Beamshoty: ArmyTek Barracuda, Fenix TK35, Klarus XT30

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Beamshoty: ArmyTek Barracuda, Fenix TK35, Klarus XT30

Post autor: Power2Nite »

Fatalne warunki oświetleniowe zniechęciły mnie do dalszego testu latarek i rzetelnego jego opracowania (latarek mam więcej na weekend, trzymajcie kciuki za pogodne niebo i brak zaświetlenia nieba sodówkami) wrzucam więc zdjęcia trzech z jedenastu latarek jakie chcę przetestować.

Wnioski. Klarus XT30 to fajny kawałek throwera, ładnie wykończony, ale moja nieuleczalna Armytekofilia powoduje że Barracuda wygrywa pojedynek na emocje. TK35 trzyma się nieco z boku swoich kolegów z większymi powierzchniami reflektorów i węższymi kątami rozsyłu spilla, ale jest fajnym klockiem dobrze obrobionego aluminium i wzbudza pozytywne emocje nawet wśród laików, zwłaszcza że nie wypada z kieszeni kurtki, jak zwykła czynić Barracuda czy XT30. Fajny ma guziczek do zmiany trybów i ordynarni EDC-owcy ją polubią jako uzupełnienie swoich drobinek jedzących CR123. Jeśli mówimy o wypadaniu z kieszeni, XT30 jest na szczęście łatwy do odszukania dzięki ekspresji wysokoczęstotliwościowych odgłosów dobywanych z wnętrza chińskiej przetwornicy, a konkretnie cewki indukcyjnej. Nie mniej jednak, ordynarna lecz wydajna prądowo elektronika pozwala tej śliskiej w obyciu moich rękawiczek latareczce wspiąć się na wyżyny throwu, dosięgając pięt Barracudy, która ogólnym obyciem na wolnych od pisku salonach deklasuje ją znacznie, dodatkowo chwaląc się odkręcaną głowicą i natychmiastową reakcją na człowieczą chęć zmniejszenia jasności do minimalnego trybu, gdy porazi go koszmarna ilość światła w odcieniu 1C. Nie wspominając o seksownym rozkładzie jasności promienia, bardziej lubię tylko swojego kompaktowego HID-a pod tym względem. XT30 za to nie szaleje, po prostu rzetelnie nasyca luksomierze. Wypadanie z kurtek bądź też rąk latarkowicza powstrzymuje Barracudę fantastyczna anoda o szorstkości słowionej drapieżnej ryby, która też niczym tablica szkolna przyjmuje wszelkie zarysowania od kluczy, suwaka, kamienia czy telefonu komórkowego. Jednak w odróżnieniu od telefonu w tej konfrontacji, czułe przetarcie jej cielska usuwa owe ujmy całkiem skutecznie. Dalej, podobno Barracuda ma więcej lumenów od konkurentów ale moje niedoskonałe oko tego nie widzi, widzi to albo marketing Armyteka, albo bezpośrednio lutowana na miedzianym podłożu dioda XM-L2 T6 zasilana prądem większym niż ustawowe 3 Ampery, która jakoś ominęła mój egzemplarz i wiele innych. Cóż, nawet taki kawał lampy to podstawa zadowolenia na wiele długich nocy, zwłaszcza, że ma fajną walizeczkę w kolorze żółtym:)

szeroki plan

referencja:
Obrazek
TK35:
Obrazek
XT30:
Obrazek
Barracuda:
Obrazek
zbliżenie
referencja:
Obrazek
TK35:
Obrazek
XT30:
Obrazek
Barracuda:
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 18 sty 2013, 23:11 przez Power2Nite, łącznie zmieniany 1 raz.
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Zdjęcia pokazują, że mimo upływu czasu TK35 nadal w czołówce.
Dzięki za fotki.
M
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

Do tego fajnie wygląda i wyróżnia się z tłumu innych światełek, TK35 jest bardzo wygodny w użyciu i fajnie się trzyma w ręku. Reflektor jest o 2mm za mały jak na tą obudowę, mogli zrobić ciut większy i dokładnie spasować go z obudową.
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Dzięki za zdjęcia! Myślałem, że Baracuda będzie świecić dużo dalej od Fenixa, ale nie widzę dużej różnicy. Za to Fenix ma cieplejszy odcień światła.
AT44
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 17:14
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: AT44 »

Fenix faktycznie wyszedł jak dla mnie najlepiej. Dzięki za takie fotki, można sobie porównać sprzęt.
ODPOWIEDZ