Dealextreme i PayPal - HOW TO

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 189
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 08:00
Lokalizacja: Jaworzno

Dealextreme i PayPal - HOW TO

Post autor: bogas »

Cześć.
Jako, że sam nie wiedziałem jak pokonać brak karty kredytowej i jak kupować piszę to, aby oszczędzić pytań nowej userii i nerwów starszej :D
Karty kredytowej mieć nie musimy.
Po pierwsze wchodzimy na http://www.paypal.pl/pl i zakładamy sobie konto.
Po pomyślnym założeniu konta i zalogowaniu się szukamy u góry "Dodaj środki do konta".
Klikamy i widzimy coś w ten deseń:
Nazwa rachunku
BofA re: PAYPAL PTE LTD
Nazwa banku
Danske Bank A/S S.A. Oddzial w Polsce, Warsaw
Numer porządkowy rachunku
182360000500000045xxxxxxxx
Identyfikator przelewów bankowych
D1APLHNxxxxxxxx
Numer porządkowy rachunku, to nasze konto na które przelewamy środki.
W tytule przelewu koniecznie (!) Identyfikator przelewów bankowych.

Dane właściciela konta, z którego przelewamy pieniądze, muszą być zgodne z danymi właściciela konta PayPal.

Na kasę (przy przelewie z konta) czekałem 24h. Po zaksięgowaniu na koncie paypal'owym dostaniemy e-mail.

Teraz już tylko wchodzimy na http://www.dealextreme.com/ i kupujemy.

O cle i podatku VAT.

Pozdrawiam,
bogas
Ostatnio zmieniony wtorek 02 lut 2010, 15:22 przez bogas, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

W sumie to dla mnie nowość - bo dotychczas polskie konta były mocno ograniczone i nie pozwalały na przechowywanie środków "na koncie". Trzeba było sobie zakładać konto na kartę z innego kraju aby tamtejszy bank obsługiwał ci konto (a tu tłumy walą drzwiami i oknami - na szczęście od granicy niemieckiej nie jest daleko).

In plus dla nich, że rozszerzyli jak widać umowę z Danske Bank na Polskę - a to w ogóle ciekawostka bo ten bank u nas prawie nie istnieje… Dzięki takiemu zagraniu mogą zgarnąć sporo nowych klientów :twisted:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzięki za ciekawą informację i opis :wink:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Jest jeszcze jeden plus tej sytuacji - o ile w przypadku zakupów w dolarach mając kartę rozliczaną w dolarach wychodzi się nawet lepiej niż mając kartę złotówkową :

=> PayPal obciąża kartę w dolarach i te są przeliczane na złotówki po kursie banku, który jest lepszy od PayPal-owego.

To w przypadku zakupu w EURO czasami jest niefajnie :
=> Euro są przeliczane na dolary po kursie PayPal i dopiero potem rozliczane przez bank

Wtedy 2 razy dostajemy po zadku nabywając daną walutę obcą po kursie zakupu - różnice wynikające z podwójnego przewalutowania wynoszą zwykle 2-5%, przy drobnych zakupach są prawie niezauważalne ale przy 1000+ pln przekładają się na realne 20-50 pln i więcej...
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

[quote="Dominik"]W sumie to dla mnie nowość - bo dotychczas polskie konta były mocno ograniczone i nie pozwalały na przechowywanie środków "na koncie". Trzeba było sobie zakładać konto na kartę z innego kraju aby tamtejszy bank obsługiwał ci konto (a tu tłumy walą drzwiami i oknami - na szczęście od granicy niemieckiej nie jest daleko).

Podobno ( nie pamietam czy przypadkiem konsultant paypala mi tego nie powiedzial) paypal od jakiegos czasu stal sie bankiem, a co za tym idzie jakies tam plusy sie musialy pojawic:)
Pozdrawiam,
Michał
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Jeszcze jedna drobna uwaga dotycząca zakupów za pomocą pay-pal. Nie wiem, czy wszystkie, ale zakupy robione w DX rozliczane są według czasu amerykańskiego! Co może spowodować, że kupiliśmy dzień wcześniej! ;-) Ma to znaczenie zwłaszcza 1-go dnia miesiąca rano. U nas jest już pierwszy, kupiliśmy jeszcze w poprzednim miesiącu, więc kartę obciąży nam miesiąc wcześniej, niż planowaliśmy.
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 189
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 08:00
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: bogas »

m-blue pisze:
Dominik pisze:Podobno ( nie pamietam czy przypadkiem konsultant paypala mi tego nie powiedzial) paypal od jakiegos czasu stal sie bankiem, a co za tym idzie jakies tam plusy sie musialy pojawic:)
Jeśli patrzyć na to jak na przelewy bankowe, to po prostu jest bank od A do Z.
Szybkość przelewu dokładnie jak między dwoma rachunkami w jednym banku - księgowanie bez czynnika ludzkiego.

Tak czy inaczej - wielki krok naprzód.

Zobaczymy czy mi przesyłka dojdzie :D
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

cale szczescie ze teraz to bank, bo kiedys sprzedalem komputer przez paypal, wyslalem, a za dwa dni mi cofneli kase z konta, bo przyszly z kradzionej karty kredytowej.... w normlanym banku nie ma takiej mozliwosci...
Pozdrawiam,
Michał
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Może ktoś wie, gdzie można znaleźć aktualny kurs wymiany walut na PayPal? Szukam, grzebię i nie mogę się dogrzebać, mimo że robię wszystko zgodnie z instrukcją podaną przez nich :-(
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...Bo moim zdaniem mają do D trochę stronę zorganizowaną, wyszukiwarka się wiesza...ehh...bank :razz:
Musisz być zalogowany i:
https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... calculator
Awatar użytkownika
wolfj23
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 03:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: wolfj23 »

Mam dodatkowe pytania pewnie śmieszne :lol: ale nigdy nie zamawiałem z zagranicy więc wybaczcie...

A co się stanie jeśli jednak dowalą cło do przesyłki? W jaki sposób będę musiał to zapłacić?

Czy jakie są zasady nalicania cła jest jakaś stawka procentowa od wartości paczki?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Ok 5% cła i 22% vatu naliczane od wartości paczki po dodaniu kosztów przesyłki - płacisz przy odbiorze paczki na poczcie lub u listonosza + oczywiście koszty pobrania.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
wolfj23
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 03:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: wolfj23 »

To jeszcze jedno pytanie ile dealextreme liczy sobie za przesyłkę do Polski ? (Na razie raczej nie będe zamawiał cięższych niż latarki)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Od 15$ przesyłka jest za darmo.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Ciacho
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2008, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ciacho »

Od 15$ przesyłka jest za darmo.
Poniżej 15$ też jest za darmo. Wystarczy, że przy produkcie jest napisane "Worldwide Free Shipping". Np TAKI gadżet :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ