Lampy metalohalogenkowe w domu

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Mirecki
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 22:01
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Mirecki »

A propos Tridonika: Mam jednego 100/150W ale nie odpala. Próbowałem na 150 bo takie mam źródła. Mogę spróbować podłączyć w konfiguracji na 100W z podłączoną lampą 150W? Czy skoro nie odpala to raczej całkiem padnięty? Naprawia się to jakoś czy raczej wymienia?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Mirecki pisze:Mogę spróbować podłączyć w konfiguracji na 100W z podłączoną lampą 150W?
Będzie parskać, strzelać, migotać niebieskawo-nieprzyjemnym światłem, ale lampy nie odpali. Chociaż skoro elektroniczny to może tego nie być, nawet jeśli jest sprawny.
olas_zet
Posty: 73
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 15:08
Lokalizacja: Wa-wa, Toruń

Post autor: olas_zet »

..to ja tak z drugiej strony zapytam - czy żarnik 35w można odpalić z statecznika 70w?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Można. :twisted: Ale tylko raz, potem pozamiatać i kupić nowy. Aha wcześniej trzeba założyć okulary ochronne, z dużą wytrzymałością na cząstki z wysoką energią :)
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Zbychur pisze:Można. :twisted: Ale tylko raz, potem pozamiatać i kupić nowy. Aha wcześniej trzeba założyć okulary ochronne, z dużą wytrzymałością na cząstki z wysoką energią :)
Sprawdzona metoda? Ja bym chętnie odpalił by sprawdzić czy mój klosz da radę to wytrzymać...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Raz odpaliłem przez pomyłkę 70W lampę układem 150W, głośno pukło tak po 3 sekundach. Halopak 500W wytrzymał, jedynie małe ślady na odbłyśniku.
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

Mam kilka pytań związanych z lampami MH

Po pierwsze czy oprawy jak niżej można wykorzystać do lamp MH (czy żarówki MH rx7s(?) pasują):
http://allegro.pl/lampa-zewnetrzna-z-se ... 43988.html
http://allegro.pl/vorel-82787-halogen-l ... 25900.html

Po drugie jaka powinna być maksymalna odległość pomiędzy układem zapłonowym (ze statecznikiem) a lampą?
Można np. układ zapłonowy zamontować 10metrów od lampy czy musi być blisko?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

lucky, do tych opraw, bez większego problemu wchodzą max 70W MH na RX7S.
Odległość zależy od układu i grubości kabla. Na układzie najczęściej pisze jaka jest maksymalna. Ja na osobnych przewodach 2,5mm2 czasem nawet do 5m robiłem.
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

Zbychur pisze:lucky, do tych opraw, bez większego problemu wchodzą max 70W MH na RX7S.
Dzięki, dobre i to ale z 150W już będzie problem?
Zbychur pisze: Odległość zależy od układu i grubości kabla. Na układzie najczęściej pisze jaka jest maksymalna. Ja na osobnych przewodach 2,5mm2 czasem nawet do 5m robiłem.
Kable byłyby nowe. Generalnie plan jest taki by układ był wewnątrz budynku a lampa na zewnątrz. Z tymże w jednym miejscu to pewnie musiałoby być z 10metrów a może nawet nieco więcej odległości od układu do lampy. Realne czy raczej nie ma co liczyć na to by działało to poprawnie przy tak dużej odległości?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Zobaczysz czy odpali na takich długich kablach, jeśli odpali to będzie chodzić. 150W nie bardzo mieści się w puszce, nie mówiąc już o zaciskach
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Bywają układy co i na 10m dają radę.
Może lepszy przewód ??
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Najczęściej są to układy elektromagnetyczne, sam mam ansorgi z deklaracją do 10m.
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

Zbychur pisze:Zobaczysz czy odpali na takich długich kablach, jeśli odpali to będzie chodzić. 150W nie bardzo mieści się w puszce, nie mówiąc już o zaciskach
Może 70W wystarczy a jak nie to poszukam większej obudowy.
Wiecie gdzie można tanio kupić taką która zmieści 150W lampę i będzie przeznaczona do pracy na zewnątrz?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Poszukaj w marketach budowlanych, haleczka 750W lub 1000W, imponująca ilość światła ze 150W i bardzo szeroko. Koszt ok 60-70zł, ale dużo lepsze rozwiązanie niż dedykowane oprawy.
cbanan
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa/Łowicz

Post autor: cbanan »

lucky pisze:
Wiecie gdzie można tanio kupić taką która zmieści 150W lampę i będzie przeznaczona do pracy na zewnątrz?
Np. tu http://allegro.pl/oprawa-metalohalogenkowa-o-mocy-150w-i4989708815.html

Rx7S IP65 dostępne w wersjach od 70W do 400W w wydaje mi się całkiem niezłej cenie.
ODPOWIEDZ