Wybór lampki na rower

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
wanmic1
Posty: 39
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 00:27

Post autor: wanmic1 »

Witajcie :o)

Przymierzam się do zakupu lampki rowerowej która jednocześnie będzie mogła służyć jako latarka np. na camping...
Rozważam 2 modele uznanej firmy Cateye: HL-EL520 i HL-EL 530.
Chciałbym, żeby:
1) latarka świeciła bardzo mocnym i jasnym światłem
2) miała przynajmniej 2 tryby świecenia
3) była bardzo ekonomiczna (żeby na jednym zestawie 4 AA Eneloop świeciła przynajmniej 6 godzin w trybie maksymalnym). Producent podaje tam jakieś kosmiczne wartości rzędu 230 h ale nie traktuję tego poważnie
4) siedziała mocno w uchwycie (nie miała luzów).

Bardzo Was proszę (zwłaszcza tych zapalonych rowerzystów) o podpowiedź którą lampkę byście polecili ? Kiedyś w sklepie testowałem tą HL-EL530 i faktycznie świeci bardzo mocno, ale niestety snop światła jest za bardzo skupiony jak do jazdy rowerem...

A może ktoś może polecić jeszcze inny produkt ? Będę na prawdę bardzo wdzięczny...

Z góry dziękuję za cenne wskazówki :mrgreen:

Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

W sumie do twojego opisu najbardziej pasowała by bocialatarka... tylko zasilanie jest z 18650, ale proponował bym ja wziąć pod uwagę.

CatEye HL-EL530 po wymianie leda na SSC, świeci znacznie jaśniej i trochę szerzej - ale nadal ma tylko 1 tryb - na komplecie akumulatorków świeci mocno przez ok 7 godzin. Z Kolei 520 jest wyjątkowo felerna jeśli chodzi o zdemontowanie i wymianę leda.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
wanmic1
Posty: 39
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 00:27

Post autor: wanmic1 »

Dominik pisze:W sumie do twojego opisu najbardziej pasowała by bocialatarka... tylko zasilanie jest z 18650, ale proponował bym ja wziąć pod uwagę.

CatEye HL-EL530 po wymianie leda na SSC, świeci znacznie jaśniej i trochę szerzej - ale nadal ma tylko 1 tryb - na komplecie akumulatorków świeci mocno przez ok 7 godzin. Z Kolei 520 jest wyjątkowo felerna jeśli chodzi o zdemontowanie i wymianę leda.
Dzięki Dominik za radę.

Ja potrzebuję latarkę na zwykłe paluszki AA. Więc bocialarka odpada :???:

A czy nie ma dobrej lampki rowerowej której nie trzeba modyfikować ? Używałeś HL-EL 520 ? Ludzie na różnych forach piszą że jest OK (ładnie świeci, jest ekonomiczna no i zasilana bateriami AA - to dla mnie bardzo ważne).

Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Bawiłem się 520 - ale gdy nie dało się jej w jakiś rozsądny sposób rozebrać a świeciła sporo słabiej od 500 to ją sobie odpuściłem.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
wanmic1
Posty: 39
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 00:27

Post autor: wanmic1 »

Rozumiem, czyli w grę wchodzi jeszcze HL-EL 500...No dobra, popatrzę co o niej ciekawego piszą użytkownicy :o)
Dzięki za poradę.

Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

500 to starsza wersja 530 - ja osobiście polecam wersje 500G z Niemiec ok 50 euro kosztuje ale ma sterownik i wskaźnik baterii - prąd leda jest ustawiony na 380mA zamiast 230 w standardowej (przez rezystor na dodatek :oops: ).
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
wanmic1
Posty: 39
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 00:27

Post autor: wanmic1 »

Panowie, mam pytanie: czy Cree XR-E Q5 to dobra dioda ? Warto kupować latarkę z taką diodą czy są już jakieś lepsze ?

Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Są z Cree XR-E R2... :cool:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
abramis
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 23:14

Post autor: abramis »

Podłącze się z pytaniem, czy w którejś z latarek oferowanych w DX ( oprocz bocialarki) mozna niewielkim nakladem pracy wymienic reflektor na pasującą soczewke i dodatkowo jeszcze włozyc driver z trybami, tak aby zrobic z niej latarke rowerową? Zasilanie AA, AAA albo 18650.

Pozdrawiam, Romek.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

A to już moją Bocialarkę na DX sprzedają? :evil: To chinole podłe :cry: Na serio to nie zrobisz mocnego światła na rower ~200lm przy obudowie z tworzyw. To jest dużo ciepła które musi być oddane na zewnątrz a w takiej obudowie to jedyne co idzie to wycinać jakieś otwory i radiatory wyprowadzać (ktoś to zdaje się u Nas na forum praktykuje :wink: ale dochodzą problemy z uszczelnieniem i pewnym zespoleniem tych części ). Kupując jednak lampkę za niemałe pieniędze i nie znając jej budowy tj. czy wyżej opisane praktyki w ogóle uda się przeprowadzić (mówię o gotowych firmówkach z Polski) to takie trochę kupowanie kota w worku :roll:
Sometimes darkness can show you the light
abramis
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 23:14

Post autor: abramis »

Hehe, no dobra, Bocian złapałes mnie na słowach. Mnie chodziło o to, zę bocialarka juz jest a wiec moze spróbowac czegoś innego. Myslałem o jakiejś gotowej latareczce z DX w której mozna wywalic reflektor i dopasowac bez większych problemów kolimator a moze nawet jeszcze wstawic jakis driver z trybami. Oczywiscie nie mam na mysli plastikowych lampek tylko aluminiowe. Byłaby wtedy lampka rowerowa w jednym kawałki z bateriami. A zapytałem dlatego, ze czytając od pewnego czasu to szacowane forum wciągnałem sie i rad bym spróbowac teraz cos samemu pogrzebac. A czas juz na swiatełko rowerowe bo dzionek coraz krótszy. No wiec co, da sie cos wybrac z tamtych latarek ? :smile:
ODPOWIEDZ