Wybór pompki do roweru - uniwersalnej

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wybór pompki do roweru - uniwersalnej

Post autor: marmez »

Cześć

Potrzebujemy z żoną porządną pompkę do roweru, na wentyle rowerowe i na samochodowe. Niestety po przejrzeniu ofert mamy oczopląs i nic nie wiemy.

Jeżeli, ktoś z Was ma jakieś pozytywne (albo w sumie negatywne też) doświadczenia z jakimiś konkretnymi modelami, to na pewno to pomoże nam.

Nie chcemy wydawać za dużo (jak by się dało do 50zł, chyba, że będzie uzasadnione lekkie podniesienie budżetu), i nie chcemy kupować dwa razy, tzn. kupić czegoś, co się do kosza szybko będzie nadawało.

"Chyba" chcę pompkę ręczną, raczej długą, do ewentualnego włożenia do plecaka, i wygodnego pompowania w garażu.

Widziałem, że za 20zł można mieć sprężarkę na 12V... Trochę to demotywuje do zakupu droższej ręcznej, ciekawe ile taka sprężarka wytrzymuje... Raczej jej nie kupię, bo nie wierzę, że nie będę musiał wyrzucić za rok.

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

marmez,
Ja w dwóch rowerach wożę pod rurą długie pompki SKS typu - http://allegro.pl/nowa-pompka-sks-stand ... 56511.html

Jedna z nich zużyła się po około 10 latach.

Jeśli do plecaka to może być jakaś beto lub też sks.
Wszystko zależy jaka długość Cię interesuje.
Większość z nich ma uniwersalne odwracane głowice na wentyle samochodowe i presta/zawory rowerowe starego typu.

pozdrówka
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

max4max pisze:Ja w dwóch rowerach wożę pod rurą długie pompki SKS typu - http://allegro.pl/nowa-po...3943356511.html
Brzmi to fajnie :)
Możesz przybliżyć jak to jest z tą zamianą na wentyl samochodowy/rowerowy? To się coś odkręca przekłada i przykręca, czy wymienia jakieś gumki czy "cóś"?

Początkowo myślałem o jednej, ale faktycznie może do każdego roweru przyczepię... (w takiej cenie :D)

Możliwe, że mam nawet jedną SKS głowy nie dam, podobna, ale z wężykiem i na wentyl samochodowy tylko, i to się niestety nie sprawdza, bo przy odkręcaniu wężyka dużo z napompowanego powietrza schodzi :( (wtedy mnie szlak trafia i chcę kupić nową jakąś :evil: )

W rowerach mamy wszystkie mi znane wentyle :/ (3 typy) a specjalnie normalizować tego nie zamierzam, bo żona i tak ciągle rowery wymienia i znowu inne dętki :P
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Ja mogę polecić coś takiego: http://allegro.pl/pompka-rowerowa-merid ... 00711.html
lub podobny klon. Obudowa alu, oś tłoka alu, cykl pracy w 2 kierunkach no i uniwersalne wentyle obsługuje.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

marmez pisze:Możesz przybliżyć jak to jest z tą zamianą na wentyl samochodowy/rowerowy? To się coś odkręca przekłada i przykręca, czy wymienia jakieś gumki czy "cóś"?
Odkręcasz nakrętkę głowicy, wyjmujesz uszczelkę gumową w kształcie cylindra z rondem plus plastikowy element i obracasz ten plastik oraz uszczelkę i skręcasz ponownie.
Jedyna niedogodność to czasem trzeba się posłużyć czymś by podważyć uszczelkę jeśli mocno siedzi.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Ta uszczelka w zaworze pompki, to zamiast ją podważać wystarczy kilka razy mocniej pompnąć na sucho i sama wystrzeli.
Ja osobiście ze 3 lata w uchwycie pod bidonem miałem taką:

http://allegro.pl/pompka-beto-cmp-007-d ... 50041.html

ten napis BETO na obudowie po kilku dniach od zakupu się zdrapał, ten dzyndzelek plastikowy, który wbija się w wentyl samochodowy mi się wyrobił pod koniec tamtego sezonu, wymieniłem go i działa elegancko, manometr też fajny bajer. Pojęcia nie mam jak działają te, co pompują, jak tłoczek idzie do przodu i do tyłu.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Ja do wszelakich pompowań używam pompki nożnej samochodowej, z manometrem. Po uzupełnieniu o kilka przejściówek (do wentyli rowerowych, z igłą do piłek) więcej mi nie potrzeba.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ptja pisze:Ja do wszelakich pompowań używam pompki nożnej samochodowej, z manometrem. Po uzupełnieniu o kilka przejściówek (do wentyli rowerowych, z igłą do piłek) więcej mi nie potrzeba.
Taka też mi po głowie chodzi... Możesz podać jakiś konkretny model, czy raczej wszystkie starczą na kilka lat?
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ja kupiłem ostatnio do zastosowań stacjonarnych pompkę z Lidla (taka duża z manometrem). Pompuje do wystarczająco dużych ciśnień w rowerze w dosłownie chwilę i kosztowała niewiele jak na taki sprzęt.
Do plecaka natomiast pakuję SKS-Infusion TT. Jedna z tańszych podczas zakupów w centrumrowerowym ale na trasie już mi 2x uratowała przechadzkę pieszą z rowerem (oczywiście miałem zapasową dętkę). Ta 2ga pompuje dosyć długo i jej max jest chyba w okolicy 3atm ale tyle mniej więcej mam w kołach normalnie.

http://tugazetka.pl/lidl/2013.03.14.na. ... manometrem
Ostatnio zmieniony sobota 08 lut 2014, 18:23 przez ElSor, łącznie zmieniany 1 raz.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Nie, kupiłem ją "parę samochodów temu". Zwykła, metalowa, nożna, z manometrem, chyba nawet tej firmy:

Obrazek
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: mars27 »

ptja, mam w domu identyczną, ojciec kupił ją wiele lat temu, do dziś działa bezawaryjnie, szczelna. Ostatnio trochę tłok piszczy i chyba będę musiał przejechać go smarem. Jedynie plastikowa blokada pękła niedawno i trzeba wiązać drutem :)
"SolarForce L2P extended" Grega
Choroba światełkowa się rozwija ;)
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witam.
Mam taką samą pompkę jak ptja od jakichś 5 lat, może trochę dłużej. Dałem za to 50zł w małym prywatnym sklepiku z akcesoriami samochodowymi. Tutaj tłok jest podnoszony przez dwie sprężyny na "przedniej osi". U mnie dość szybko pękła jedna, zaraz po tym, zapewne z racji większego obciążenie i wykonywania pracy za dwie, druga. Zastosowałem taśmę z plecaka, która utrzymuje pompkę pod butem przy podnoszeniu nogi, i jeszcze ma regulację w zależności czy pompuje się boso,w klapkach, czy w butach zimowych :) Aby pompka nie zapadała się zbytnio w ziemię dospawano pod spodem dwie blaszki z przodu i z tyłu.
Faktem jest, że koła rowerowe pompuje szybko i bezproblemowo nawet do 7 atmosfer, przynajmniej wg dołączonego manometru :)
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Bardzo dziękuję za wszystkie dotychczasowe sugestie. Kolejne sugestie mile widziane :)

Kusi ta nożna, SKSy też kuszą :) To się jeszcze z kilka dni pozastanawiam :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Nożna w domu jak najbardziej OK, ale ze sobą też trzeba coś wozić.
Jeśli nie długiego sks-a o długości dopasowanej do ramy to jakaś mini pompkę w plecaku lub mocowaną uchwytem do ramy ( również może być pod te same śruby co do bidonu).
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Najlepiej jest mieć dwie- pompkę mobilną na wszelki wypadek i pompę domową, takie nożne z manometrem są najlepsze do tego celu. Przestrzegam Cię tylko przed tymi najtańszymi nożynymi, kupiłem kiedyś taką w auchanie, to najpierw był kłopot z zakładaniem na wentyl, żeby nie "syczało", potem wężyk zaczął przepuszczać powietrze, naprawiłem to, to drugi koniec się rozszczelnił, manometr zdechł.. Długo by wymieniać. 20zł psu pod ogon. :mrgreen:
ODPOWIEDZ