdzieś to wszystko ucieka na boki.
Osobiście lubię jak czołówka na w miarę duży zasię i skupione światło. Jeżeli potrzeba poświecić bliżej wtedy przydaje się dyfuzor.
vrtel
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 11:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: vrtel »

Witam!
Szukam zastępstwa dla mojej Tikka XP, myślałem o Myo RXP ale to już spory potwór.
Pomyslałem o HL30.

Przeznaczenim czołówki mają być biegi na orientację, szukam czegoś z rozproszonym swiatłem, dobrze współpracującego z akumulatorkami, dobrze byłoby gdyby miało stabilizację jak RXP i cieplejsza niż w XP diodę

Dlaczego przejadła mi się Tikka XP? Na akusach daje za mało światła, światło jest zimne i blade, akumulatorki AAA mają małą pojemność.

Próbowałem Ultrafire H3B ale mi nie podeszła, czołówki używam też na dłuższych wypadach w góry więc wolałbym jednak zasilanie AA niż 18650

Jestem laikiem więc pytanie może naiwne: Czy RXP tudizez Fenix będa działały na akumulatorach Li-Ion 3,7 V ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi

edit: Oczywiście z tym "przejedzeniem" chodziło mi o Tikkę , nie o RXP
Ostatnio zmieniony piątek 12 paź 2012, 08:22 przez vrtel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirat
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 10 lip 2012, 15:26
Lokalizacja: Cały świat

Post autor: Pirat »

A czemu wolisz zasilanie AA niż 18650? Na wypad w góry możesz wziąć zapasowy akumulator, zajmuje mniej miejsca niż 4 AA. W górach chodzę z czołówką zasilaną z jednego 18650, a w plecaku mam zawsze zapasowy akumulatorek.

"Dlaczego przejadła mi się RXP? Na akusach daje za mało światła, światło jest zimne i blade, akumulatorki AAA mają małą pojemność.
(...)
Jestem laikiem więc pytanie może naiwne: Czy RXP tudizez Fenix będa działały na akumulatorach Li-Ion 3,7 V ?"

Trochę przekombinowałeś :) Domyślam się, że przejadła Ci się Tikka XP. Nie dziwię się.
A więc teraz właściwa odpowiedź: zarówno RXP jak i czołówki Fenixa dobrze współpracują z akumulatorkami. Jeżeli chodzi o relację cena/jakość - zdecydowanie lepiej wypada Fenix, ma też nieco cieplejszą diodę. Ja bym brał Fenixa, ale też dlatego, że nie lubię Petzla.
Niestety nie mogę powiedzieć czy działają na Li-Ion, najlepiej po prostu napisz maila do polskich dystrybutorów - dla Petzla jest to AMC, a dla Fenixa - Kolba.

edit: przejrzyj sobie jeszcze:
http://www.light-test.info/index.php?op ... 54&lang=pl
Jest to bardzo fajna strona na temat światełek, pisze tam Dominik (również z tegi i kilku innych forów), który o świetle chyba wie wszystko co tylko można wiedzieć :)
vrtel
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 11:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: vrtel »

Faktycznie się pomyliłem, oczywiście mam Tikkę XP i chciałem coś lepszego.

Wolę AA, bo czasami wyjeżdżam w teren na 2-3 tyg.
Będę się czuł pewniej ze świadomością, że jak zejdę do doliny to dostanę takie baterie.

18650 są fajne, używam w L2P "od Grega" ale są dosyć spore i ciężkie i do biegania jakoś średnio to widzę na głowie. Niemniej jednak, jeśli znacie jakąś wartą polecenia czołówkę zasilaną 18650 w okolicach 200zł to chętnie rozważę. Tylko niech to będzie czołówka a nie konstrukcja w stylu Ultrafire H3B

Może uda mi się zmacać HL30 na Zlocie, zapytam Kolby, dziękuję za konkrety Pirat :)
Jeśli komuś coś jeszcze się nasuwa to proszę o dalsze wskazówki
ODPOWIEDZ