Mam Olight T25 W3 LED i chciałbym uchwyt na kierownicę

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Petro-7
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 00:55
Lokalizacja: małopolska

Mam Olight T25 W3 LED i chciałbym uchwyt na kierownicę

Post autor: Petro-7 »

Witam!
Mój pierwszy post :)
Mam na imię Patryk i mam 17 lat - jeżdżę zazwyczaj z kolegami po lasach albo po drogach okolicznych miast i wsi, więc nic profesjonalnego. Nie mam jednak żadnej przedniej lampki, a tata kupił jakiś czas temu latarkę Olight T25 W3 LED do domu, to pomyślałem, że żeby się nie marnowała bd. ją zabierał na rower :P
Mam jednak problem, bo z tego co widziałem to niema takiego oficjalnego akcesorium, a sam uchwyt uniwersalny trudno dostać i nie mam pewności, czy bd. pasował.
Czy warto kupić jakąś "latarkę" za 20zł na Allegro i skorzystać z tego uchwytu, czy też jest jakieś lepsze/tańsze, a pewniejsze rozwiązanie? Chodzi mi o to, żeby ta latarka się pewnie trzymała i nie było szans, żeby mi gdzieś wypadła po drodze.
Uważam, że nie ma sensu znowu wydawać 200zł na latarkę tylko na rower, jeśli nie jeżdżę profesjonalnie.

Pozdrawiam ;)
Petro-7
Awatar użytkownika
kornik
Posty: 11
Rejestracja: środa 01 maja 2013, 11:09
Lokalizacja: Rozalin

Post autor: kornik »

Można też kupić same uchwyty, Solarforce czy Fenix chociażby taki produkują.
Petro-7
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 00:55
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Petro-7 »

A mógłbym prosić o linki do takich, żeby pasowały?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jak ta latareczka ma body 25mm średnicy to zwykły uchwyt da jej radę.
http://wolfeyes.com.au/news/wp-content/ ... -mount.jpg
Petro-7
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 00:55
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Petro-7 »

I pewnie bd. trzymał, nie wypadnie?
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Petro-7 pisze:I pewnie bd. trzymał, nie wypadnie?
Alternatywa (testowana): http://allegro.pl/led-lenser-uchwyt-row ... 11883.html
Występuje w trzech rozmiarach.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

Na allegro tego pełno, mam te najtańsze, proste i obrotowe, mogę podnieść przód roweru trzymając za latarkę która siedzi w tym uchwycie... Więc bez obaw.
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Olight T25 to wąska latarka, zasilana paluszkami AA. Jest za wąska do wskazanych wyżej uchwytów. Trzeba będzie włożyć jakąś gumę, żeby nie wypadła.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

TDK pisze:Olight T25 to wąska latarka, zasilana paluszkami AA. Jest za wąska do wskazanych wyżej uchwytów. Trzeba będzie włożyć jakąś gumę, żeby nie wypadła.
Jeżeli taka wąska jak MiniMaglite na 2 AA to niestety gotowego uchwytu do tego minimaga nie znalazłem (szukałem czegoś taniego), za to jeżdżę z nią w tych standardowych uchwytach (tanich chińszczyznach za <3$) wkładając z dystansem wyciętym z gumowego węża, takiego bardzo elastycznego z grubej gumy, jasnej niestety. Trzyma się na niewyczynowe jeżdżenie bez zarzutu. Tylko dobrze jest sprawdzać, czy jest latarka środkiem ciężkości umieszczona w uchwycie. Tzn, najpierw znaleźć sobie środek ciężkości i potem nim wkładać w uchwyt.

Petro-7: Proszę nie używaj skrótu "bd." jest brzydki i bez sensu, zaoszczędza tylko jedną literę... :( (żeby nie mówić, że nie ma takiego skrótu, bo gdy ktoś coś używa, tzn. że jest :P ) Ogólnie stajmy się na światełkach używać ładnej polszczyzny.
Ostatnio zmieniony sobota 11 maja 2013, 17:45 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
bloom
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2013, 09:03
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bloom »

Witam
Tubus wygląda na węższy niż 25 mm, uchwyty paskowe powinny być OK
http://allegro.pl/mocny-uchwyt-paskowy- ... 99808.html
http://www.mhunt.pl/uchwyt-rowerowy-uni ... 2-obrotowy
Petro-7
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 00:55
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Petro-7 »

To chyba sobie kupię te uchwyty paskowe z Allegro, tylko się trochę boję, żeby mi się z tego nie wysunęła w czasie jazdy po kamieniach, ale może sobie jakoś podszyje gumą abo coś podłożę. Trochę tylko głupio, że nie można na boki ruszać. Jak przyjdą to napiszę, czy warto było :D
bloom
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2013, 09:03
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bloom »

One od wewnątrz są gumowane więc nie musisz nic podszywać, trzyma bardzo pewnie.
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

Tak mała latarka może da radę w tym uchwycie z paskami, co prawda guma nie pozwala na wysunięcie się latarki, ale co z tego jeśli 501 i C8 trzęsą się na tym w terenie tak że stają się bezużyteczne totalnie. ;)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Polek pisze:co prawda guma nie pozwala na wysunięcie się latarki, ale co z tego jeśli 501 i C8 trzęsą się na tym w terenie tak że stają się bezużyteczne totalnie. ;)
Jeśli są źle zamocowane, to tak.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Petro-7
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 00:55
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Petro-7 »

OK, w poniedziałek wysłali listem priorytetowym, dzisiaj doszło, czyli Poczta się spisała niczym kurier.
Tutaj parę fotek jak wygląda na kierownicy z latarką - https://www.dropbox.com/sc/au2ymquxupo95h8/f6vma2yUT_.
Trzyma się dość stabilnie, przetestuję w czasie jazdy w przyszłym tygodniu.
ODPOWIEDZ