Balder SE-1 XM-L

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Woj_tek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woj_tek »

Pomysł z naparowaniem warstwy srebra nie jest najlepszy.
Srebro ulega matowieniu a j nawet czernieniu pod wpływem związków siarki, których jest pełno w powietrzu. O wiele lepsze jest czyste aluminium ale musi być o czystości 99,995
Przy okazji jak i czym polerowałeś reflektor.
Awatar użytkownika
Campo
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 13:46
Lokalizacja: :dąkS

Post autor: Campo »

Filcowa końcówka do dremelka i pasta polerska- wyszło genialnie! W sumie masz rację, ale wystarczy po takim parowaniu wypłukać element w roztworze zasady i na lusterku zrobi się niewidoczna warstewka, przez którą srebro nie powinno zmatowieć. W sumie mogę naparować bez problemów również aluminium:).
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Fajnie :) Powiedz jakie są koszty takiej metalizacji?
Awatar użytkownika
Campo
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 13:46
Lokalizacja: :dąkS

Post autor: Campo »

Hej, jestem już po pierwszym parowaniu Al. Wyszło całkiem fajnie :). Tylko za ... :evil: ... na fotce tego nie umiem złapać :P.
Koszty są ogromne rzędu kilku tysi, gdyż jest to parowanie w ultrawysokiej próżni,. Ja jednak naparowuję takie dupsy "przy okazji" parowania, że tak powiem "właściwego" w firmie. A parujemy np. złotem, srebrem, aluminium, magnezem, platyną, wolframem.
Zdrówka C
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 lut 2013, 22:15 przez Campo, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Gdyby tak jakiś w miarę fajny refek wypolerować ze wszelkich śladów noża czy frezu
i dać do zrobienia powłoki, to może powstać niezły potworek :twisted: szkoda tylko, że to takie koszty.
ODPOWIEDZ