Kolejny HID homemade , do znudzenia ;)

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Stosowanie reflektora z auta mija się z celem - taki z Golfa 4 ma już uformowane lustro które układa wiązkę i ją rozprasza a jedynie przesłona na żarówce ustala odcięcie dla ruchu (prawy/lewy). W tym wypadku lepiej stosować lustra z reflektorów dalekosiężnych.
ILPT
warn
Posty: 11
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 12:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: warn »

Super sprawa, Kolega się pochwali ile wynosi czas pracy na tych ogniwach? Bo chyba też sobie takie zestaw zaczynam konstruować :D

Co do reflektorów z samochodu to one rozkładają światło inaczej przez klosz z racji wymagań i norm używania tego światła w ruchu drogowym.
Ale jeśli już to lepiej np z golfa 2 można to mieć ze złomu za ... :evil: ... i jest małe bo od drogowych i mijania to dwa różne nie połączone oddzielne klosze.
Ostatnio zmieniony sobota 20 paź 2012, 19:06 przez warn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W mk3 też takie były w projektorach, niemniej jednak najlepsze rezultaty dają reflektory dalekosiężne - mocno skupiają wiązkę i świecą dalej niż długie. Przy chińskich palnikach bywa problem z zogniskowaniem (różnice w umiejscowieniu bańki z gazem sięgają nawet 3 mm).

DObry rezultat osiągnąłem w latarce na H3, w którą wpakowałem palnik H3, lekka regulacja i była fajne działko fotonowe.

Czas świecenia na zestawie akku z lapa wynosił około 2 - 2,5 godziny (bynajmniej w tym cudzie co ja robiłem jakiś rok temu). Wszystko zależne od stanu akku i przetwornicy - niektóre biorą po pełnym rozgrzaniu palnika 3,5 A a niektóre 6A. Mam też w domu przetwornicę Kingway która w trakcie zapłonu w impulsie bierze 15 A a po zapłonie 10. Grzeje się niemiłosiernie a palnik po zapłonie ma niestabilny łuk.
warn
Posty: 11
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 12:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: warn »

Ale ten z laptopa rozebrałeś na pojedyncze 18650 i w szereg po 3 czy 4? Patrzyłem na mój zestaw HID i ma zakres pracy od 9 do 15V.

Tylko obudowy szperacza nie mam i chyba będę musiał kupić jakiś padły szperacz :roll:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Rozebrany akku z della, wyprowadzone przewody do balansera i tyle. No jeszcze owinąłem termokruczliwą rurką.
ILPT
Awatar użytkownika
Mazik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2011, 14:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mazik »

Panowie mam pytanko, gdyż chcę działać podobnego hida mam już obudowę i resztę dupereli. Teraz pytanko, gdyż odbłyśnik w mojej latarce jest pożałowania godny co by najlepiej podpasować ze sklepu wesema? Ktoś może próbował wymianę? Bo słyszałem o "Element optyczny H1" ale niezbyt się orientuję który to.


Pozdrawiam Michał.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 lis 2012, 16:16 przez Mazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Fajnie, że wszystkie elementy zmieściły się w body - ja miałem generalnie taką sama obudowe i graty i nie dało rady. :zly:
methyl
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 14:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: methyl »

Do mojej obudowy spokojnie weszły 3 pakiety po 3 szt. 18650 i przetwornica slim a jest to ta mniejsza obudowa od zółtego chińczyka.
Teraz świeci długo. Nie wiem dokładnie ile ale po ok. godzinie było jeszcze spore napięcie na akku.
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Ja mam koszyk na 2x3 18650 i nie dało rady... :o Zabrakło miejsca na to pudełko na kablu idącym do palnika (takie trochę większe niż pudełko zapałek, nie wiem za co dokładnie odpowiada). To znaczy na wcisk może i by weszło, ale bałem się wciskać na siłe refa.
methyl
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 14:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: methyl »

Chwilowo nie zrobię foto bo latarka od 2 dni jest rozmontowana w celu dorobienia połączeń pod ładowanie i kontroli napięcia.
Przetwornica typu slim"dc" jest z tylu przymocowana do górnej ścianki pod uchwytem latarki. Pod nią 6 sztuk LI-ION. Weszło by chyba 7. Pozostałe 3 są pod reflektorem latarki w górnej części. Tam jest sporo miejsca. Na tyle dużo że nie nagrzewają się od reflektora. Zastosowanie koszyków mija się z celem. Dużo miejsca wtedy to zajmuje. U mnie jest polutowane i połączone taśmą. Prowizorka ale działa i nic nie lata w środku bo powciskane na styk :)


Z innej beczki:

Ci co grzebią w HID-ach powinni spojrzeć na to :)

link do forum

Na dole strony jest metoda na chińską przetwornicę AC 35W.
Metoda na zwiększenie mocy i jej regulację.
Żarówka zostaje ta sama 35W. Pracuje poprawnie na 55W.

Oj coś czuję że potrzebuję większej obudowy bo mam właśnie taką przetwornicę :D
Przyda się trochę więcej lumenów.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Moje przetwornice po sam brzeg zalane czarnym glutem... Choć na etykietce mam 55W to nie wierze temu.
W poniedziałek zmierzę jaki prąd idzie w palnik, wtedy zobaczymy czy naklejka mówi prawdę :D
generalj
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 17:27
Lokalizacja: WrocłW

odbłyśniki SMO do hid-a

Post autor: generalj »

Świetne zabawki... nowy w temacie wita:) Chcę zbudować hida z części: http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1021 poszukuję ref o skupieniu 6-10stopni...ale o ile do ledów nie ma z tym problemów, tak w przypadku hidów jest masakra:/ możecie podać jakieś rozwiązanie? Pozdrawiam
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Ja mam w zółtej obudowie 4S4P + Przetwornica + Układzik zasilania z zewnętrznego 12V

Się popieści to się zmieści .
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
aquater
Posty: 43
Rejestracja: piątek 01 mar 2013, 20:12
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

jestem ciekaw czasu pracy takiego hida .... Długa to pośmiga na akumulatorach?
Ostatnio zmieniony środa 04 wrz 2013, 14:20 przez aquater, łącznie zmieniany 1 raz.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

ok 3-4h przy dobrych warunkach.
Ostatnio zmieniony środa 04 wrz 2013, 14:21 przez ProLight, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ